2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Keşke o kadar çok isterdim ki ama bulunduğum il de anlaşmalı değil gittiğim hastane ile. 😔

Evet çok kafa karıştırıcı oluyor. Bende 34 ten sonra il değiştirip sigorta yaptırmayı düşünüyorum ama değer mi değmez mi emin değilim. Artık iyice araştırıp karar vereceğim
Ben şehir değiştirmesem de son iki ay muayene nst doğum ücretleri ile sigorta ücreti arasinda fiyat farki var mi ona bakıp hesap etcem ona göre karar vericem direk doğuma gitmek istemiyorum dr adımı bile bilmezken.. en azından son iki ay ama bakalım sigorta mi hesaplı normal gitmek mi ona bakcam

Benim de 43 çıktı referans 15 ile 150 arası diue okudum canım ama tek bir anlamı yokmuş rapor halinde yorumlanırmis hastaneden gidip bizzat almam gerekiyor sehir dışındayım bende inşallah 9 martta gidicem hastaneye 3 lu tarama raporunu alıp dr a sormak için
Ben tarama testlerine girmedim. Doktor sadece bu testi istedi. Değerin yanında birim yazmadığı için sonucun nasıl olduğunu anlamadım. Birim olarak ya MoM yazıyor ya da ng/ml yazıyor olmalıydı. İkisi de yazılmamış.

Travel benim ki ben hiç pişman madim aldığıma. Beklentiye göre değişir belki ama. O araba pusetine ilk zamanlar rahat oturuyor. Kabinler öyle değil. Evde ona oturtup gezdiriyordum. 😂 Dışarı gidip gelince tekerlerin siliyordum.
Ben de travel aldım yapmayı düşündüğüm şey tam olarak bu evde de koyucam pusetine oda oda gezdircem :KK70:

Ben şehir değiştirmesem de son iki ay muayene nst doğum ücretleri ile sigorta ücreti arasinda fiyat farki var mi ona bakıp hesap etcem ona göre karar vericem direk doğuma gitmek istemiyorum dr adımı bile bilmezken.. en azından son iki ay ama bakalım sigorta mi hesaplı normal gitmek mi ona bakcam
Aynen sizin için daha iyi olur

Ben tarama testlerine girmedim. Doktor sadece bu testi istedi. Değerin yanında birim yazmadığı için sonucun nasıl olduğunu anlamadım. Birim olarak ya MoM yazıyor ya da ng/ml yazıyor olmalıydı. İkisi de yazılmamış.
Hmm ben de 3 lu ile yapıldı bilmiyorum canım ama 150 referans aralığı diye okudum inşallah doğrudur bizimki normal aralıkta o zaman ama tabi dr a sormak lazım. Dr cevap verirse bana da yazar mısın

Valla tecrübelilerden olduğum halde hiçbişey diyemiyorum😂
Bulunduğun şehir, çocuğun doğacağı kilo falan çok farkeder.
Antalya temmuzda cayır cayır yanar Samsun da yağmur yağar.
Benim bebeler 4 kg civarı doğuyor ama 2 kg doğan da var.
Çok fazla alma gelişime göre gidersin dicem ama gel gör ki ben şimdiden 10-15 parça yaptım😂
Fazla giysi almak gerekiyor çünkü 2 parça şey için makine açılmıyor. Kusuyor terliyor zıçıyor sık değişiyor giysiler.
Yenidoğana çok abanma onlar çabuk küçülüyorlar kilolu olursa zaten 1 ay sonra giyemiyor. 0-3 ay ve 3-6 ay al. 6-9 hemen giydirilmez onlara sonra baksan da olur.
Ben edirnedeyim temmuz sonu doğum ilk 1 ay falan kısa kollu giyebileceğini sanmıyorum sonra da havalar eskisi gibi sıcak olmayacak evim de serin oluyor o yüzden sadece 2 tane kısa kollu uzun bacaklı tulum var geri kalan herşey uzun kol.

Pzr giyim indirimi varsa ben yarın yada cmrts özeldeki dr.uma da bi gideyim ya😂
almiyim diyorum ama indirimleri de kaçırmak istemiyorum :KK70: ben en iyisi 3-6 aydan başlayım yenidoğan hiç almıyim 3 parça yenidoğan aldım zaten :KK70:

Sadece parol . Öksürük 2 ay olacak geçmedi ona şurup bile vermiyorlar

Ben de bu düşüncedeyim. Suan şehir hastanesine gidiyorum takip ama doğumu öz yapmak istiyorum ama ozeller aşırı aşırı pahalı ve muayene ücretleri abartı fazla bu yüzden son iki ay kala sigorta yaptırıp gitmeyi düşünüyorum 8 muayene varmış sanırım içinde son iki ay 8 muayene yeter diye düşünüyorum ama henüz araştırmadim daha çok var çünkü son iki aya . Direk özele doğum için gitmeyi düşündüm ama dr ile aramızda hiç bir tanışıklik olmadan doğuma gitmemiz rahatsız edici geldi son iki ay muayene ücreti de ödemek zaten aynı paraya gelirse giderim ama sigorta daha hesaplı olursa son iki ay yaptırırım bakalım bunları hesap etmem lazım
Canım sigorta sadece doğum olarak da alınabiliyor muayenesiz. Ben aldığımda sadece doğum 5800 muayene ile beraber 7100 du

Ankara da benim gördüğüm Çankaya Özel yaşam hastanesi anlaşmalı görünüyor. Misal ben Ankara ya gidersem ve orda rahatsizlanirsam oraya gidebiliyorum. Ama nasıl bir hastane hiç fikrim yok.

Doğum haziran 20 ile 25 arası olur diye dusunuyorum. Arada temmuz var daha :KK53: yani doğumdan 1,5 ay sonra düşün
Ya da 2 ay sonra
O zamana kadar iyileşir her şey.
Valla ben de gitmeyi düşünüyorum. Bizim ayni doneme denk geliyor .
Benim de sezaryen olacak kendi tercihim bu ,gidip soyle biraz yuzsek fena mı olur 😁😁😁

Valla ben de gitmeyi düşünüyorum. Bizim ayni doneme denk geliyor .
Benim de sezaryen olacak kendi tercihim bu ,gidip soyle biraz yuzsek fena mı olur 😁😁😁
Ben de Mayısta 7.aylarda Antalya'ya gitme durumu var. Acaba denize girsem birkaç gün kalsak mı diye düşünüyoruz. Dr. Denize girmekte sıkıntı yok. Aksine rahatlatır dedi de mayıs başları olsa deniz nasıl olur...

Ben net hareketlerini hissetmiyorum sadece pıt pıt seğirmeler. İlk hissettim 3-4 gün boyunca sonra eşimle tartıştık o an sinir kat seviyem baya yükseldi ertesi gün mideme vurdu hafta filan oldum ve 5 gün boyunca hiç seğirme hissetmedim sonra yine minik minik başladı seğirmeler. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama sanırım bebeğim hareketleri annenin ruh haline göre de değişiyor canın sıkkınsa biraz hareketsiz kalmıştır ultrasonda yada uyuyordur belki
Evet canım ilk kızımda olurdu bu bende ona inanıyorum

almiyim diyorum ama indirimleri de kaçırmak istemiyorum :KK70: ben en iyisi 3-6 aydan başlayım yenidoğan hiç almıyim 3 parça yenidoğan aldım zaten :KK70:
Bizim 6-9 ay kışa geleceğinden 1 yada 2 parça almışımdır o da indirimde bulduğum beğendiğim için. Şimdiden kışlıkları almak istemiyorum yaza indirime girecekler çünkü. 0-3 ay ve 3-6 ay aldım daha da alıcam bunlardan da hep farklı yerlerden olunca ne aldım ne kadar aldım bilmiyorum😂 şimdilik paketli duruyorlar yıkama zamanı gelince bakıcam duruma yine ekleme yaparım ama hepsini aynı bedenlerde alıp yığmamaya çalışıyorum. Babymall dan 1 takım 2 tulum aldım 1-3 ay için iyi ki almışım hepsinde indirim bitmiş 75 tlye aldıklarım 100 tl olmuş. Askılı zıbın ve çorap almam lazım. Emzikte aldım 2 çeşit inşallah tutar. Giysi çok lazım oluyor 1-3 veya 0-3 lerden al ayaklı tulumlar çok işe yarıyor yada patikli alt ve uzun kol çıtçıtlı body. Çok sıcak bir yerdeysen kısa kollu da olur 1 aydan sonra. Yenidoğan, 0 ay, 0-1 ay fazla alma doğuma yakın dr kilo tahmini az çok yapar 2,5-3 kg derse o zaman alırsın onlardan 3,5 ve üstüyse o yeni doğanlar 15 gün oluyor sadece😅

'di mi 😀 ben bisi olacağını sanmıyorum. Hatta temiz deniz iyi bile gelebilir.
Havamız değişir bıraz😀
Oh valla doğurun haziranda gezin benim doğum temmuz ortası öncesinde fıçı gibi halimle o sıcakta deniz görecek durumda olmam sonrasında da biraz toparlayana kadar yaz biter😂 Ben bu yaz denizi zor görürüm de çocuklar çok isteyecekler bakalım ne olacak hayırlısı.

Ben de Mayısta 7.aylarda Antalya'ya gitme durumu var. Acaba denize girsem birkaç gün kalsak mı diye düşünüyoruz. Dr. Denize girmekte sıkıntı yok. Aksine rahatlatır dedi de mayıs başları olsa deniz nasıl olur...
Soğuk olabilir ve usutebilirsin .Çünkü biz geçen yıl Eylül sonunda gittik .Soğuktu. Hani ona göre kiyaslarsak soğuk olur bence .ama tatil her türlü güzel 🥰🥰

Oh valla doğurun haziranda gezin benim doğum temmuz ortası öncesinde fıçı gibi halimle o sıcakta deniz görecek durumda olmam sonrasında da biraz toparlayana kadar yaz biter😂 Ben bu yaz denizi zor görürüm de çocuklar çok isteyecekler bakalım ne olacak hayırlısı.
Aslında doğum temmuzun ilk haftası gözüküyor bana .ama bayrama kalmak istemiyorum .Hastanede acil bir durumda birilerini bulmak zor olabilir .O kadar bekleyip riski göze alamam .Şaka bir yana bir de bayramda doğarsa kayinvalideler daha çok kalır. Nasıl olsa bayram işimiz de yok deyip gitmezler .Ben bayram öncesi doğuruyum da gidip kurbanımızı keselim telaşı alsın onları da 😁😁

Doğum öncesi düşünüyorum ben. Haziran ortasi gibi. Doğum sonrası iki çocukla hayal edemedim 😂 İst dayken daha çok Ege yi tercih ederdik
Günaydın kızlar,
Dün biraz tatil yerlerine baktim. Agustos gibi dusunuyorum. Erken rezervasyon.Bu yaz yazlık yerine farkli bir yerde 3-5 yıldızlı bir otel dusunuyorum.
Özellikle mini de olsa aqua parklı.

Ama araçla yollar çok uzak yahu . İstanbuldayım. Var mı tavsiye edeceğiniz yolu 4-5 saat süren tatil yerleri:)

Çeşmeye baktim o var suan .

Ben de sırf kızım icin istiyorum aslında :) aqua park istiyor hanımefendi bu yaz.

Senin doğum evet temmuz sonu gözüküyor. Sezaryen olursa temmuz ortası olursun. Nornal olursa ya kendi gelir 38.hafta
Ya da 40 ı geçer 😀

Benim kız sezeryan ama 38 de kendi geldi öyle girdim doğuma.
Yanı yine 20 hazirana geliyor 2 hafta öncesi.

Tabii ki evdeki hesap bazen çarşıya uymaz. Ama dileğim o yönde 😂

X