2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bana da doktorum kendim yapıyorum dedi. Ayrıca gitmem gerektigini düşünmedim hiç. Hatta çok sevinmiştim. Bana kalırsa herkesin kendi doktoru yapmalı ya da her yerde bu alanda uzman bi yer olmalı. Ve direk doktor oraya yönl3ndirmeli. Böyle cok zor oluyor herkese. Bu zorlukları görünce ben korkmuştum ama doktor ben yapacagim diyince de sevindim. Güvendigim bir doktor cunku. Icim rahat.
Hastanede perinatolog da var ama doktorum gerek yok dedi, içinden çıkamazsak destek alırız dedi. Bir de detaylı için randevu kovalayacağım diye korkmuştum, sevindim ikimiz için de

Çorbanın içinde yemiyor mu?
Ben balığı falan çorbanın içine katardım 2 yaşındayken. Şimdi yiyor neyseki..

Bir de oyun yapardım 3 yaşındasın o yüzden 3 kaşık ye beğenmezsen devam etme derdim. O 3 4 kaşıkla alsın en azından faydasını diye 😁
Yok canim yemiyor maalesef yoğurdu seviyor diye yogurtla karıştırıp veriyorum anliyor akıllı 😄

R RabiaIslam üzülme kız ben içten içten beklediğim için hiç şaşırmadım kızlarım da çok sevindiler eşimle ikimiz ufaktan bir üzüldük ama sağlıklı hayırlı evlat olsun yeter beklediğim kadar üzülmedim yani sadece bir de erkek süsleme hevesim vardı insanların ah vah etmesini dinlemekte istemiyordum ama kısmet değilmiş.
Ben biliyorum seni anlıyorum canım. Bir abim 6 kızı oldu. Biri 5. Biri 3. Onlarda hep
İnsanların yorumlarını bakışlarını merakını örtmek istedi çoğunluk ile.
Yinede erkek olsa idi çok güzel olurdu.
Abimin kızları diyormuş falan kişinin hakanı var neden bizim yok.
Rabbim sağlık versin.
Sağlık olmayınca erkek kızın da bir önemi olmuyor.

Allah razı olsun canım.
Ne yapacağımı ne edeceğimi bilmiyorum.
Belki de kısa bı süreç onu da bilemiyorum.
Bugün belli olacak 😔
Bebeğim sayesinde ayaktayım ve tutunuyorum 🙏
Gittim acile kalp atışı dinledik herşey yolunda Allah'a şükür 🙏 Güçlü bir kız olacak annesi gibi belli .
Dualarınızı Eksik etmeyin bizden 🙏
Sıkı sıkı sarılın eşlerinize 😔
Biz çok sevdik.
Bebek sahibi olmak için 12 yıl uğraştık kimseye demeden.
Allahima şükür bize mucize kızımızı bağışladı 😔
Ama şimdide eşim yok yanımda 😓
Tek baş etmek biraz zor olacak ama kavuşacağız kısa sürede inşallah 🙏
Sağlıcakla kalın 🍂
Canim insallah tez zmanda kavuşursunuz , imtihan dunyasi ne yazikki sen güçlü ol rabbime tevekkul ol aydinligina kavusturur inşallah bugunlerde gecer🙏

Ben biliyorum seni anlıyorum canım. Bir abim 6 kızı oldu. Biri 5. Biri 3. Onlarda hep
İnsanların yorumlarını bakışlarını merakını örtmek istedi çoğunluk ile.
Yinede erkek olsa idi çok güzel olurdu.
Abimin kızları diyormuş falan kişinin hakanı var neden bizim yok.
Rabbim sağlık versin.
Sağlık olmayınca erkek kızın da bir önemi olmuyor.
Ay yok o kadar da insanların tavrına takılamam sonuçta Allah ne verirse o olur bana 3.yü doğurcam diye de çok kişi güldü ama kısmet böyleymiş dedim canına kıyamadım Allah süpriz olarak verdi kız da olsa benim evladım evet bir de değişik olsa güzel olurdu ama ailelerimizde de kız olmasını yadırgayan çıkmadı o kafada değiliz çok şükür.

Hazırlıklara devam..😅kendim ödüyorum kızlar

Eklentiler

• IMG_20220214_230927.jpg
    IMG_20220214_230927.jpg
    228,9 KB · Görüntüleme: 70
Sebzeyi nasil sevdirdin canim 2 yaşındayken güzel yiyordu oğlum bu sene iyice akli sarıyor diye heralde ogg diyor ya cildiricm ne taze fasulye ne ıspanak ne patlıcan ne karnabahar hiç birini yemiyor 🙄
Patlıcan vermiyorum. Yemese de olur.
Bizim yemek alışkanlığı da o sekilde. Hergün başka bir sebze yemeği yapiyorum.
Istemedıgınde başka bir seçecek yok.

Ne yapılıyorsa evde onu yemek zorunda . 6 yaşında suan ekmege yeni başladı. O da kahvaltı da yiyiyor yine. Ya da akşam balık varsa balıkla birlikte yer.
Çünkü ekmeği yerse karnı doyar ve yemeğini yemez. O yüzden ekmeğe alıştırmadım.

Bunu yemiyorsan dur sana şunu yapayım demem. O yemek yenmelı cunku. Yemeden de ne meyve ne kuruyemıs yiyemez! Meyve onun için ödüldür mesela
Abur cubur almıyorum . Ara sıra cıkolata alırız belkı.
Biraz kurallcıyım:)

küçükken çorbaya da sebzeleri koyup alıştırma yapmadım. Yesin de nasıl yerse yesin kafasında değilim cunku bu sefer cocuk onu sadece çorba da yer. Alıskanlıklar oturduğu zaman da biraz büyüyünce yemiyor o sebzeyi.
Kayınvalıdem gorumcemınkıne öyle yapıyordu . Cocuk yemek seçiyor suan .kazık kadar çocuğa evde ayrı yemek yapılıyor 9 yaşında.

Ben bilerek sebzenin kendisini sundum kı ona alışsın diye.

Son düzenleme:
Patlıcan vermiyorum. Yemese de olur.
Bizim yemek alışkanlığı da o sekilde. Hergün başka bir sebze yemeği yapiyorum.
Istemedıgınde başka bir seçecek yok.

Ne yapılıyorsa evde onu yemek zorunda . 6 yaşında suan ekmege yeni başladı. O da kahvaltı da yiyiyor yine. Ya da akşam balık varsa balıkla birlikte yer.
Çünkü ekmeği yerse karnı doyar ve yemeğini yemez. O yüzden ekmeğe alıştırmadım.

Bunu yemiyorsan dur sana şunu yapayım demem. O yemek yenmelı cunku. Yemeden de ne meyve ne kuruyemıs yiyemez! Meyve onun için ödüldür mesela
Abur cubur almıyorum . Ara sıra cıkolata alırız belkı.
Biraz kurallcıyım:)

küçükken çorbaya da sebzeleri koyup alıştırma yapmadım. Yesin de nasıl yerse yesin kafasında değilim cunku bu sefer cocuk onu sadece çorba da yer. Alıskanlıklar oturduğu zaman da biraz büyüyünce yemiyor o sebzeyi.
Kayınvalıdem gorumcemınkıne öyle yapıyordu . Cocuk yemek seçiyor suan .kazık kadar çocuğa evde ayrı yemek yapılıyor 9 yaşında.

Ben bilerek sebzenin kendisini sundum kı ona alışsın diye.
Demek istediğini anladım canim eşimden dolayı evde üç çeşit yemek pişiyor bunu gören çocuk seçiyor maalesef önüne geçemedim bir türlü ya önce sebze yemeğinden başlayacağız hep birlikte yada aç mı kalacak aç kalınca mecbur yer mi diyorsun

Evet yaaaa bendede oluyor, hele sola yattığımda aman allahım içimdeki ptlamaaları anltamam midem durmuyo resmen soğuk süt iyi gelir fln diyolar,
Dediğin gibi sıkıştırıyo herhalde 🤷🏼‍♀️
İlk dede tecrubelemıs bırınolarak soyluyorum ben buna ılac da dahıl hc bi care bulamadım hc bısı fayda etmedı bana ama bunyeden bunyeye degısır tabıkı.. okdar ıyı hatrlıyormkı 33 haftadan sonra evin ıcınde gezerdım bu yanmadan dolayı bırde bebesın kaburgalara tekme atmasından dolayı ama bukadr erken baslamsı cok kotu oldu ya :KK43:

Demek istediğini anladım canim eşimden dolayı evde üç çeşit yemek pişiyor bunu gören çocuk seçiyor maalesef önüne geçemedim bir türlü ya önce sebze yemeğinden başlayacağız hep birlikte yada aç mı kalacak aç kalınca mecbur yer mi diyorsun
Sebzeyi ya da çorbayı yedikten sonra
Diğer yemeklerden hangisini isterse onu yemesini söyleyebilirsin. Ama çorba ya da sebze yemezse diğerine başlayamaz. Diğerini ya makarnadır
Ya pilav degil mi? Çocuklar onlatı daha çok sever cunku. Ya da tavuk köfte varsa direkt ondan başlar. Ve doğal olarak sebze ya da çorba yenmez.
Mecbur kalınca yer ama annenin tavrı tutumu da çok önemli.

İlk dede tecrubelemıs bırınolarak soyluyorum ben buna ılac da dahıl hc bi care bulamadım hc bısı fayda etmedı bana ama bunyeden bunyeye degısır tabıkı.. okdar ıyı hatrlıyormkı 33 haftadan sonra evin ıcınde gezerdım bu yanmadan dolayı bırde bebesın kaburgalara tekme atmasından dolayı ama bukadr erken baslamsı cok kotu oldu ya :KK43:
Dimi yaaa taaa 33 haftada da seni kötü yaptıysa şimdiden ahh ahh🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ İnşallah gecicidir

Sebzeyi ya da çorbayı yedikten sonra
Diğer yemeklerden hangisini isterse onu yemesini söyleyebilirsin. Ama çorba ya da sebze yemezse diğerine başlayamaz. Diğerini ya makarnadır
Ya pilav degil mi? Çocuklar onlatı daha çok sever cunku. Ya da tavuk köfte varsa direkt ondan başlar. Ve doğal olarak sebze ya da çorba yenmez.
Mecbur kalınca yer ama annenin tavrı tutumu da çok önemli.
Tesekkurler canim tavsiyeni deneyeceğim inşallah başarılı olurum 🙈😄

Kızlar iyi akşamlar herkesee. Bugün ayıptır söylemesi tuvaletten çıkamadım:cry: idrara çıkıyorum 1 dakika geçmiyo daha oturamadan yine gidiyorum. İlk defa başıma böyle bişey geldi. Daha önce böyle bir şeyi yaşayan varmı acaba? Ne yapmam lazım sizce yarına kadar geçip geçmediğini mi gözlemliyim:KK64:

Bu gece kucuk bi yastikla sirtima koyup denedim. Iş görüyor ama dediginiz gibi bir yastigi boydan bölmek mantıklı. Sonradan ben de acaba işe yarar mı yapsammı diye dusundum. Simdi siz de diyince muhtemelen yaparm. Belki suan sirt ustu yatmak bebege zarar vermez ama benim sirtim cok agriyor öyle. Cok tesekkür ederim. Deneyim her zaman önemli 😊
Rica ederim☺️benim de belim ağrıyordu o zamanlar, hep yastık dikmeye ugrastim. Hala evde bir sürü küçük yastiklarım var.

X