2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Doğum öncesi düşünüyorum ben. Haziran ortasi gibi. Doğum sonrası iki çocukla hayal edemedim 😂 İst dayken daha çok Ege yi tercih ederdik
Ben cesaret edemem doğum öncesine. Hatta bayramda mayıs 2 sine denk geliyor galiba. 2,5 saatlik yola bile çıkmayı düşünmüyorum.
Aramızda 10 gün falan var seninle
Bence sen haziran ortasını unut 😀

Resmini attığım Chicco Duo kwik bebek arabasını sipariş ettim. Normalde fiyatı 5000 TL civarında. Babymallde bugünün indiriminde 3400 küsür TL.

Travellere kanz kraft bakıyordum. 2800-3000 aralığında zaten. Bunu bu fiyata bulunca 500 fazla olsun iyisi olsun diyerek aldım. Almayı düşünenler için bilgi vermiş olayım.

Ben tarama testlerine girmedim. Doktor sadece bu testi istedi. Değerin yanında birim yazmadığı için sonucun nasıl olduğunu anlamadım. Birim olarak ya MoM yazıyor ya da ng/ml yazıyor olmalıydı. İkisi de yazılmamış.
Yanlış hatırlamıyorsam siz de nifty test yaptirmistiniz. Bunu Dr um benden istemedi. Dün gittim daha. Acaba nifty yaptirdigim için mi? Bir de 17.haftada ayrıntılı bir ultrason yaptırdım yaklaşık 40dk sürdü. Parmaklara kadar her şeye bakıldı. Eğer omurga açıklığı vs olsaydı Allah korusun belli olurdu diye düşündüm. ❤️

Resmini attığım Chicco Duo kwik bebek arabasını sipariş ettim. Normalde fiyatı 5000 TL civarında. Babymallde bugünün indiriminde 3400 küsür TL.

Travellere kanz kraft bakıyordum. 2800-3000 aralığında zaten. Bunu bu fiyata bulunca 500 fazla olsun iyisi olsun diyerek aldım. Almayı düşünenler için bilgi vermiş olayım.
Duo goody plus tan farkı yokmuş fiyat olarak

Günaydın kızlar,
Dün biraz tatil yerlerine baktim. Agustos gibi dusunuyorum. Erken rezervasyon.Bu yaz yazlık yerine farkli bir yerde 3-5 yıldızlı bir otel dusunuyorum.
Özellikle mini de olsa aqua parklı.

Ama araçla yollar çok uzak yahu . İstanbuldayım. Var mı tavsiye edeceğiniz yolu 4-5 saat süren tatil yerleri:)

Çeşmeye baktim o var suan .
Çeşme pahalı dersen eğer, Kuşadası da düşünebilirsin. 5 saatte rahat varırsın İstanbuldan. 5 yıldızlı full+ her şey dahil tatile Çeşmenin 3te 1 fiyatına gidebilirsin.
Aslında ne istediğine bağlı.
Kızın çok eğlenir büyük bir otel konforunda olmak bebişle de daha iyi olabilir senin için 😍
Dönüşte de 1 2 gece falan çeşme de daha butik bir otelde kalıp oranında tadına bakmış, gezmiş olabilirsiniz.
Ama para sorun değil dersen direk çeşmeye bak elbette.

Aslında doğum temmuzun ilk haftası gözüküyor bana .ama bayrama kalmak istemiyorum .Hastanede acil bir durumda birilerini bulmak zor olabilir .O kadar bekleyip riski göze alamam .Şaka bir yana bir de bayramda doğarsa kayinvalideler daha çok kalır. Nasıl olsa bayram işimiz de yok deyip gitmezler .Ben bayram öncesi doğuruyum da gidip kurbanımızı keselim telaşı alsın onları da 😁😁
Benim iyice temmuz sonu ama sezaryenle 20 sinden itibaren alınır.

Ben cesaret edemem doğum öncesine. Hatta bayramda mayıs 2 sine denk geliyor galiba. 2,5 saatlik yola bile çıkmayı düşünmüyorum.
Aramızda 10 gün falan var seninle
Bence sen haziran ortasını unut 😀
Evet aramiz azmis sizinle 🥰 bilemedim ben de. Bu çılgınlığı yaparsam doğum çantamı da alırim yanıma. Artık nerede doğarsa 😂

Bizim 6-9 ay kışa geleceğinden 1 yada 2 parça almışımdır o da indirimde bulduğum beğendiğim için. Şimdiden kışlıkları almak istemiyorum yaza indirime girecekler çünkü. 0-3 ay ve 3-6 ay aldım daha da alıcam bunlardan da hep farklı yerlerden olunca ne aldım ne kadar aldım bilmiyorum😂 şimdilik paketli duruyorlar yıkama zamanı gelince bakıcam duruma yine ekleme yaparım ama hepsini aynı bedenlerde alıp yığmamaya çalışıyorum. Babymall dan 1 takım 2 tulum aldım 1-3 ay için iyi ki almışım hepsinde indirim bitmiş 75 tlye aldıklarım 100 tl olmuş. Askılı zıbın ve çorap almam lazım. Emzikte aldım 2 çeşit inşallah tutar. Giysi çok lazım oluyor 1-3 veya 0-3 lerden al ayaklı tulumlar çok işe yarıyor yada patikli alt ve uzun kol çıtçıtlı body. Çok sıcak bir yerdeysen kısa kollu da olur 1 aydan sonra. Yenidoğan, 0 ay, 0-1 ay fazla alma doğuma yakın dr kilo tahmini az çok yapar 2,5-3 kg derse o zaman alırsın onlardan 3,5 ve üstüyse o yeni doğanlar 15 gün oluyor sadece😅
kış indirimi mi :) indirim zayıf noktam bak :KK70: tamam ben de almıyim o zaman yaza indirim kovalıcaz yani :) e bebekte pazar indirim var bi bak istersen alamadıklarına ... emzik ne aldın ben avent 2li air aldım indirimden başka almayım dedim bir başka çeşit daha mı almak lazım bibs düşünüyorum bir tane de aventi tutmazsa alırım diye düşünmüştüm... ya bir de ben uzun boyluyum bebiş de uzun olur diye düşünüp 3 aylıktan başlıcam almaya :KK70: şu e bebeğin beyaz zıbınları var ya 3-6-9 ay için üçer dörder adet almıştım daha almak lazım dimi yetmiyor galiba sık kirlendiği için

Ben de Mayısta 7.aylarda Antalya'ya gitme durumu var. Acaba denize girsem birkaç gün kalsak mı diye düşünüyoruz. Dr. Denize girmekte sıkıntı yok. Aksine rahatlatır dedi de mayıs başları olsa deniz nasıl olur...
Sular geç ısınıp geç soğur. Mayıs sonu bence soğuk olur. Ama Akdeniz in soğuğu ne kadar olur bilemedim 🥰

Kızlar merak edenler için paylstım boyle rapor boyle usg verıyorlar 🤗

Eklentiler

• IMG_20220225_133749.jpg
    IMG_20220225_133749.jpg
    158,9 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_20220225_133737.jpg
    IMG_20220225_133737.jpg
    137,4 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG20220225133212.jpg
    IMG20220225133212.jpg
    95,7 KB · Görüntüleme: 74
Ben de sırf kızım icin istiyorum aslında :) aqua park istiyor hanımefendi bu yaz.

Senin doğum evet temmuz sonu gözüküyor. Sezaryen olursa temmuz ortası olursun. Nornal olursa ya kendi gelir 38.hafta
Ya da 40 ı geçer 😀

Benim kız sezeryan ama 38 de kendi geldi öyle girdim doğuma.
Yanı yine 20 hazirana geliyor 2 hafta öncesi.

Tabii ki evdeki hesap bazen çarşıya uymaz. Ama dileğim o yönde 😂
Ben büyük kızın dediği gibi 7 aylıkken aldırsam mı acaba😂 İkisi de 38+5 te alındılar gelmeye hiç niyetleri yoktu ama bunu bilmem çok sıcaklarda ne durumda olurum bekleyip göreceğiz. Babalarıyla yollayacağım bu gidişle tatile bir de cici anne bulup gelirler artık😅😂

Çeşme pahalı dersen eğer, Kuşadası da düşünebilirsin. 5 saatte rahat varırsın İstanbuldan. 5 yıldızlık full+ her şey dahil tatile Çeşmenin 3te 1 fiyatına gidebilirsin.
Aslında ne istediğine bağlı.
Kızın çok eğlenir büyük bir otel konforunda olmak bebişle de daha iyi olabilir senin için 😍
Dönüşte de 1 2 gece falan çeşme de daha butik bir otelde kalıp oranında tadına bakmış, gezmiş olabilirsiniz.
Ama para sorun değil dersen direk çeşmeye bak elbette.
Fiyatlara baktim biraz. Olması gerektiği gibi 😀
Büyük aqua parklı istemiyorum zaten . Küçükte olsa çocuğa yeter. Ve her şey dahil istiyorum. Yoksa tatilin ne anlamı var 😂
Öyle olsa yazlığa giderdim .

Kuşadasına da bakayım canim. Sırf yoldan dolayı başka yerlere bakamıyorum
Hiç 7-9 saat yol çekemem.

Ets ile trıvago uygulaması indirdim . Oralardan bakıyorum fiyatlara

Günaydın kızlar merhaba iki can Demir sigorta yaptıran ya da yaptıracak olan var mı aranızda?
Ben yaptırdım ayrıntılı ultrasonum hariç hepsini karşılıyor, çok da memnunum. Geç kalma yaptır muayeneleri de kapsıyor.
Kızlar nasılsınız? Bir akrabamız acil doğum yapmış eşinin işinden dolayı uzaktalar biraz erken gelmiş bebek ama iyiler. 2 kız kardeşi var 2 de erkek. Kız kardeşleri hemen koşup gittiler yanına. Ne koca dinlediler ne iş ne çocuk. Erkeklerin umrunda değil karılarının da tabi. Ben tek çocuğum doğurunca yapayalnızım bi eltim var o da kaçar gider yazın memleketine. Onları görünce dedim ki ne şanslı kızlarım olacak 3 kız biri yetişmeden diğeri koşar hiç yalnız kalmayacaklar Allahın izniyle beni de yalnız bırakmazlar yaşlılıkta benim annemi bırakmadığım gibi. Rabbim neylerse güzel eyler varsın oğlum olmasın hayırlı evlatlarım damatlarım olsun🤲🏻
Amiiiiin canım öyle doğru bir şey söyledin ki.
kızlar gece demiyor gündüz demiyor arıyor soruyor koşuyor gidiyor. Kuzenlerimden kendimden biliyorum erkekler öyle olamıyor malesef. Yetiştimeyle ilgili sanırım

Ben yaptırdım ayrıntılı ultrasonum hariç hepsini karşılıyor, çok da memnunum. Geç kalma yaptır muayeneleri de kapsıyor.
Ah bulunduğum ili kapsasa hemen yaptıracağım ama el mecbur uzun bir zaman beklemem gerekiyor 😔 çok teşekkür ederim hepinize cevaplar için 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Fiyatlara baktim biraz. Olması gerektiği gibi 😀
Büyük aqua parklı istemiyorum zaten . Küçükte olsa çocuğa yeter. Ve her şey dahil istiyorum. Yoksa tatilin ne anlamı var 😂
Öyle olsa yazlığa giderdim .

Kuşadasına da bakayım canim. Sırf yoldan dolayı başka yerlere bakamıyorum
Hiç 7-9 saat yol çekemem.

Ets ile trıvago uygulaması indirdim . Oralardan bakıyorum fiyatlara
Yani her şey uçtu tatilin ucuz olmasını bende beklemiyorum.
Dediğin gibi her şey dahil şöyle 5 gün falan kafa dinlemek istediğim bir tatil bende planlıyorum bu yaz en çok da kendim için 🤪
Doğum hediyesi ❤️

Ben de Mayısta 7.aylarda Antalya'ya gitme durumu var. Acaba denize girsem birkaç gün kalsak mı diye düşünüyoruz. Dr. Denize girmekte sıkıntı yok. Aksine rahatlatır dedi de mayıs başları olsa deniz nasıl olur...
Mayısta izmirde belki üşürsün ama Antalya da insanlar denize giriyorlar baya baya, bende bol bol yüzmeyi planlıyorum doğuma kadar doğum çok kolay oluyor çünkü yüzülünce 🤰

X