2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar yok boyle bırsey mıgde yanmasından ölüyorum bırde tam gırtlagmda asit dokuyorlar sankı ölüyorum gece gunduz 🥺 bu nedır ya benim ilkinde taa son haftlarda olmustu sadece smdı cok erken deglmı mıgde yanması ıcın bebek okdr buyuk degılkı mıgdeye baskı yapcak kadar
Canım doktoruna da sorarak rennie nin cigneme tabletinden kullanabilirsin o çok iyi geliyor.ben sordum bir kaç doktora kullanabilirsin dediler.yine kendi doktoruna da danış tabiki.benim geceleri oluyor bazen bu aralar.2 üç kere kullandım bende anında geçiriyor.

Hastanede perinatolog da var ama doktorum gerek yok dedi, içinden çıkamazsak destek alırız dedi. Bir de detaylı için randevu kovalayacağım diye korkmuştum, sevindim ikimiz için de
Üniversiteye mi gidiyorsun? Ben univeraiteye gidiyorum da. Özel muayene kısmı. Doktorum prof. Burda bazisi üniversitede doktor muayene ücreti disinda bi de detayli icin 200 küsür tl alıyor demisti. Senden bunun icin doktorun para talep edecek mi? Benimki bana hic para vs demedi de.

Hanımlar selamlar detaylı ultrason için gün alanlar olmuş ama bana doktorum kendi yapacağını söyledi. perinatoloğa, radyoloğa falan yönlendirmedi hiç. Ayrıca gitmeli miyim?
Benim doktorum prof. Detaylıyı kendim yapıcam dedi ama ayrıca biyere daha göndereceğini söyledi perinatolog mu dedim hayır ultrason uzmanı dedi farkı ne bilemiyorum ama.

Ahh güzel günlerde eskisin inşallah 😍
Bundan sonra temizler aldığın her şey yıkar yıkar yerine yerleştirirsin çok güzel olmuş erkenden gelmiş 🌸
Evet hemen aldıklarımı dolabına koydum😍😍 biraz daha alışveriş yapıyımda hemen yıkamaya başlıcam, artık gider gider bakıp dururum çok teşekkür ederim😍😍

Benim doktorum prof. Detaylıyı kendim yapıcam dedi ama ayrıca biyere daha göndereceğini söyledi perinatolog mu dedim hayır ultrason uzmanı dedi farkı ne bilemiyorum ama.
Üniversiteye mi gidiyorsun benim doktorum da prof. Kendisi yapcak detaylıyı ama burda okudum ünide 200 kusur tl para istendigi söylenmişti. Senden para alacak mı ekstra benim doktor bişey demedi de bana.

Üniversiteye mi gidiyorsun benim doktorum da prof. Kendisi yapcak detaylıyı ama burda okudum ünide 200 kusur tl para istendigi söylenmişti. Senden para alacak mı ekstra benim doktor bişey demedi de bana.
Hayır üniversiteye değil özel muayeneye gidiyorum ama orda da ekstra para isteyecekmi hiç bilmiyorum bişey demedi sadece ben yapcam detaylıyı dedi

Sebzeyi ya da çorbayı yedikten sonra
Diğer yemeklerden hangisini isterse onu yemesini söyleyebilirsin. Ama çorba ya da sebze yemezse diğerine başlayamaz. Diğerini ya makarnadır
Ya pilav degil mi? Çocuklar onlatı daha çok sever cunku. Ya da tavuk köfte varsa direkt ondan başlar. Ve doğal olarak sebze ya da çorba yenmez.
Mecbur kalınca yer ama annenin tavrı tutumu da çok önemli.
%100 katılıyorum sana biz benzer anneleri 🤭
Hiç peşinde gezmedim, yemedi ağzına göre şunu yapayım demedim, yesin diye sebzeleri bişilerle kamufle etmedim ve bu sebeple şuan tüm sebzeleri kendi haliyle yiyor.
Ağzına göre yapılan çocuklar da büyüdükçe iyice uzaklaşıyor sebzeden sağlıklı gıdadan. Yeğenim 12 yaşındaydı yemez oldu sebze

Kızlar iyi akşamlar herkesee. Bugün ayıptır söylemesi tuvaletten çıkamadım:cry: idrara çıkıyorum 1 dakika geçmiyo daha oturamadan yine gidiyorum. İlk defa başıma böyle bişey geldi. Daha önce böyle bir şeyi yaşayan varmı acaba? Ne yapmam lazım sizce yarına kadar geçip geçmediğini mi gözlemliyim:KK64:
Yanma varsa enfeksiyon olmuşsun..bol suiç..sirkelisuyla yıka günde 1 kere..eğer geçmezse hemen doktora git ilaç verir

Çok geçmiş olsun .
Burun kanamaları yaşanabiliyor diye okumuştum daha evvelden ama gitmeniz iyi olur tabi .

Benim özellikle gün içerisinde veya gece dönerken sağ alt karında sanki bıçak saplanır gibi kramp giriyor . Bende doktoruma yazdım acaba apandisit gibi bişey mi yoksa vitamin eksikliğine mi bağlı diyerekten ..
Beni de durumunuzdan bilgilendirirseniz memnun olurum ..
Bugün gittim agrılar normal burun kanamaları dedi arada tansiyonum yukselıyor muş ondanda olabilir dedi bebek iyi coraspini kullandıgım için kan akışı fazla oluyo

Hiç peşinde gezmedim, yemedi ağzına göre şunu yapayım demedim, yesin diye sebzeleri bişilerle kamufle etmedim ve bu sebeple şuan tüm sebzeleri kendi haliyle yiyor.
Ağzına göre yapılan çocuklar da büyüdükçe iyice uzaklaşıyor sebzeden sağlıklı gıdadan. Yeğenim 12 yaşındaydı yemez oldu sebze
Benim eşim hala yemiyor 😂 kayınvalide maşallah baya poh poh büyütmüş acayip yemek seçer burun kıvırır evlenmeden önce 35 yaşındaki adama yemeğini yiyip karnı doyana kadar diken üstünde dururdum karnı doyunca rahat bi nefes alırdım diye anlatıyodu evlenince işler değişti tabi evde ne varsa onu yapıyorum çok iştahla olmasa da mecbur yiyor şimdi korkum çocuk normal yemek yemeğe başlayınca eşimden gördüğü gibi davranır mı çokta yontamadım adamı 🤦🏻‍♀️

Kızlar iyi akşamlar herkesee. Bugün ayıptır söylemesi tuvaletten çıkamadım:cry: idrara çıkıyorum 1 dakika geçmiyo daha oturamadan yine gidiyorum. İlk defa başıma böyle bişey geldi. Daha önce böyle bir şeyi yaşayan varmı acaba? Ne yapmam lazım sizce yarına kadar geçip geçmediğini mi gözlemliyim:KK64:
Geçmiş olsun daha dün yazdım ben bunu hiç uğraşma su ile falan çünkü enfeksiyon önemli gebelikte. Hemen git bi idrar tahlili ver ki çıkınca dr tek kullanımlık antibiyotik versin . Sifa olur inşallah

Kızlar selam 🙋‍♀️ maske kullanımından kaynaklı acayip geniz akıntım var. Boğazlarım o kadar dolu ki özür dilerim ne yutabiliyorum ne çıkartabiliyorum. Bildiğiniz bitkisel bı çözüm var mı? Dr uma persembe gideceğim. İlaç kullanılır mı? Bu durumda olup kullanan oldu mu aranizda🍀

.....
Damak tadını bebekken oluşturmak cok önemli.

Kızlar yok boyle bırsey mıgde yanmasından ölüyorum bırde tam gırtlagmda asit dokuyorlar sankı ölüyorum gece gunduz 🥺 bu nedır ya benim ilkinde taa son haftlarda olmustu sadece smdı cok erken deglmı mıgde yanması ıcın bebek okdr buyuk degılkı mıgdeye baskı yapcak kadar
Benim ilk günden beri yanıyordu. Vücutta artan pregesteron hormonu düz kasların gevşemesine neden oluyor. Böyleceyemek borusuna giden kapakçık açılıp yanmayı sağlıyor maalesef. Doktor bana rabiza diye bir ilaç verdi inanılmaz bir şey hiç yanma kalmadı. Ki benim hamilelikten de önce yanmam vardı. İlk hamileligimden sonra hiç geçmemişti. Şimdi hiç yanma yok.☺️

X