2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hiç devleti kovalamadım bulamam daha çok stres olurum diye. Kontrole gidicem de yeşil alan açacak da denk getirip alıcam. Çalışıyorum o kadar vaktim de yok 😒
Zaten bu haftadan sonra devlete gitsem de detaylı haftası denk gelmez.
En uygun fiyatı aldığım hastaneye gidicem mecbur 🤷
Üç haftadır bende ugraşıyorum bakalım

Benden istememişlerdi ilkinde direk şeker yüklemesi yapıldı. Ama bunda ilk kan testlerimde açlık şekerime bakılmıştı.
Belki haftaya gidip sağlık ocağından isterim ikisine de bakmasını.
Aklımda kalmasın en azından. Doktor 24.haftada istenecek diye tanımlamış benim için ama şeker yüklemesi istemiyorum da 🤷

Ben çok zorlanmamıştım içerken diye hatırlıyorum.
Normal yarımlık şişe suyun içine toz çözelti döküyorlardı. Öyle miydi seninki de
Yok direkt kutu içecek şeklindeydi yanlış hatırlamıyorsam. Eczaneden gidip almıştım.
Onu çıkartmamak için kendimle çok savaştım. Zaten rahatız bir dönemimdi, hatırlamak dahi istemiyorum :olamaz:

Canım normal kadın doğuma gidicen , ayrımtılı için yeşil alan açtırıcaksın kendine, yeşil alan açılınca peritanaloji randevuları çıkıyor, yoksa göremeesin hergün saat 4 de bakman lazım, bazen oluyo bazen olmuyo
Teşekkür ederim gittim devlet hastanesi burda yapılmıyor dedi gönderdiler mrsde bakıyorum sürekli dek gelir inşallah

Benden istememişlerdi ilkinde direk şeker yüklemesi yapıldı. Ama bunda ilk kan testlerimde açlık şekerime bakılmıştı.
Belki haftaya gidip sağlık ocağından isterim ikisine de bakmasını.
Aklımda kalmasın en azından. Doktor 24.haftada istenecek diye tanımlamış benim için ama şeker yüklemesi istemiyorum da 🤷

Ben çok zorlanmamıştım içerken diye hatırlıyorum.
Normal yarımlık şişe suyun içine toz çözelti döküyorlardı. Öyle miydi seninki de
Doktorum isterse yaptırırım. Ama dediğim gibi açlık yokluk oranına gore konuştu
Ve istemedi

benim de bebeğimde ekojenik odak var ama doktorum tek başına bir şey ifade etmediğini söyledi.sağlıklı bebeklerde bile olabiliyormuş.herhangi bir test önermedi.bu haftasonu da ayrıntılı ultrasonum var .yani hemen neden teste yönlendiriyorlar anlamadım .
siz ne yapmayı düşünüyosunuz peki test yaptıracak mısınız ?
Fetal eco çekildi dün, orada da ölçümleri yapıldı sanırım boyutu da önemli.
Kardiyoloji doktoru en kötü ihtimalle kalp hastası olur hatta belki anne karnında iyileşebilir bunun örnekleri mevcut dedi. İçimi rahatlattı açıkcası.
Ayrıca hamilelikte yapılacak bir şey de yok sonrasında iyi bir kardiyoloji doktoruna götürüp ayrıntılı muayene ettiririm Bi doğsunda 🙏🏻
Şuan artık stressiz sakin bir hamilelikle gebeliği bitirmeyi hedefliyorum kafama takmayacağım kapalı bir kutu doğmadan hiç bir şeyi tam olarak bilemeyeceğim..

Senin ilk hamileliğin degil mi? sen nerden biliyorsun şeker yüklenmesini ? :KK53:
Hamilelik disinda da mı yapılıyor yoksa

Ben hiç yaptırmadım bildiğim bisi degil aslında. doktorum söylemişti. Ben de netten de bakmıştım. 😀
Evet ilk
Ama bana hipertiroidi teşhisi konulmadan önce, aşırı kilo kaybı ve çarpıntı yüzünden tüm testler yapıldı şeker yüklemesi de dahil :KK51:

Seni çok iyi anlıyorum canım malesef bazı doktorlar bizler kadar hassas değil, işleri olduğu için belkide bilemiyorum.
Benimde oğlumun kalbinde bir anomali tespit edilmişti ayrıntılı ultrason da, bir çeşit doku bozukluğu. Kendi doktorum da ayrıntılı inceledi evet var burada bende gördüm dedi, perinatologa yönlendirdi.
Dün gittim perinatologa daha raporları okuduğunda, muayene bile etmeden doktor bana " nifty ve amniyonisentezi anlatıp bu ekojen focus genetik bir bozukluktan kaynaklanıyor olabilir eğer sebep buysa zaman kaybetmeden bu testleri yaptırıp gebeliği sonlandırabilme yolunu seçebilirsiniz" dedi.
Şok oldum. Yani insan ne diyeceğini ne yapacağını da bilemiyor öyle anlarda.
Bence duygusal olarak bakmaları gerek biraz ama çok yapısal bakıyorlar. Pat pat bunu söylemesi saf kötülük geliyor bana. Kalp anomalisi tek başına sebep olmuyor diye biliyorum. Bide tek çözüm gebeliği sonlandırmak mi tartışılır? Nasıl bir yol izleyeceksin? İkili normal geldi mi bide.

Konuştum kızlar doktorla... Videoyu tekrar izledim kolu yerine bacağını ölçmüşsünüz tekrar baksanız ben ona göre gelsem dedim. Yok bir yanlışlık yoktur tekrar izlesemde aynı şeyi söylicem siz gelin tekrar bakalım dedi. Hiç demedi yani yanlışlık olabilir ben bir bakayım diye.. Egoist tavırlarından dolayı ona gitmicem..
Seninde şansına doktordan yana gülmedi yüzün 😐 normal bir kadın dogumcuda gidersen yapar ölçüm. Herhangi bir yere randevu alıp durumu anlat sadece ölçüm istediğini söyle. Hangi şehir bilmiyorum ama ankara olsa tavsiye ederdim doktor.

Şeker yüklemesi gerek duymadi ikisinde de yaptırmadım. Bunda da gerek yok dedi şuan için yine yaptırmayacağım. Ama beslenmeye dikkat ediyorum yinede hedefim en fazla 10 kilo almak.

Bence duygusal olarak bakmaları gerek biraz ama çok yapısal bakıyorlar. Pat pat bunu söylemesi saf kötülük geliyor bana. Kalp anomalisi tek başına sebep olmuyor diye biliyorum. Bide tek çözüm gebeliği sonlandırmak mi tartışılır? Nasıl bir yol izleyeceksin? İkili normal geldi mi bide.
Ben kalp hastasıyım, kuzenim kalp hastası kardiyoloji doktorunun dediği gibi oda en fazla kalp hastası olacak bunu genetik kalıtsal başka rahatsızlıklarla birleştirmek kadın doğum doktorlarının fantazisi dedi bu açıklama komik ama içimi rahatlattı.
Yaptırmayacağım, ona göre bir yaşam seçer öyle hareket ederiz dedik.

Ben kalp hastasıyım, kuzenim kalp hastası kardiyoloji doktorunun dediği gibi oda en fazla kalp hastası olacak bunu genetik kalıtsal başka rahatsızlıklarla birleştirmek kadın doğum doktorlarının fantazisi dedi bu açıklama komik ama içimi rahatlattı.
Yaptırmayacağım, ona göre bir yaşam seçer öyle hareket ederiz dedik.
Benim buyuk oğlumda beyinde şu birikmesi vardı. Ayrıntılı doktoruda kendi doktorumda takip önerdi. İkili vs hiç bir şey yaptirmamistim. Sonuçta tamamen düzeldi ama duzelmese de doğunca çaresine bakacaktim. Sadece strese sokuyorlar. Sanki bebek değil içerideki. En güzel karar ultrasona sık girmesek bilmeyecektin bile belki.

Kızlar nbr dün devlet hastanesine gittim 1 hafta oldu 3 lü test çıkmamış 15 gün 1 ay arasında çıkar dedi gerçekten rezalet özelde basıyosun parayı 4 güne çıkıyor bari 1 ay bekletilir mi böyle şeyler? Gerçi ben formalite icabı vermiş oldum bütün kan testleri aradan çıksın diye ikili iyi çıktığından ve testlerin doğruluk payı şüpheli olduğundan takmıyorum ama sonuç çıkana kadar bebek 5 aylık oluyor düşünsenize😒
Tetanoz aşım kızardı şişti ve çok acıyor ya öncekilerde böyle oldu mu hatırlamıyorum da kısa sürede geçer umarım.
Ben bulduğum tüm indirimli kıyafetleri almaya çalışıyorum çünkü çok lazım olacak kurutma makinesinde bazıları çekiyor gerçi temmuz sıcağında çabuk kururlar ama 3-5 parça ile de olacak gibi değil bir arkadaşım 14 tane 0-3 ayı dönüşümlü kullandım dedim geçende ben hep karışık bedenlere yöneldim asıl acil olan ilk aylar kaldı😂 Devletin ultrasonu çok kötü olduğundan içimde hep bir kesin mi acaba şüphesi de yok değil dr çok kesin konuştu bende kız hissettiğim için kesindir gözüyle bakıyorum ama göremedim ya ondan heralde bi korku da yok değil yani. Detaylıda kesinleşince rahatlarım değişirse de iade edilebilen edilir kalanları da dolaptan falan satarım artık😂
Eşim de diyor bu kez çok hazırlıklı gidiyorsun diğerlerinde hep son aylarda almıştım herşeyi çünkü ama burada görüp gaza geliyorum napim geç kalıyormuşum gibi hissediyorum😅 Bir de diğerlerinde piyasa böyle değildi ki bu ay 300 olan öbür ay 500 olmuyordu yani beklesende yakın paralara alıyordun şimdi kapanın elinde kaldığından telaş yapıyor insan.
canım kuzenimin yeni bebeği oldu kız demişlerdi devlette erkek doğdu :) başka bir dr dan teyit almadan bir şey alma pembe pembe :)

X