2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Yani her şey uçtu tatilin ucuz olmasını bende beklemiyorum.
Dediğin gibi her şey dahil şöyle 5 gün falan kafa dinlemek istediğim bir tatil bende planlıyorum bu yaz en çok da kendim için 🤪
Doğum hediyesi ❤️
Ben tatile gitsem yanımda birini almam lazım kafa dinlemek için ama bence iki çocukla rahat rahat gidilir😃

Kızlar doktor benim hiç rahim ağzımı kontrol etmedi. Gerçi nasıl ediliyor onu da bilmiyorum 😅 Acaba göbekten ultrasonla bakarken, görüyor mu? Bir kez beyaz bir yeri gösterip bak burası rahim ağzın demişti(göbekten bakarak). Sizinkiler bakıyor mu 🤔

Ay siz delirdimiz mi ayol korkmuyor musunuz yolda izde doğururum diye :rolleyes:
Deniz hastasıyım ama hayatta cesaret edemem valla 🤭
Biz nisan sonu gibi bi kaç günlüğüne Ege tarafına kaçmayı düşünüyoruz son bebesiz tatil niyetine bakalım.

Hayran kaldım cesaretinize :KK53: ben korkarım valla. Bu yaz da denize girmeyiveririz☺️

Ben de sırf kızım icin istiyorum aslında :) aqua park istiyor hanımefendi bu yaz.

Senin doğum evet temmuz sonu gözüküyor. Sezaryen olursa temmuz ortası olursun. Nornal olursa ya kendi gelir 38.hafta
Ya da 40 ı geçer 😀

Benim kız sezeryan ama 38 de kendi geldi öyle girdim doğuma.
Yanı yine 20 hazirana geliyor 2 hafta öncesi.

Tabii ki evdeki hesap bazen çarşıya uymaz. Ama dileğim o yönde 😂
Canım Antalya civarında Aqua parklı yerler var denizi sıcak ama uzak tabi İstanbul'a İstanbul'a en yakın tatil yeri Sakarya oralarda var Aqua par ama denizi soğuk ve dalgalı. Ege'ye bakacaksın oranın da denizi soğuk :KK48: Artık tercihinize göre

Kızlar doktor benim hiç rahim ağzımı kontrol etmedi. Gerçi nasıl ediliyor onu da bilmiyorum 😅 Acaba göbekten ultrasonla bakarken, görüyor mu? Bir kez beyaz bir yeri gösterip bak burası rahim ağzın demişti(göbekten bakarak). Sizinkiler bakıyor mu 🤔
Benim her seferinde bakiyor. Kapalı mı değil mi diye. Bugün periontologta bakti. Sıkıntın yok diye bakmamıştır bence.

Yani her şey uçtu tatilin ucuz olmasını bende beklemiyorum.
Dediğin gibi her şey dahil şöyle 5 gün falan kafa dinlemek istediğim bir tatil bende planlıyorum bu yaz en çok da kendim için 🤪
Doğum hediyesi ❤️
5-6 bin civarı bakıyorum .
Araba ile gidileceği icin 2 bin de onun masrafları tutar 😅aboo

Neyse
Zaten her yaz giTmiyoruz 🙈

Ankara da benim gördüğüm Çankaya Özel yaşam hastanesi anlaşmalı görünüyor. Misal ben Ankara ya gidersem ve orda rahatsizlanirsam oraya gidebiliyorum. Ama nasıl bir hastane hiç fikrim yok.
Ay aman hayır! Saçma sapan bir yer orası doğru düzgün cihaz yok doktor yok. Merdiven altı gibi

Benim ultrasonda baktı doktor. Bakıyordur ama sana söylemiyordur bir sıkıntı yolsa.

Canım Antalya civarında Aqua parklı yerler var denizi sıcak ama uzak tabi İstanbul'a İstanbul'a en yakın tatil yeri Sakarya oralarda var Aqua par ama denizi soğuk ve dalgalı. Ege'ye bakacaksın oranın da denizi soğuk :KK48: Artık tercihinize göre
Oraları düşünmüyorum canim. Uzak kalıyor
İzmir tarafları genelde bakıyorum 😀

Ben yürüyüş için sormuştım, bana rahim ağzın kapalı sıkıntı yok yürümen daha iyi demişti hatta.
Demek ki ultrasondan görüyor 😄

Ay aman hayır! Saçma sapan bir yer orası doğru düzgün cihaz yok doktor yok. Merdiven altı gibi
hadi ya o zaman hiç Ankara'ya yolum düşmesin :KK48: İşte sigortanın 3 ayrı paketi vardı. Benim aldığım pakette Ankara için sadece o hastane görünüyor. Ama ben kendi hastaneme göre aldım mecbur. Benim bulunduğum yerde tek özel hastane var o sebeple.

Bende cesaret etmem😀 36 haftalık anneme gitmiştim kalacaktım biraz sonra bir aksilik oldu döndüm hop 2 gün sonra dogum😅
O yuzden bayramda evdeyim. Eşime dedim aileme gitmeyeceğim
Ama yazlığı da unut . 2 saatlik yol gidemem.

Çünkü biliyorum ben
madem gitmiyoruz ailene
O zaman yazlığa gidelim diyecek. O yüzden ben hemen söylüyorum.

Bu adamlar kendilerini cok kurnaz zannediyor.
Ulen ben ailenin yanına zaten yol çekmemek icin gitmiyorum. Ha yazlığa gitmişim 2 saat, ha ailemin yanına gitmişim 2,5 saat 😀

kış indirimi mi :) indirim zayıf noktam bak :KK70: tamam ben de almıyim o zaman yaza indirim kovalıcaz yani :) e bebekte pazar indirim var bi bak istersen alamadıklarına ... emzik ne aldın ben avent 2li air aldım indirimden başka almayım dedim bir başka çeşit daha mı almak lazım bibs düşünüyorum bir tane de aventi tutmazsa alırım diye düşünmüştüm... ya bir de ben uzun boyluyum bebiş de uzun olur diye düşünüp 3 aylıktan başlıcam almaya :KK70: şu e bebeğin beyaz zıbınları var ya 3-6-9 ay için üçer dörder adet almıştım daha almak lazım dimi yetmiyor galiba sık kirlendiği için
Yazdan kışlıkları kıştan yazlıkları almak iyi oluyor. E bebekin zıbınlarından 5 li aldım 3-6 ay deneme için kurutma makinesine atmıştım çektiler yeni doğan oldular😂 Başka da almadım ama alacağım çiş kaka sızdıkça terledikçe değiştirmek lazım bol bol. O zaman cinsiyet bilmiyordum kızlar için ip askılılar da var yakasından görünmüyor onlardan alacağım. Yine oradan alırsam kurutmaya atmam yada 6-9 falan alırım. Emzik bibse benzeyen frigg marka aldım 1 tane kızlara göre modelleri çok tatlıydı o yüzden o marka aldım bibste alabilirsin kauçuk aldım. Bir de kauçuk sevmezse diye oioi aldım ikili hep bebeklerde bunları görüyorum ablaları tutmadılar emzik belki bu tutar.

Yanlış hatırlamıyorsam siz de nifty test yaptirmistiniz. Bunu Dr um benden istemedi. Dün gittim daha. Acaba nifty yaptirdigim için mi? Bir de 17.haftada ayrıntılı bir ultrason yaptırdım yaklaşık 40dk sürdü. Parmaklara kadar her şeye bakıldı. Eğer omurga açıklığı vs olsaydı Allah korusun belli olurdu diye düşündüm. ❤️
Evet ben de nifty yaptırdım ama doktorum yine de istedi. Az önce raporu gönderdi. Çok şükür sonuç iyi çıkmış. Bir sorun yokmuş. yildizsavascisi yildizsavascisi

Eklentiler

• B17D98EA-3536-4B74-95CE-D30F5DD2B0CB.jpeg
    B17D98EA-3536-4B74-95CE-D30F5DD2B0CB.jpeg
    130,3 KB · Görüntüleme: 85
Kızlar merak edenler için paylstım boyle rapor boyle usg verıyorlar 🤗
Bana şu özelde gttigim doktor senin onerdigin insülin direnci çıkarsa eğer fetal eko baktırın demisdi.nornalde de bakiyolar demekki baksana fetal eko bilgileri falan var.sende yok demi insülin direnci falan o bilgiye göre mi yapdilar yoksa herkese mi bakiyolar acaba bir fikrin var mı.benim ikili raporumda böyle detayliydi bayağı,tabi bunda daha fazla şey var 🥰

Eşim diyor ki daha uygun yerler varsa oralara bak. Çocuğa da dev lol bebek seti alırız pahalı yere gıdecegımıze😀 daha ne bakayım ki . Her şey dahil oteller bu sekılde oluyor 😀

Söylediği mantıklı da ulen 2,5 bin o dev lol bebek setleri. Zaten. 😀

İlk kızımda maddi durumumuz pek yoktu burada lcw bile yoktu bulduğumu alabiliyordum pek güzel şeyler bulamıyordum ikincide de genelde ilkten kalanları kullandım araları az olunca pek bir şey alma gereği olmadı şimdi çok şükür durumumuz iyi ve çok güzel şeylere internetten de kolaylıkla ulaşıyoruz her gördüğümü alasım geliyor insta bebeleri gibi yapıcam çocuğu😅

X