2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ayyy canım keşke depişsede elinde kalsa. Dert etme. Onlarında çaresi olır emin ol
Ya ben değişmesini istemiyorum ki artık Millet erkek erkek dediği için etki altında kalmıştım ama kız olmasına içten içten mutlu bile oldum isteksiz bir gebelikti zaten iki kızdan sonra erkek bebek bakmak beni zorlayabilirdi böylesi çok daha iyi olacak hazır odaya gelecek hem pespembe cicili bir odamız var erkek için ayrı bir odamız bile yok. Eşim de kız çocuklarını o kadar çok sever ki Allah onun gibilere kız versin zaten. Ama sizde sanırım bir baskı da var umarım seninki erkektir. Yalnız dr cinsiyeti de sonra öğrenirsin dediği için bana kız gibi geldi hevesini kırmak istemem ama almanlar da türklerde bi erkek baskısı olduğunu biliyorlar o yüzden mi söylemedi acaba dedim bi an. İnşallah erkektir kendim için eskiden ne kadar çok istediysem senin için de o kadar çok isterim. Olmazsa da inan ki hepsi canından parça sağlıklı hayırlı olsun yarın keşke taş doğursaydım dedirtmesin yeter.

Kızlar size bişey danışayım şimdi bizim odamız zaten var 2 tane yatağın ikisi de yavrulu bir misafir gelince yatırmak için o şekilde aldım biri kardeşlerine kısmetmiş foto ekliyorum bu yatak bizdeki. Bu bebiş ne kadarlık olunca orada yatabilir sizce? Ablaları yataklarını vermek istemezler alta onu atarlar muhtemelen Ama düşse bile bişey olmaz daha güvenilir yani üstte de koruma takılı yani ablası da üstüne düşmez.
Park yatak alsam diye düşündüm salonun ortasında yatak istemiyorum yatak odası ve çocuk odasına park yatak koymaya yer yok. Sallanan sepet beşikler oluyor portatif onlardan alsam diye düşünüyorum salonda da tutsam çok yer kaplamaz misafir gelince çocuk odasına taşırım o kadarlık yer var odada. Yada hiçbişey almasam mı? Baby nest, anakucağı veya bebek arabasının pusetinde takılsa ilk birkaç ay zaten yanımda yatırırım da bu alt yatağa kaç aylık yada yaşta konur bilemedim.

Eklentiler

• 07EBEA75-BF9E-4377-AE9B-DBF995393C74.jpeg
    31 KB · Görüntüleme: 80
2 yas ideal gibi geldi. Ama rahatlık altta yatması bence. Gece düştü mü derdi yok korksa çıkar yanına gelir. Yine portatif birseyler bakman lazım tabi ilk zamanlar için. Bide emzirmeye bağlı benim uzun süre ayrılmalıdır bu yüzden beraber yattık.

Bende asla değişsin istemem öğrenene kadar insan istiyor ama şuan mesela aşırı alıştım. Bide o kadar alışveriş boşa gider

Kızlar benimde hepsiburada e bebek indiriminden aldıklarım geldi hemen yaz olabilir miiiiiiiiiiiii

Bir de Bi arkadaş ebebek hastane çıkışı kumaşlarını sormuştu emin olamıyorum demişti, gerçekten şu bambu olan seri şahane. Yumuşacık dokusu falan ben bayıldım

Eklentiler

• IMG_20220302_133545.jpg
    163,5 KB · Görüntüleme: 53
  • 16462182102071895052610320101527.jpg
    198,8 KB · Görüntüleme: 53
  • 16462182730844270299793702158943.jpg
    145 KB · Görüntüleme: 54
  • 16462183607773294511639853901602.jpg
    158,3 KB · Görüntüleme: 75
Yaa bayıldım hepsine erkek bebek =salopet benim icinde

Bence de 2 yas filan ancak. Ben baby plus anne yanı aldjm. Odayı biraz sıkıştırdi ama... Daha önce 6 ay yatak yanında Tiny love kullanmıştım. Ama o zaman yatağım daha alçaktı. Şimdi daha yüksek baktım o baya alçakta kaldi. Aslında oğlumun odasında büyüyen beşik boş ama geceleri abisini de utandırmasın 1 yaşa kadar idare derim diye düşündüm. 6 ay kullanılır yazıyor açıklama da ama bence 1 yaşa kadar kullanılır. İçinin yatağı biraz ince ben ona daha kalın bir şey yaptırırım.

Bende asla değişsin istemem öğrenene kadar insan istiyor ama şuan mesela aşırı alıştım. Bide o kadar alışveriş boşa gider
Bende çok alıştım kız dediğinde hiç öyle büyük bir şok üzüntü gibi bişey olmadı ama bu saatten sonra erkek denirse üzülürüm şok olurum gerçekten. Şöyle düşün 10 senedir evde kız çocuğu var her yerden kız giysileri pembeler falan çıkıyor banyoda pembe havlular unicornlu taraklar pembeli spreyler hatta duş filesi Makyaj aynasında rengarenk ojeler dudak parlatıcıları parfümler kutularca toka, odaları pespembe boyalı, pembe oyuncaklar barbieler vs vs yani bu kadar şeyin içine bir erkek çocuk gelse de çocuk kimliğini şaşırır o derece Ayrı bir oda yok bu düzeni bozma şansım yok kenardan ilişir sadece hatta cinsiyeti bilmiyoken 1 duvarı mavi boyarız hiç değilse diyordum kızlar hayııırrr diyorlardı Kıyafetlerin bir kısmı iade edilir yada etiketleri üstünde satarım en kötü verecek bir yakınım da yok kız doğuracak olan. Ama değişmesini hiç istemiyorum hatta içimde hep bir şüphe var ne bilim diğer hamileliklerime hiç benzemiyor ya erkek derlerse diye buradaki dr.a gitmiyorum o derece

Canım sanki 2.5dan önce yatamaz gibi. Park yataklar çok büyük senin yerin yoksa sepet beşikle ikisi arası boyutta bir beşik al ilk başta odanda başucuna falan koyarsın sonra kızların yanında da bir yıl kada onda yatar, hep yanında olması da yaşam kalitesini düşürüyor insan rahat uyuyamıyor derin uyuyamıyor. Bir beşik muhakkak al.
O ana kucakları üç beş ay kullanılacak max. Bebek sürünüp emeklemeye başlayınca asla durmuyo içinde gereksiz geliyor bana

Son düzenleme:
Kızlar bide sorum olacak astronot tulum bakıyorum büyük oğlumda kullanmıştım sonra verdim 2.cide gerek kalmadı şubat doğumluydu şimdi yine alacagim indirimleri takip edip 9 12 mi alsam 12 18 mi çok kararsızım arada kaldım

Alacağın marka da boyutlarına bakmak lazım. Her markanın boyutu farklı. Bence görmek lazım bilemedim. 12-18 büyük mu olur acaba

Yaaa bi kaç tanesini aynı almışızzzz gelirse bende görücem bakalım

Bende 9-12 al bir sonraki kış da giydirirsin, ama 12-18 ilk kışımızda büyük gelebilir çok. Çünkü 6-9aylık olacaklar kış aylarında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…