2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar yok boyle bırsey mıgde yanmasından ölüyorum bırde tam gırtlagmda asit dokuyorlar sankı ölüyorum gece gunduz 🥺 bu nedır ya benim ilkinde taa son haftlarda olmustu sadece smdı cok erken deglmı mıgde yanması ıcın bebek okdr buyuk degılkı mıgdeye baskı yapcak kadar

Kızlar yok boyle bırsey mıgde yanmasından ölüyorum bırde tam gırtlagmda asit dokuyorlar sankı ölüyorum gece gunduz 🥺 bu nedır ya benim ilkinde taa son haftlarda olmustu sadece smdı cok erken deglmı mıgde yanması ıcın bebek okdr buyuk degılkı mıgdeye baskı yapcak kadar
Evet yaaaa bendede oluyor, hele sola yattığımda aman allahım içimdeki ptlamaaları anltamam midem durmuyo resmen soğuk süt iyi gelir fln diyolar,
Dediğin gibi sıkıştırıyo herhalde 🤷🏼‍♀️

Ispanak yemeği yedim. Bebek 1 saattir yerinde durmuyor zilloş

Bu da sevecek kızım gibi sebzeyı :KK8: :KK53:
Sebzeyi nasil sevdirdin canim 2 yaşındayken güzel yiyordu oğlum bu sene iyice akli sarıyor diye heralde ogg diyor ya cildiricm ne taze fasulye ne ıspanak ne patlıcan ne karnabahar hiç birini yemiyor 🙄

Merhaba Kızlar ben bugün kontroldeydim. Herşey normal dedi dr. İ mom- omegaya başlattı bugün.
267 gr mış. Rahim ağzım 28 mm. 3 hafta sonra tekrar kontrole çağırdı. Detay ultrason yapacam falan demedi ama herhalde yapar o gün. Ben takibi perinatolog ile yapıyorum.

Ebe bilir haftanı bence ona göre yaparlar. Sordu mu sana kaç haftalıksın diye?
Belki artı eksi toleransı vardır çok erken değildir.
Oğlumda da 20 ve 24 haftalarda falan olmuştum. Lohusayken de devam ediyorsun olmaya
Biliyorlar evet. Sormuslardi da zaten. Hep takip dosyası var oraya not ediyorlar herseyi. Genel olarak tüm aşılara karşı bi tedirginliğimiz oluştu vallahi. Lohusayken neden devam ediliyor acaba? Bunu ayda bir mi vurulacagiz böyle?

Biliyorlar evet. Sormuslardi da zaten. Hep takip dosyası var oraya not ediyorlar herseyi. Genel olarak tüm aşılara karşı bi tedirginliğimiz oluştu vallahi. Lohusayken neden devam ediliyor acaba? Bunu ayda bir mi vurulacagiz böyle?

Bazı ebeler yapmış 18.haftada. Demekki net bir haftası yok bunun.

Aslında doğumdan iki hafta önce 2 doz aşı tamamlanmalı deniyor bilgi olarak. Biraz erken yapıyorlar bizim sağlıkçılar. Son trimestere kalmasın diye sanırım..

5 doza tamamlanıyor doğumdan sonra. Bu şekilde 5 yıl koruyuculuğu var..
Ben son dozu olmamıştım galiba. Net hatırlamıyorum şimdi 😁

Sebzeyi nasil sevdirdin canim 2 yaşındayken güzel yiyordu oğlum bu sene iyice akli sarıyor diye heralde ogg diyor ya cildiricm ne taze fasulye ne ıspanak ne patlıcan ne karnabahar hiç birini yemiyor 🙄

Çorbanın içinde yemiyor mu?
Ben balığı falan çorbanın içine katardım 2 yaşındayken. Şimdi yiyor neyseki..

Bir de oyun yapardım 3 yaşındasın o yüzden 3 kaşık ye beğenmezsen devam etme derdim. O 3 4 kaşıkla alsın en azından faydasını diye 😁

Hanımlar selamlar detaylı ultrason için gün alanlar olmuş ama bana doktorum kendi yapacağını söyledi. perinatoloğa, radyoloğa falan yönlendirmedi hiç. Ayrıca gitmeli miyim?

Hanımlar selamlar detaylı ultrason için gün alanlar olmuş ama bana doktorum kendi yapacağını söyledi. perinatoloğa, radyoloğa falan yönlendirmedi hiç. Ayrıca gitmeli miyim?
Kendisi yapabiliyordur onun eğitimi almıştır canım ondan yonlendirmemisdir.bazi doktorlar o alanda özel eğitim alıyor bazısı almiyor perinatoliji ye yada rayolojiye yönlendiriyor.egitimi almamış olsa kendisi bakamazdi yönlendirirdi😉aklımda kalmasın dersen sorarsın doktoruna tabiki.

Bazı ebeler yapmış 18.haftada. Demekki net bir haftası yok bunun.

Aslında doğumdan iki hafta önce 2 doz aşı tamamlanmalı deniyor bilgi olarak. Biraz erken yapıyorlar bizim sağlıkçılar. Son trimestere kalmasın diye sanırım..

5 doza tamamlanıyor doğumdan sonra. Bu şekilde 5 yıl koruyuculuğu var..
Ben son dozu olmamıştım galiba. Net hatırlamıyorum şimdi 😁
Anladım. Biz dogurana kadar 5 i tamamlariz bu hizla o zaman 🤣 neyse olalim bakalim. Herkes oluyor gibi 🤭

Bana da doktorum kendim yapıyorum dedi. Ayrıca gitmem gerektigini düşünmedim hiç. Hatta çok sevinmiştim. Bana kalırsa herkesin kendi doktoru yapmalı ya da her yerde bu alanda uzman bi yer olmalı. Ve direk doktor oraya yönl3ndirmeli. Böyle cok zor oluyor herkese. Bu zorlukları görünce ben korkmuştum ama doktor ben yapacagim diyince de sevindim. Güvendigim bir doktor cunku. Icim rahat.

Kendisi yapabiliyordur onun eğitimi almıştır canım ondan yonlendirmemisdir.bazi doktorlar o alanda özel eğitim alıyor bazısı almiyor perinatoliji ye yada rayolojiye yönlendiriyor.egitimi almamış olsa kendisi bakamazdi yönlendirirdi😉aklımda kalmasın dersen sorarsın doktoruna tabiki.
Vallahi ben de sevindim, en geç randevuyu al uzun uzun bakalım vs deyince. Herkes başka bölüme gidince kafam karışmıştı açıkçası

X