2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar şimdi size bir soru..
Ben doktorumdan memnun kalmadım bu ay baska bırıne gecıcem detaylı için önce doktora gidip normal muayene olduktan sonra mı randevu alayım yoksa direk detaylı için randevumu alayım

Ben hastanedeki perinatologdan randevu aldım. Önce kadın doğuma gitmeme gerek var mı diye sordum. Yok dediler.
Detaylı ultrason sonucunu sonraki kontrolde iletirim doktora zaten 😁

Slm canlar ben ayrıntılı ulturason dan bi randavü bulamıyorum devlet hastanesi den sizler hep özel emi gidiyorsunuz devlet ten nasıl aldınız

Hiç devleti kovalamadım bulamam daha çok stres olurum diye. Kontrole gidicem de yeşil alan açacak da denk getirip alıcam. Çalışıyorum o kadar vaktim de yok 😒
Zaten bu haftadan sonra devlete gitsem de detaylı haftası denk gelmez.
En uygun fiyatı aldığım hastaneye gidicem mecbur 🤷

Çok ciddiyim hemde! O kadar bariz ki diz kapağı ayağı gözüküyor yanlış yerde durdurup ölçmüş resmen. Gittiğim yer özel bir klinikti. Kendisi profösör perinatolog diye gittim. Yarın arayacağım. Uykularım gitti resmen. Zaten bir sorun var mı yok mu diye düşünüp duruyordum. Bacağını ölçüp koluna kısa demesi beni psikolojik olarak çökertti. Allahım şu 4 ayı stressiz geçirmem için yardım etsin 😔 Para verip gidiyorsunuz kol diye bacak ölçüyorlar. Benim başıma gelirdi ancak.. Yarın hem kendi doktoruma göstereceğim o videoyu. Hemde o prof ünvanlı kör doktoru arayıp soracağım.

Nasıl ya? 🥺
Bence git göster tekrar baksın ücretsiz. Böyle bir hakkın var bence özel hastanede.

Canım sakin ol kendini strese sokma. İnşallah yanlış görmüş ve yanlış ölmüştür. Kendini uzup tansiyonunu yükseltme. Tabi yarın ara bence de. Hatta başka bir doktora detaylı ultrason için gidebilirsin. Ben bulunduğum şehirde detaylı ultrason yaptırdım ama 4d yok. Yakında başka bir şehirde bir daha randevu alıp gitmeyi düşünüyorum. İlk çocukta da öyle yapmıştım. Birden fazla fikir almak iyidir.
Şuan daha sakin düşünüyorum canım ilk görünce ne yapacağımı bilemedim. Bir yerde iyi birşey diye düşündüm. En azından yanlış ölçülmüş.. Kendi doktorumla da konuşup göstereceğim. Devlette de detaylı için randevu almıştım ama doktorum geç zamanda randevu verdikleri için özelde göster demişti. Bir de ona giderim iptal etmedim.

Benim bebeğimin sağ elinde anomali teşhis edilmişti. Dün de detaylı ultrasonla alakalı yazmıştım. Bugün tekrar videosunu izlerken birşey farkettim. Doktor sağ kolunun alt kemiğinde diğer koluna göre kısalık olduğunu söylemişti ve ölçmüştü. Sol kolunu ölçüp 27 mm dedi sağ kolunu ölçüp 14 mm dedi. Yani yarısı kadar olduğunu söyledi. Bizde o an birşey anlamadık. Bugün izlediğimde bir de baktım ki o 27 mm olduğunu söylediği sol kolu değil, sol bacağı! Nasıl böyle birşey yapabilir aklım almıyor. Ben doktor olmadığım halde, eşim doktor olmadığı halde onun kol değil bacak olduğunu farketti. Ve birkaç kişiye daha sordum onayladı bizi.. Bu kadar olur. Ben bu kadar hassasken anomali teşhisi için gitmişken.. Evet bir sorun varsa da belki bu kadar ileri düzeyde bir sorun yok. Kısa olduğunu söyledi. Bacağını ölçerek.. siz olsanız napardınız 😔
canım doktoru arayıp konuş bunu bence. açıklığa kavuşunca rahatlarsın. böyle bir stres yaşamana üzüldüm, umarım hiç bir sorun yoktur.

Bu lazım olurmj bilmiyorum ama eşimin ailesine fln semt içinde bi yere giderken taşımak için bunu aldım
Canım uzun uzun anlatmayım ama kangurularla ilgili şöyle bir bilgi var, ergonomik olanlar ve olmayanlar şeklinde ayrılıyor. Daha doğrusu bir tipde bebek sağlıklı oturuyor diğerinde bebek aşağı doğru kendi ağırlığıyla sarkıyor diyim. Bu ikincisi çok rahatsız ve kalça çıkığına sebep olabilir. İlki ise oldukça rahat ve konforlu. İnternette bir arat ergonomik kanguru diye, araştır derim. Bebeğin bacakları M şeklinde durmalı, dimdik aşağı sarkmamalı. Senin aldığın böyle değilse geri ver.
Kızım için sağlam para verip aldığım ancak bunu öğenince kullanmadığım kaliteli bir markaya ait kangurum var benim. Kendi bebeğime kullanmadığım şeyi başkasına da ne hediye edebildim ne satabildim. Kutusu faturasıyla çürüyor dolapta yıllardır:KK48:

Valla bol suyla atlatılmıcak belli inşallah antibiyotik bu sefer iyice işe yarar da sıkıntın kalmaz 🤦🏻‍♀️
Açıkçası antibiyotigi eczaneden aldım ama henüz başlamadım çünkü nede olsa antibiyotik.. acaba bi kaç gün suyu arttırıp geçerse kullanmasam mi diyorum..
bence kendini zorla, antibiyotik de varsa zaten normalde de bol su içilmeli. kaldı ki biz hem hamileyiz , hem enfeksiyonlu , hem de antibiyotik kullanıyoruz. ben 2.5 litredeyim bugun.
2 litre masaallah zor da olsa içiyorum ama dr 3 yapmaya çalış dedi de şu soğuk havalarda çok zor böyle su içmek
Bende hiç içmek istemiyorum. Zaten hala bulantı ve kusmalarım devam ediyor su içmek çok zorluyor beni. Sürekli yanımda şişeyle geziyorum, telefonuma uygulama indirdim hatırlatsın diye. Günde 3 litre içiyorum enfeksiyondan korkuma 😔😔
Ayyy kusma varsa zor Allah yardımcın olsun enfeksiyon ve böbrekde kum dökme ihtimali yakama yapıştı bakalım su ile geçecek mi
Slm canlar ben ayrıntılı ulturason dan bi randavü bulamıyorum devlet hastanesi den sizler hep özel emi gidiyorsunuz devlet ten nasıl aldınız
Şehir hastanesi için konuşuyorum 2 li tarama için gittiğimde muayene ye dr sisteme attı git radyoloji den ayrıntılı usg randevusu al anca yer bulursun dedi ki haklıymış taaa 2 li tarama zamanı gittim ama 23. Haftaya randevu alabildim senin yaşadığın şehri bilmiyorum ama şuan 19 haftaliksin sanırım bence geç kalmışsın devlette bulman çok zor , ücret ödeyip yaptırabilirsin

Canım uzun uzun anlatmayım ama kangurularla ilgili şöyle bir bilgi var, ergonomik olanlar ve olmayanlar şeklinde ayrılıyor. Daha doğrusu bir tipde bebek sağlıklı oturuyor diğerinde bebek aşağı doğru kendi ağırlığıyla sarkıyor diyim. Bu ikincisi çok rahatsız ve kalça çıkığına sebep olabilir. İlki ise oldukça rahat ve konforlu. İnternette bir arat ergonomik kanguru diye, araştır derim. Bebeğin bacakları M şeklinde durmalı, dimdik aşağı sarkmamalı. Senin aldığın böyle değilse geri ver.
Kızım için sağlam para verip aldığım ancak bunu öğenince kullanmadığım kaliteli bir markaya ait kangurum var benim. Kendi bebeğime kullanmadığım şeyi başkasına da ne hediye edebildim ne satabildim. Kutusu faturasıyla çürüyor dolapta yıllardır:KK48:

Aynen bebeği dik tutması değil bebeğin sırtının şeklini alması gerekiyormuş. ☺️

Bende solomom baby ergonomik kanguru vardı. Çok kullanmama gerek kalmamıştı o zaman. Geçen bir kez daha videolara bakayım belki başka marka alırım dedim ama izlediğim videolarda benimki daha güvenliymiş.
Dediğin gibi bebeğin ayakları aşağı sarkmamalı diyordu.
İkinci çocukta daha çok ihtiyacım olacak kanguruya ☺️

Su böbrek için tam idrar testi verdim bakalım ne cıkıcak dayanamadım yani gerci crp üre tam hemogam da istemiş hepsi 40o dedi bu hastaneler ne kadar pahalı olmuş ya bi tam idrar verdim varsa enfeksiyon çıkar işte bakalım atarım size de yorumlarsınız 🙂 bıktım bisey bitiyor bişey başlıyor bisey versin de geçsin idrar da yanma vs yok sadece idrara çıkınca bi agrı giriyor bitiyorum

Benim bebeğimin sağ elinde anomali teşhis edilmişti. Dün de detaylı ultrasonla alakalı yazmıştım. Bugün tekrar videosunu izlerken birşey farkettim. Doktor sağ kolunun alt kemiğinde diğer koluna göre kısalık olduğunu söylemişti ve ölçmüştü. Sol kolunu ölçüp 27 mm dedi sağ kolunu ölçüp 14 mm dedi. Yani yarısı kadar olduğunu söyledi. Bizde o an birşey anlamadık. Bugün izlediğimde bir de baktım ki o 27 mm olduğunu söylediği sol kolu değil, sol bacağı! Nasıl böyle birşey yapabilir aklım almıyor. Ben doktor olmadığım halde, eşim doktor olmadığı halde onun kol değil bacak olduğunu farketti. Ve birkaç kişiye daha sordum onayladı bizi.. Bu kadar olur. Ben bu kadar hassasken anomali teşhisi için gitmişken.. Evet bir sorun varsa da belki bu kadar ileri düzeyde bir sorun yok. Kısa olduğunu söyledi. Bacağını ölçerek.. siz olsanız napardınız 😔
Ay inanmıyorum ya gerçekten çok şaşırdım. Kol ve bacağı nasıl ayırt edemiyorlar ☹️ mutlaka git sor canım düş peşine

Allahim yarabbim 😡😡Bunlar bebeğin neresine bakıyor acaba .Bence bir perinatolog a daha git .Belki de çocukta hiçbir sıkıntı yok .Bi insan eli ile ayağını nasıl karıştırır anlayamıyorum.

Açıkçası antibiyotigi eczaneden aldım ama henüz başlamadım çünkü nede olsa antibiyotik.. acaba bi kaç gün suyu arttırıp geçerse kullanmasam mi diyorum..

2 litre masaallah zor da olsa içiyorum ama dr 3 yapmaya çalış dedi de şu soğuk havalarda çok zor böyle su içmek

Ayyy kusma varsa zor Allah yardımcın olsun enfeksiyon ve böbrekde kum dökme ihtimali yakama yapıştı bakalım su ile geçecek mi

Şehir hastanesi için konuşuyorum 2 li tarama için gittiğimde muayene ye dr sisteme attı git radyoloji den ayrıntılı usg randevusu al anca yer bulursun dedi ki haklıymış taaa 2 li tarama zamanı gittim ama 23. Haftaya randevu alabildim senin yaşadığın şehri bilmiyorum ama şuan 19 haftaliksin sanırım bence geç kalmışsın devlette bulman çok zor , ücret ödeyip yaptırabilirsin
Bence antibiyotiği kullan kesinlikle. Suyla geçecek bir şey olsa doktor yazmaz zaten bana bir kaç kez bol su iç ilaca gerek yok dedi.
Aynı böbrek ihtimali bendede var bugün ultrasona gireceğim saat 2de. Umarım taş yada kum çıkmaz

C8597AF8-0CF3-434D-9223-3FC01E3FB3A2.jpeg

X