2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Beni kimse aramadı ya sağlık ocağından asi için.pazartesi detaylim var acaba ondan sonraki asi olsam ki yoksa hemen mi olsam.4 hafta arayla vurcaklarmis 25.haftaya girince şeker yüklemesi yaptircam ikinci asiyla şeker yuklemrsi aynı ana gelmesin istiyorum ama napsam ki bilemedim 🤔

Konuştum kızlar doktorla... Videoyu tekrar izledim kolu yerine bacağını ölçmüşsünüz tekrar baksanız ben ona göre gelsem dedim. Yok bir yanlışlık yoktur tekrar izlesemde aynı şeyi söylicem siz gelin tekrar bakalım dedi. Hiç demedi yani yanlışlık olabilir ben bir bakayım diye.. Egoist tavırlarından dolayı ona gitmicem..
Seni çok iyi anlıyorum canım malesef bazı doktorlar bizler kadar hassas değil, işleri olduğu için belkide bilemiyorum.
Benimde oğlumun kalbinde bir anomali tespit edilmişti ayrıntılı ultrason da, bir çeşit doku bozukluğu. Kendi doktorum da ayrıntılı inceledi evet var burada bende gördüm dedi, perinatologa yönlendirdi.
Dün gittim perinatologa daha raporları okuduğunda, muayene bile etmeden doktor bana " nifty ve amniyonisentezi anlatıp bu ekojen focus genetik bir bozukluktan kaynaklanıyor olabilir eğer sebep buysa zaman kaybetmeden bu testleri yaptırıp gebeliği sonlandırabilme yolunu seçebilirsiniz" dedi.
Şok oldum. Yani insan ne diyeceğini ne yapacağını da bilemiyor öyle anlarda.

Beni kimse aramadı ya sağlık ocağından asi için.pazartesi detaylim var acaba ondan sonraki asi olsam ki yoksa hemen mi olsam.4 hafta arayla vurcaklarmis 25.haftaya girince şeker yüklemesi yaptircam ikinci asiyla şeker yuklemrsi aynı ana gelmesin istiyorum ama napsam ki bilemedim 🤔
Şeker yüklemesi icin önce açlık tokluk değerine bakmıyorlar mi?

Bu arada bence gidebilirsin ası için

Bilmem hiç öyle bişey demediler bende insülin direnci var belki o yüzden dememislerdir tam bilemiyorum.ama arkadaşımda mesela direk istemişler insülin falan da yok. Arayayım bugün de bakayim ne diyolar giderim gel derlerse bari.cok kol ağrısı yapdim oldun sanki sen

Ben gidiyorum şimdi aşı olmaya😳😳

Bilmem hiç öyle bişey demediler bende insülin direnci var belki o yüzden dememislerdir tam bilemiyorum.ama arkadaşımda mesela direk istemişler insülin falan da yok. Arayayım bugün de bakayim ne diyolar giderim gel derlerse bari.cok kol ağrısı yapdim oldun sanki sen
İlkinde doktor açlık yokluk istedi. Gerek görmedi yapılmadı mesela

İlkinde doktor açlık yokluk istedi. Gerek görmedi yapılmadı mesela
Detaylıya gidince danisayim en iyisi bende bu konuyu gerek görülmezse yaptırmam bende.hic toklu bakmadılar bana.aclik 78 çıkmisdı en son 80 civarları falan genelde ama insülin var 🤪 tokluk çok hoş çıkmayabilir belki bilemiyorum 😂😂birde genetik annem şeker hastası mesela bende şu an yok ama adayım sanırsam insülin varlığı onu gosterirmis.

Detaylıya gidince danisayim en iyisi bende bu konuyu gerek görülmezse yaptırmam bende.hic toklu bakmadılar bana.aclik 78 çıkmisdı en son 80 civarları falan genelde ama insülin var 🤪 tokluk çok hoş çıkmayabilir belki bilemiyorum 😂😂birde genetik annem şeker hastası mesela bende şu an yok ama adayım sanırsam insülin varlığı onu gosterirmis.
Anladım evet gerekli görebilir sana.

Seni çok iyi anlıyorum canım malesef bazı doktorlar bizler kadar hassas değil, işleri olduğu için belkide bilemiyorum.
Benimde oğlumun kalbinde bir anomali tespit edilmişti ayrıntılı ultrason da, bir çeşit doku bozukluğu. Kendi doktorum da ayrıntılı inceledi evet var burada bende gördüm dedi, perinatologa yönlendirdi.
Dün gittim perinatologa daha raporları okuduğunda, muayene bile etmeden doktor bana " nifty ve amniyonisentezi anlatıp bu ekojen focus genetik bir bozukluktan kaynaklanıyor olabilir eğer sebep buysa zaman kaybetmeden bu testleri yaptırıp gebeliği sonlandırabilme yolunu seçebilirsiniz" dedi.
Şok oldum. Yani insan ne diyeceğini ne yapacağını da bilemiyor öyle anlarda.
benim de bebeğimde ekojenik odak var ama doktorum tek başına bir şey ifade etmediğini söyledi.sağlıklı bebeklerde bile olabiliyormuş.herhangi bir test önermedi.bu haftasonu da ayrıntılı ultrasonum var .yani hemen neden teste yönlendiriyorlar anlamadım .
siz ne yapmayı düşünüyosunuz peki test yaptıracak mısınız ?

Evet canım onlar daha güzel tabiki bundan ama parasida güzel 🙂 e bebekdeki satıcı 25 kg kapasiteli Chicco kabinler demisdi mesela bu benim aldığım ve muadilleri sanırım 15 kg kapasiteliymis.baska farklarida vardır belki tabi ben bunu biliyorum sadece.

25kg çocuk bebek arabasında oturma yaşını geçmiştir zaten 😁

Ben oğlum en son ne zaman oturdu hatırlamıyorum ama 15 kg yoktu onu biliyorum 😂

Benden istememişlerdi ilkinde direk şeker yüklemesi yapıldı. Ama bunda ilk kan testlerimde açlık şekerime bakılmıştı.
Belki haftaya gidip sağlık ocağından isterim ikisine de bakmasını.
Aklımda kalmasın en azından. Doktor 24.haftada istenecek diye tanımlamış benim için ama şeker yüklemesi istemiyorum da 🤷

Ay nasıl yok yahu. Öyle bir şeker var ki onun içinde :kusmuk:

Ben bir kere yaptırmıştım başka bir sey için
Bir daha kesinlikle yaptırmam :KK20:

Ben çok zorlanmamıştım içerken diye hatırlıyorum.
Normal yarımlık şişe suyun içine toz çözelti döküyorlardı. Öyle miydi seninki de

X