2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Sisteme girisin olduğu için direk 32+0 başlar. Yani sonra bile alsan 32+0 dan hesaplar.
Sisteme girişim yok ki benim .Ben hep kliniğe gittim. Aile hekiminde de bir girişim yok .onun nedeni de benim geç döllenme olmuştu. Değerim de düşük çıkınca hiç sormadılar bile senin sat in ne diye .dış gebelik diye düşündüler. Ben en iyisi erken baslatayim. Erken de 1 gün erken oluyor .sonrasının ne olacağı belli değil

Merhaba ben de bugün karnımda bir ağırlık ve aşağıya doğru baskı hissediyorum. Sanki o ağırlık aşağıya doğru baskı yapıyor gibi. İlk defa böyle bir şey hissediyorum. 20 haftalığım. Toplanma dediğiniz şey bu mu

İdari izin idarecilerin inisiyatifinde diye biliyorum ama izin vermeyen hiç duymadım acikcasi. Bir de öğretmen arkadaşlar 24-32 arası çalışmayıp 32 den sonra 37 ye kadar çalışma işini idare ile paylastiniz mi? Ben şimdi 24 te izne ayrılsam,ki şimdilik düşünmüyorum, calisabildigim kadar çalışacağım. Yerime öğretmen bulunacak. Ben tekrar 32 de dönünce çocukların da bı dengesi sasacak. O yüzden idare bu olaya nasıl bakar bilemedim. Sizlerden öğretmen olup konusan oldu mu ya da ne yapacağına karar veren

Arkadaşım aynı durumları bende yaşadım hatta yaşıyorum desem yeri …
İnan yoruldum artık ya …

Benimde sarımsı yeşilimsi akımtım, hafif derecede kaşıntım mevcuttu . Doğal vitamin türü kullandım hep,fitil de aynı şekilde ama en sonunda idrar testimde ki lökosit , eritrosit değerim yükselince Suprax adında bi antibiyotık kullanıyorum bugün son.
Lakin halen daha sarı akıntım var .
Anlamadım gitti nerden geliyor nasıl bitmiyor ….

Ek olarak Progestan 200 mg fitil kullanıyorum onu bile ittirirken parmağım akıntıyla kaplanıyor .
Bundan mı oluyor yoksa balık yağı hapının verdiği vitaminin de mesela idrarda yeşil sarı olarak çıkıyor .
Çoğu kişinin akıntısı şeffaf , üstelik bende senin gibi sirke kullandım ama o da fayda etmedi ..

Deneyimli hanımlardan bilgi istiyorum kıyafet konusunda. Açıkçası az alıp elim ayağım dolansın yada çok alıp kullanılmadan kalsın istemiyorum.

Büyük hastane çıkış almak istemiyorum. Yenidoğan için: Zıbın alt üst şapka şeklindeki beşli takımlardan üç tane alsam yanında da ikişer body ve patikli alt alsam. İki de tulum alsam yeterli olur mu?

3 aylık ve 6 aylık tulum, zıbın takımı ve tek alt üst şeklinde devam edeyim diyorum. Kışa geleceği için elbise yerine duruma göre takım vs de alırım. Ne dersiniz?

2. El süt sağma makinası aldınızmı yaaa, ben 2. El daha bişi almadım insan güvenemiyo amaa

Ben de 21. Haftamdayım muhabbet arasında söyledim, gerekirse hazırlanan programa uyarım dedim sıkıntı çıkmasın diye. Zaten hesaplayınca 2 haftası seminere denk geliyor. Önceki 3 hafta da sınav haftası karne hazırlıkları oluyor dersler bitmiş oluyor yani. O nedenle anlayışlı yaklaşacaklarını düşünüyorum

2. El süt sağma makinası aldınızmı yaaa, ben 2. El daha bişi almadım insan güvenemiyo amaa
Şimdilik almayı düşünmüyorum çalışan olmadığım için, bence çalışana kesin lazım ama benim gibi evde olana önce deneyip görmek istiyorum emmezse belki sağıp Biberon ile vermek için alabilirim ama şuan listemde yok

.
Çok alışverişe gerek yok cunku doğduğunda birlikte de gidersiniz alışverişe:) o sekilde daha iyi oluyor almak.

Ben alt üst takımlardan yanayım genelde
Uzun kullanılıyor .

Çantaya 3 takim koyucam. Belki 3 ü kullanılmayacak bıle
yedek olsun diye koyucam.

3.olunca her yolu biliyoruz. Benim doktorum aynı bide vakti bol bir muayene 30 dk süre veriyor ben sormasamda anlatıyor zaten devlette ne yazık ki süre çok kısıtlı
Ben de ilk gebeligimde koru ya gitmiştim güzeldi herseu paket almıştım ama o zaman 6.000 TL idi suan 17 18 bin arası olması bana yuh dedirtiyor yahu çocuğu da siz dogurun bari o parayı verdikten sonra.. çocuğu doğuran yine dikiş sancı çeken benim nihayetinde, nedir bu fiyatlar
Hıı anladım cnm o zaman haklısın tabi ama doğum fiyatları da çok uçukmuş gerçi normal doğum biraz daha uygun olur heralde.
Vallahi açıkçası normal ve sezeryan arası coook ufacık bi fark oluyor canım , ankara böyle ya bence diğer şehirler bu kadar değil
Öyle sor. Unutuyorsan eline yaz.
Mantıklı benim bi kaç gündür Allah esirgesin rahim de ve belimde regl ağrısı var ben rahmin büyümesine yoruyorum ama bu sefer insallaj mutlaka rahim ağzı ölçüsünü sorcam
herkes başka bişey diyor :)
Vallahi anlamadım, neden ki 20. Haftada olmuyor mu dedim ebe hayır 21. Haftaya girin öyle yapalım dedi tamam dedim
Bizim de durum aynı. Gel burda doğum yap diyorlar yapamam yani ilçede hastane yok. Nasıl gidicem yani 35 km yi ha deyince. Burda 5 dk sürmüyor hastane çok yakın. İnsanın evi de ayrı rahat oluyor
Babam az dinc olsa belki giderdim ama adam zaten yaşlı hasta , ilçe de , benim de ilk doğumum olacak nasipse hani yalancı bi sancı mi anlayamam korkarım gitmek isterim adamı zırt birt yollara dökerim hani ankara da 3 4 saat uzakta sancı girince esime gel hastaneye götür diyemem o yüzden o iş yaş ama çok isterdim kendi memleketimde dogurmayi, hem özel hastane hem de hesaplı , ankara ya fazladan vermediğim parayla bi Ton ihtiyacı alırdım

Ya iste ben cözemedim. Üstler dolu gibi ama idrara sıkışınca alt kısım çatlıyor göbek hizasında kıpırtı var ne bilem artık başı bi tarafta popişi bi tarafta demekki

Belli olmuyor bazen göbek hizamda toplanıyor. Bazen kasıkta kıpır kıpır oluyor.
Detaylı ultrasonda doktor kalbini ve kafa tarafını incelerken sağ kasık bölgeme baya bastırdı. Canım yandı hatta..

Bunu ilk duydum canım bilemiyorum vardır bir bildikleri herhalde ama bize niye vurdular o zaman biraz kişisel bir fikir gibi geldi bana açıkçası.

Bende öyle düşünüyodum evdeyim diye, amaa mesela kuzenim yeni doğum yaptı, sütü az geldi, süt sağma makinasıyla getirmeye çalıştılar , öyle gelmeye başladı, bide geceleri süt sağınca iyi oluyomuş , göğüsümüzde şişebilir fln süt birikebilir oyuzden biraz düşünneye başladım

Kizlar sizde de ara ara sanki regl olacakmış gibi bel ve kasık bölgenizde bir ağrı sızı oluyor mu..? İnsan korkuyor ya Allah esirgesin söküldü sökülecek zamanlari gibi bir his veriyor bana sanki bacağıma kadar vuruyor

Çalışmayan ama annelik deneyimi olanlara sormak lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…