2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canım sigorta sadece doğum olarak da alınabiliyor muayenesiz. Ben aldığımda sadece doğum 5800 muayene ile beraber 7100 du
Sadece doğuma gitmeye sıcak bakmıyorum sebebi de hani dr ile hiç tanışmadan öykümu bilmeden pat diye doğum a girmek cekindiriyo beni canim
Ankara da benim gördüğüm Çankaya Özel yaşam hastanesi anlaşmalı görünüyor. Misal ben Ankara ya gidersem ve orda rahatsizlanirsam oraya gidebiliyorum. Ama nasıl bir hastane hiç fikrim yok.
Kotu canım orası benim içim yeni doğan yoğun bakım öncelikli orada yok
Kızlar doktor benim hiç rahim ağzımı kontrol etmedi. Gerçi nasıl ediliyor onu da bilmiyorum 😅 Acaba göbekten ultrasonla bakarken, görüyor mu? Bir kez beyaz bir yeri gösterip bak burası rahim ağzın demişti(göbekten bakarak). Sizinkiler bakıyor mu 🤔
Bunu ben de merak ediyorum ya hiç söylemiyorlar bakıyor mudur acaba devlet hastanesi dr lar da yoksa özellikle belirtmemiz mi gerekir bakmaları için..
Evet ben de nifty yaptırdım ama doktorum yine de istedi. Az önce raporu gönderdi. Çok şükür sonuç iyi çıkmış. Bir sorun yokmuş. yildizsavascisi yildizsavascisi
Cok sevindim canım gozun aydın ben bu mom yazanı falan bilmiorum böyle grafik şeklinde raporu almak lazımmış onu da 9 martta alcam kısmetse bekliyorum şimdilik insallah benim de güzel çıkar

Kuzenim aventin biboron setini ve mama isitma kabini getirmis 😂😂 yine buyuk bir masraftan kurtardi beni

Eklentiler

• IMG-20220223-WA0005.jpg
    IMG-20220223-WA0005.jpg
    66,7 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG-20220223-WA0004.jpg
    IMG-20220223-WA0004.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 75
Bime düzenleyiciler gelicekt bugun gittim baktım bitek o büyük büzgülüyo aldım ya kirli sepeti bebeğe yada oyuncak sepetinyapıcam. Keşke eve odaya uygun bi renk olsaydı ama napalım😂😂😂

Eklentiler

• 2C61E21E-1DA7-42DD-9EDA-2719FFBA6471.jpeg
    2C61E21E-1DA7-42DD-9EDA-2719FFBA6471.jpeg
    203,9 KB · Görüntüleme: 76
  • 048B72DB-420D-44A7-B47A-70A0ABCFF8F9.jpeg
    048B72DB-420D-44A7-B47A-70A0ABCFF8F9.jpeg
    164,5 KB · Görüntüleme: 68
  • ECD51FFA-947D-43A5-9A53-59343518C392.jpeg
    ECD51FFA-947D-43A5-9A53-59343518C392.jpeg
    181,7 KB · Görüntüleme: 64
  • E75D4B52-42CF-4AF9-A811-53DBD95A68DA.jpeg
    E75D4B52-42CF-4AF9-A811-53DBD95A68DA.jpeg
    174,4 KB · Görüntüleme: 73
Kızlar nasılsınız? Bir akrabamız acil doğum yapmış eşinin işinden dolayı uzaktalar biraz erken gelmiş bebek ama iyiler. 2 kız kardeşi var 2 de erkek. Kız kardeşleri hemen koşup gittiler yanına. Ne koca dinlediler ne iş ne çocuk. Erkeklerin umrunda değil karılarının da tabi. Ben tek çocuğum doğurunca yapayalnızım bi eltim var o da kaçar gider yazın memleketine. Onları görünce dedim ki ne şanslı kızlarım olacak 3 kız biri yetişmeden diğeri koşar hiç yalnız kalmayacaklar Allahın izniyle beni de yalnız bırakmazlar yaşlılıkta benim annemi bırakmadığım gibi. Rabbim neylerse güzel eyler varsın oğlum olmasın hayırlı evlatlarım damatlarım olsun🤲🏻
Kesinlikle katılıyorum.bende tek kızım..3 kızım olacak hayırlı evlat olsunlar..ben hamile kaldım daha tebrik eden bile olmadı ohooo taaa roğumağelecekler öyle mi hiç sanmıyorum

Sadece doğuma gitmeye sıcak bakmıyorum sebebi de hani dr ile hiç tanışmadan öykümu bilmeden pat diye doğum a girmek cekindiriyo beni canim

Kotu canım orası benim içim yeni doğan yoğun bakım öncelikli orada yok

Bunu ben de merak ediyorum ya hiç söylemiyorlar bakıyor mudur acaba devlet hastanesi dr lar da yoksa özellikle belirtmemiz mi gerekir bakmaları için..

Cok sevindim canım gozun aydın ben bu mom yazanı falan bilmiorum böyle grafik şeklinde raporu almak lazımmış onu da 9 martta alcam kısmetse bekliyorum şimdilik insallah benim de güzel çıkar
İnşallah canım. Değerlerimiz çok yakın. Bence senin de güzel sonuçlanacak. 🥰

Kesinlikle katılıyorum.bende tek kızım..3 kızım olacak hayırlı evlat olsunlar..ben hamile kaldım daha tebrik eden bile olmadı ohooo taaa roğumağelecekler öyle mi hiç sanmıyorum
Annemle kayınvalidem yaşlılar zaten sezaryende beni kaldırmaları gezdirmeleri bakmaları zor başka da kimse yok kuzenler falan hep uzakta kendi halindeler ama bir kardeşim olsa böyle olmazdı diyorum. Düğün, doğum, ölüm hep yalnızdım. O yüzden iki kızım olmasını çok istedim hem bana hem birbirlerine yoldaş olsunlar diye çok şükür rabbim nasip etti. 3.yü istemiyordum hayat şartları, çocuklara ilginin bölünmesi, artık büyütüp rahatlamış olmam vs sebeplerle ama kısmette varmış yine kardeşten zarar gelmez dedim kıyamadım nasipte bir kız daha varmış hayırlısı böyleymiş inşallah hiç ayrılmazlar birbirlerinden hep ele ele omuz omuza olsunlar Allah iyi insanlarla karşılaştırsın daha ne isterim.

Annemle kayınvalidem yaşlılar zaten sezaryende beni kaldırmaları gezdirmeleri bakmaları zor başka da kimse yok kuzenler falan hep uzakta kendi halindeler ama bir kardeşim olsa böyle olmazdı diyorum. Düğün, doğum, ölüm hep yalnızdım. O yüzden iki kızım olmasını çok istedim hem bana hem birbirlerine yoldaş olsunlar diye çok şükür rabbim nasip etti. 3.yü istemiyordum hayat şartları, çocuklara ilginin bölünmesi, artık büyütüp rahatlamış olmam vs sebeplerle ama kısmette varmış yine kardeşten zarar gelmez dedim kıyamadım nasipte bir kız daha varmış hayırlısı böyleymiş inşallah hiç ayrılmazlar birbirlerinden hep ele ele omuz omuza olsunlar Allah iyi insanlarla karşılaştırsın daha ne isterim.
Kardeş kuzen bunlar gerçekten önemli ama bazen öyle arkadaşlarım oldu ki ailemden önce onlar yetişti🍀 şimdi yine aynı şekilde. Ailemle aynı sehirdeyiz. Arada mesafe var biraz. Her gün yemek getiren bir komsum ya da okula sevdiğim şeyleri yapıp getiren arkadaşlarim oluyor. Kan bağı evet güzel sey ama can bağı da yadsınamaz. ❤️
Kızımın bir kız kardeşi olsun isterdim o da ayrı 😂

Kardeş kuzen bunlar gerçekten önemli ama bazen öyle arkadaşlarım oldu ki ailemden önce onlar yetişti🍀 şimdi yine aynı şekilde. Ailemle aynı sehirdeyiz. Arada mesafe var biraz. Her gün yemek getiren bir komsum ya da okula sevdiğim şeyleri yapıp getiren arkadaşlarim oluyor. Kan bağı evet güzel sey ama can bağı da yadsınamaz. ❤️
Kızımın bir kız kardeşi olsun isterdim o da ayrı 😂
Öyle arkadaşlarım benim de var tabi ama herkesin evi çocuğu var günlerce yanımda kal diyemem hiçbirine. Yanında rahatta olamam onların. Ne wc ye götür beni diyebilirim ne gazımı çıkarabilirim ne gel duşta bana yardım et diyebilirim bunlar sezaryenin acı gerçekleri. Ama canımdan bir kardeş olsa hepsinde yanımda olur çekinmemde. Babam vefat etti etrafım arkadaş doluydu ama gece olunca herkes evine gitti biz kaldık annemle başbaşa. O yüzden herkese diyorum sizlere de diyeyim sakın tek çocukla kalmayın Allah verirse tabi en az 2 çocuk olsunlar hiç kimse kardeş gibi olmuyor aynı cinsiyet olması tabi ki çok daha güzel ama Allah farklı da verse kardeş gibi kimse olmaz. Hiç geçinemeyen kardeşler de görüyoruz ama bu aileden kaynaklanıyor genelde. Allah herkese hayırlısını nasip etsin.

Acaba kaç Mart ?
Valla çoğuna baktımm ilk sayfaya bak, doğum tarihlerinide yazmışlar normalde doğucak tarihide , şaşırdım bende 🤔🤔

X