2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bu arada benim sigorta karşıladı ama 1400 liraydı provizyonda gördüm. Yani devlette sıra yok özelleelr böyle Allah yardımcımız olsun.

Bende çok araştırdım zaten şu anda bulunduğum ilde bir tane özel var onu da karşılamıyor. İl değişikliği yapacağım o da 34. Haftada olacak. Yani ne kadar mantıklı oluyor bilemedim demir sigorta 6200-6700 arası baya Bi faydası var aslında çoğu şeyi karşılıyor. Ama sigorta olmazsa doğum ücreti sadece 7800 en düşük. Tabi şunu da düşünüyorum 34 ten sonra ne kalıyor bu kadar masraf olacak bilmiyorum. Yani kafam çok karıştı
kar zarar hesabı yapıp karar vermek lazım. ben de hastane fiyatımla karşılaştırınca sigorta pek mantıklı gelmedi.ama en düşük 7800 gibi fiyat söz konusuysa detaylıca araştırıp öğren faydası olur

kar zarar hesabı yapıp karar vermek lazım. ben de hastane fiyatımla karşılaştırınca sigorta pek mantıklı gelmedi.ama en düşük 7800 gibi fiyat söz konusuysa detaylıca araştırıp öğren faydası olur
Evet en mantıklısı öyle olacak biraz daha bekleyeceğim zaten. Acele etmenin bir anlamı yok

Kızlaaar yakınında bim olan varsa bir gidip baksın derim 🙃 çok güzel organizerler gelmiş 🙂
IMG_20220225_121100.jpg

Aslında büyük hastanelerde daha mantıklı sigorta olayı. Mesela benim hastanede muayene 550 tahlil yaptirsan 1000 den aşağı çıkmıyor doğumu nstsi sigorta çok karlı oluyor.

Ben hastaneye yattigim ilk gunden beri oksuruyordum defalarca test istedim ama yapmadilar o hastaylada 30 dk dahi ayni odada durmadim ondan bulasacagini snmiyorum yani eger covidsem bende zaten vardi bende evde izole oluyorum
Yerinde olsam bende aynı şeyi yapardım sanırım evde izole olup kendini dinlemek daha iyi diye düşünüyorum 😔

İ mom da b vitaminleri var. Olmazsa ondan al bir zararı olmayacaktır tahminim. Sonuçta bu vitaminler senin için çünkü bebek senin depoları boşaltıyor. Bazı doktorlar ilaç düşmanı oluyor anlamadığım bir şekilde burun spreyi yerine tuzlu boğaz spreyi yerine karbonatlı su ile gargara yap diyen bir doktorum vardı geçmişte.🙈
B2 birde saktat da var yanlış hatırlamıyorsam 🙈ben yiyemem.😂
Evet sakatatta da varmis belki ciger yerim o da az miktar. O da şaibeli zaten hamilelikte sakatat yenir yenmez mevzusu var.

Doktorum ilac dusmanı degil de sanirim ben bilirim kontrol bende, ben gerekirse bakarm baskasinin tahlillerini getirip bana sunmasinlar diyor. Prof. olunca iste az biraz havalar var ister istemez.😏😏😏 Halbuki ben de ona guvendgimden o bilir diye dusundugum icin ilac adı sormaya gitmistim daha diyemeden lafın yarisinda patladi adam. 😄Zor ameliyatlara giriyor gergin oluyor arada geliyor kendisine 🤭 neyse bu sebeple kendimi üzemem. Kendi caremi kendim bulcam artik 😊 olmadi baska kadin dogumcuya da giderim. Doktorlarin kökune kıran girmedi ya 😆😆

Kızlar AFP testinden anlayan var mı? Referans aralığı verilmemiş. İnternette de tam bilgi yok. Eşime sordum o da bu testten anlamıyor. Kendi doktoruma yazdım ama ne zaman görüp yazar bilmiyorum. Değerim 44.80 çıkmış.

Bende çok araştırdım zaten şu anda bulunduğum ilde bir tane özel var onu da karşılamıyor. İl değişikliği yapacağım o da 34. Haftada olacak. Yani ne kadar mantıklı oluyor bilemedim demir sigorta 6200-6700 arası baya Bi faydası var aslında çoğu şeyi karşılıyor. Ama sigorta olmazsa doğum ücreti sadece 7800 en düşük. Tabi şunu da düşünüyorum 34 ten sonra ne kalıyor bu kadar masraf olacak bilmiyorum. Yani kafam çok karıştı
Keşke daha önce yaptirabilmis olsaydın. Ben 2. Ayda filan yaptırdım. 8 muayaneyi ve doğum 7100 dediler ben 1000 TL komplikasyon paketi eklettim. 8100 verdim. şimdiye kadar 4 muayeneye gittim. Tahlilleri 2li teste para vermedim. Rahatsızlandı hadtanede yattım. Ayrıntılı ultrason yaptılar. Hiç bir şey ödemedim. Şimdilik baya memnunum diyebilirim.☺️

Kızlar AFP testinden anlayan var mı? Referans aralığı verilmemiş. İnternette de tam bilgi yok. Eşime sordum o da bu testten anlamıyor. Kendi doktoruma yazdım ama ne zaman görüp yazar bilmiyorum. Değerim 44.80 çıkmış.
Afp testi neden yapiliyor hangi haftalarda ve herkesin yaptirmasi gerekn bisey mi acaba bi yerde daha gordum de ben yaptrmadim.

Aslında büyük hastanelerde daha mantıklı sigorta olayı. Mesela benim hastanede muayene 550 tahlil yaptirsan 1000 den aşağı çıkmıyor doğumu nstsi sigorta çok karlı oluyor.
doğrudur canım,ben tedaviyle hamile kaldım.3 aydan sonra şimdiki hastaneme başladım.tahlil falan gerek kalmadı burda.
muayene ücreti 240 tl.doktorum da 5 haftada bir çağırıyo zaten.dediğin gibi yüksek fiyatlı hastanelerde çok işe yarar

Corona olan arkadaşlar herhangi bir ilaç içtiniz mi bebe aspirini falan? Etrafımda çok yayıldı da merak ediyorum başıma gelirse yapacağımı bileyim.
Sadece parol . Öksürük 2 ay olacak geçmedi ona şurup bile vermiyorlar
Ben de bu düşüncedeyim. Suan şehir hastanesine gidiyorum takip ama doğumu öz yapmak istiyorum ama ozeller aşırı aşırı pahalı ve muayene ücretleri abartı fazla bu yüzden son iki ay kala sigorta yaptırıp gitmeyi düşünüyorum 8 muayene varmış sanırım içinde son iki ay 8 muayene yeter diye düşünüyorum ama henüz araştırmadim daha çok var çünkü son iki aya . Direk özele doğum için gitmeyi düşündüm ama dr ile aramızda hiç bir tanışıklik olmadan doğuma gitmemiz rahatsız edici geldi son iki ay muayene ücreti de ödemek zaten aynı paraya gelirse giderim ama sigorta daha hesaplı olursa son iki ay yaptırırım bakalım bunları hesap etmem lazım

Afp testi neden yapiliyor hangi haftalarda ve herkesin yaptirmasi gerekn bisey mi acaba bi yerde daha gordum de ben yaptrmadim.
Biz de yaptırmamıştık. Benim de bilgim yoktu. Salı günü muayeneye gidince doktor istedi. Biz de yaptırdık. Yapılması gereken bir testmiş. Nöral tüp defekti için yapılıyor.

Benim de 43 çıktı referans 15 ile 150 arası diue okudum canım ama tek bir anlamı yokmuş rapor halinde yorumlanırmis hastaneden gidip bizzat almam gerekiyor sehir dışındayım bende inşallah 9 martta gidicem hastaneye 3 lu tarama raporunu alıp dr a sormak için

Keşke daha önce yaptirabilmis olsaydın. Ben 2. Ayda filan yaptırdım. 8 muayaneyi ve doğum 7100 dediler ben 1000 TL komplikasyon paketi eklettim. 8100 verdim. şimdiye kadar 4 muayeneye gittim. Tahlilleri 2li teste para vermedim. Rahatsızlandı hadtanede yattım. Ayrıntılı ultrason yaptılar. Hiç bir şey ödemedim. Şimdilik baya memnunum diyebilirim.☺️
Keşke o kadar çok isterdim ki ama bulunduğum il de anlaşmalı değil gittiğim hastane ile. 😔
Ben de bu düşüncedeyim. Suan şehir hastanesine gidiyorum takip ama doğumu öz yapmak istiyorum ama ozeller aşırı aşırı pahalı ve muayene ücretleri abartı fazla bu yüzden son iki ay kala sigorta yaptırıp gitmeyi düşünüyorum 8 muayene varmış sanırım içinde son iki ay 8 muayene yeter diye düşünüyorum ama henüz araştırmadim daha çok var çünkü son iki aya . Direk özele doğum için gitmeyi düşündüm ama dr ile aramızda hiç bir tanışıklik olmadan doğuma gitmemiz rahatsız edici geldi son iki ay muayene ücreti de ödemek zaten aynı paraya gelirse giderim ama sigorta daha hesaplı olursa son iki ay yaptırırım bakalım bunları hesap etmem lazım
Evet çok kafa karıştırıcı oluyor. Bende 34 ten sonra il değiştirip sigorta yaptırmayı düşünüyorum ama değer mi değmez mi emin değilim. Artık iyice araştırıp karar vereceğim

Maalesef değilim canm odamdan bir hasta covid cikinca beni covid bolumune indirmek istediler bende kabul etmeyip kendi imzamla hastaneden ciktim ama genel durumum iyi cok şükür
Iyi yapmissin belirti olmadan test bile yapmıyorlar temasliyi karantinaya almıyorlar ki nerdeyse boşu boşuna hastalık alacaksin gecmis olsun

X