2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Merhaba sevgili anneler, 2 gün önce korona testim pozitif çıktı. Her gün yeni bir semptom gösteriyorum şu an hafif ateş ve inanılmaz bir boğaz ağrım var, 2 biontech aşı olmuştum bu ay da yeni aşı güncellenmişti ama yaptırmaya fırsat kalmadan korona oldum. Bu süreçte korona atlatan anneler boğaz ağrısı burun tıkanıklığı ve ateş için ne yaptılar?

Kızlar nbr dün devlet hastanesine gittim 1 hafta oldu 3 lü test çıkmamış 15 gün 1 ay arasında çıkar dedi gerçekten rezalet özelde basıyosun parayı 4 güne çıkıyor bari 1 ay bekletilir mi böyle şeyler? Gerçi ben formalite icabı vermiş oldum bütün kan testleri aradan çıksın diye ikili iyi çıktığından ve testlerin doğruluk payı şüpheli olduğundan takmıyorum ama sonuç çıkana kadar bebek 5 aylık oluyor düşünsenize😒
Tetanoz aşım kızardı şişti ve çok acıyor ya öncekilerde böyle oldu mu hatırlamıyorum da kısa sürede geçer umarım.
Ben bulduğum tüm indirimli kıyafetleri almaya çalışıyorum çünkü çok lazım olacak kurutma makinesinde bazıları çekiyor gerçi temmuz sıcağında çabuk kururlar ama 3-5 parça ile de olacak gibi değil bir arkadaşım 14 tane 0-3 ayı dönüşümlü kullandım dedim geçende ben hep karışık bedenlere yöneldim asıl acil olan ilk aylar kaldı😂 Devletin ultrasonu çok kötü olduğundan içimde hep bir kesin mi acaba şüphesi de yok değil dr çok kesin konuştu bende kız hissettiğim için kesindir gözüyle bakıyorum ama göremedim ya ondan heralde bi korku da yok değil yani. Detaylıda kesinleşince rahatlarım değişirse de iade edilebilen edilir kalanları da dolaptan falan satarım artık😂
Eşim de diyor bu kez çok hazırlıklı gidiyorsun diğerlerinde hep son aylarda almıştım herşeyi çünkü ama burada görüp gaza geliyorum napim geç kalıyormuşum gibi hissediyorum😅 Bir de diğerlerinde piyasa böyle değildi ki bu ay 300 olan öbür ay 500 olmuyordu yani beklesende yakın paralara alıyordun şimdi kapanın elinde kaldığından telaş yapıyor insan.

Bence antibiyotiği kullan kesinlikle. Suyla geçecek bir şey olsa doktor yazmaz zaten bana bir kaç kez bol su iç ilaca gerek yok dedi.
Aynı böbrek ihtimali bendede var bugün ultrasona gireceğim saat 2de. Umarım taş yada kum çıkmaz
Canım böbrek de kum ihtimali bende de vardı ultrason gününden iki gun önce covid oldum gidemedim ancak tekrar da gitmedim çünkü özel bi üroloji dr a sordum malesef hamilelikte bir tedavisi yokmuş sadece bol su oneriliyormus
Cefaks antibiyotik
Urocare saşe verdi
Bana da şase vermişti monurol diye onunla geçmedi şimdi bana da cefaks 500 mg antibiyotik verdi .. bu kadar sık antibiyotik kullanmakta beni tedirgin ediyor ama bu aksam ilkini alcam bakalım.. suyu 2 litrede az içmiyorum ama geçmedi bi türlü , ilaca ihtiyaç kalmasın demiştim ama kalacak gibi

Kızlar nbr dün devlet hastanesine gittim 1 hafta oldu 3 lü test çıkmamış 15 gün 1 ay arasında çıkar dedi gerçekten rezalet özelde basıyosun parayı 4 güne çıkıyor bari 1 ay bekletilir mi böyle şeyler? Gerçi ben formalite icabı vermiş oldum bütün kan testleri aradan çıksın diye ikili iyi çıktığından ve testlerin doğruluk payı şüpheli olduğundan takmıyorum ama sonuç çıkana kadar bebek 5 aylık oluyor düşünsenize😒
Tetanoz aşım kızardı şişti ve çok acıyor ya öncekilerde böyle oldu mu hatırlamıyorum da kısa sürede geçer umarım.
Ben bulduğum tüm indirimli kıyafetleri almaya çalışıyorum çünkü çok lazım olacak kurutma makinesinde bazıları çekiyor gerçi temmuz sıcağında çabuk kururlar ama 3-5 parça ile de olacak gibi değil bir arkadaşım 14 tane 0-3 ayı dönüşümlü kullandım dedim geçende ben hep karışık bedenlere yöneldim asıl acil olan ilk aylar kaldı😂 Devletin ultrasonu çok kötü olduğundan içimde hep bir kesin mi acaba şüphesi de yok değil dr çok kesin konuştu bende kız hissettiğim için kesindir gözüyle bakıyorum ama göremedim ya ondan heralde bi korku da yok değil yani. Detaylıda kesinleşince rahatlarım değişirse de iade edilebilen edilir kalanları da dolaptan falan satarım artık😂
Eşim de diyor bu kez çok hazırlıklı gidiyorsun diğerlerinde hep son aylarda almıştım herşeyi çünkü ama burada görüp gaza geliyorum napim geç kalıyormuşum gibi hissediyorum😅 Bir de diğerlerinde piyasa böyle değildi ki bu ay 300 olan öbür ay 500 olmuyordu yani beklesende yakın paralara alıyordun şimdi kapanın elinde kaldığından telaş yapıyor insan.
Benim de devlet de 2 li verdim 5 günde, devlet şehir hastanesinde 3 lu verdim 13 günde çıktı

Şimdi baktım benim aldığım Sleepy bio natural
1 numara 128 adet 2-5kg diyor
2 Numara 136 adet 3-6kg diyor arada çok fark yok.
Ama eski notlarıma baktım ben 1 numaradan 4 paket kullanmışım oğlumda 3250 doğmuştu. Ama cildi çok hassastı o sebeple sık değiştirmek durumunda kalmıştım.

Hala da hassas..... Mustela şampuanla başlamıştım artık büyüdü deyip daline geçtim çocuk mahvoldu her yeri kızardı. Atopik dermatiti var. Bioderma şampuan kullanıyoruz. Geçen yine deneyim dedim uni baby arada kullanıyordum hafta bir onla bir diğeri ile bioderma bitmiş 2 haftadır onu kullandım. Çocuğun kafası yara olmuş :KK53:
Bize de uni baby ve johnsons baby hiç yaramadı chicco ve bübchen iyiydi ama büyüdükçe saçlar da uzun dalin daha mantıklı geldi bir de küveti doldurup oynuyorlar falan 900 ml şampuan 1 ayda bitiyor😂

Canım böbrek de kum ihtimali bende de vardı ultrason gününden iki gun önce covid oldum gidemedim ancak tekrar da gitmedim çünkü özel bi üroloji dr a sordum malesef hamilelikte bir tedavisi yokmuş sadece bol su oneriliyormus

Bana da şase vermişti monurol diye onunla geçmedi şimdi bana da cefaks 500 mg antibiyotik verdi .. bu kadar sık antibiyotik kullanmakta beni tedirgin ediyor ama bu aksam ilkini alcam bakalım.. suyu 2 litrede az içmiyorum ama geçmedi bi türlü , ilaca ihtiyaç kalmasın demiştim ama kalacak gibi
Bana da aksef antibiyotik bide monorol şaşe vermiş

mavibeyazzz mavibeyazzz Kuzum dün gece yazdıklarını okudum, şok oldum 😳 Gerçekten nasıl böyle bir hata yaparlar? Şaka gibi.
Doktorla konuşunca hemen yaz çok merak ediyorum… Belki de hiçbir sorun yoktur, düşünsene 🥰 Yaşadığın stresi tahmin bile edemiyorum.

Valla artık bi haftasonu gidip dolaşasım var böyle okudukça daha bi hevesleniyorum 😂 hiç mi girmedim acaba oraya hiç bilmiyorum kokusunu bide çevremde en küçük çocuk bile 7 yaşında hediye almışsam bile uzun yıllar geçmiş aradan 🤭
Avmde de denk gelmedin mi e bebeke? Neredeyse olduğu kat komple kokuyor ağır bir pudra kokusu o kokuyu takip et bulursun😂

Ben aynı markanın kabin boy olanını aldım canım,kabin boy istiyordum zaten indirimde gördüm aldım hemen.insallah memnun kalırım 🤗travellarin özellikleri vs var belki ama bana göre değiller gidip gördüm mağazada aşırı ağırlar fitigim var zaten bakmadım bile o yüzden ağırlıklarını görünce.buda çift yönlüsu sanırım bu tarz kullananlar daha iyi bilir tabiki kullanışlılığıni vs.🤗
Aynen traveller görünüş olarak güzel ama kullanamam tek başıma taşıyamammm bunlar katlanıyormuş fln daha araştırıcam tabi
Canım uzun uzun anlatmayım ama kangurularla ilgili şöyle bir bilgi var, ergonomik olanlar ve olmayanlar şeklinde ayrılıyor. Daha doğrusu bir tipde bebek sağlıklı oturuyor diğerinde bebek aşağı doğru kendi ağırlığıyla sarkıyor diyim. Bu ikincisi çok rahatsız ve kalça çıkığına sebep olabilir. İlki ise oldukça rahat ve konforlu. İnternette bir arat ergonomik kanguru diye, araştır derim. Bebeğin bacakları M şeklinde durmalı, dimdik aşağı sarkmamalı. Senin aldığın böyle değilse geri ver.
Kızım için sağlam para verip aldığım ancak bunu öğenince kullanmadığım kaliteli bir markaya ait kangurum var benim. Kendi bebeğime kullanmadığım şeyi başkasına da ne hediye edebildim ne satabildim. Kutusu faturasıyla çürüyor dolapta yıllardır:KK48:
Yorumlarda m şeklinvarmı fln diyordu herkes ben anlamamıştımmm iyi oldu söylediğin dediğin şey varmı bakıyım 😍

Şuan daha sakin düşünüyorum canım ilk görünce ne yapacağımı bilemedim. Bir yerde iyi birşey diye düşündüm. En azından yanlış ölçülmüş.. Kendi doktorumla da konuşup göstereceğim. Devlette de detaylı için randevu almıştım ama doktorum geç zamanda randevu verdikleri için özelde göster demişti. Bir de ona giderim iptal etmedim.
Tabi mutlaka git bence. Dediğin gibi iyi bir şey eğer yanlış bakildiysa. Ama bugün oraya da tekrar gidip görüşebilirsen git yinede.

Benim bebeğimin sağ elinde anomali teşhis edilmişti. Dün de detaylı ultrasonla alakalı yazmıştım. Bugün tekrar videosunu izlerken birşey farkettim. Doktor sağ kolunun alt kemiğinde diğer koluna göre kısalık olduğunu söylemişti ve ölçmüştü. Sol kolunu ölçüp 27 mm dedi sağ kolunu ölçüp 14 mm dedi. Yani yarısı kadar olduğunu söyledi. Bizde o an birşey anlamadık. Bugün izlediğimde bir de baktım ki o 27 mm olduğunu söylediği sol kolu değil, sol bacağı! Nasıl böyle birşey yapabilir aklım almıyor. Ben doktor olmadığım halde, eşim doktor olmadığı halde onun kol değil bacak olduğunu farketti. Ve birkaç kişiye daha sordum onayladı bizi.. Bu kadar olur. Ben bu kadar hassasken anomali teşhisi için gitmişken.. Evet bir sorun varsa da belki bu kadar ileri düzeyde bir sorun yok. Kısa olduğunu söyledi. Bacağını ölçerek.. siz olsanız napardınız 😔
Ya bi doğru düzgün teşhis koyamadılar hepsi ayrı bir şey anlatıyor kime güveneceğini şaşırıyor insan bu nasıl saçmalık hesabını sor tabiki tekrar baksın gerekirse gidebildiğin her yere git tekrar tekrar baktır.

Tedavisi yoksa ne olacak peki biz böyle sürekli enfeksiyon antibiyotikle mi uğraşacağız 😔😔
Keşke söylemeseydi hiç böyle bir ihtimali o zaman. Uyku uyuyamadım doğru düzgün 😞

Canım ihmal etme antibiyotiği iç lütfen.

X