2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben de covid oldum baya oldu giremedim atlattım şükür bugün detaylı ultrasona gireceğim. yildizsavascisi yildizsavascisi sen nasıl oldun geçti mi öksürük
Cok gecmis olsun canım öksürük geçti tek tük var ama öksürük kaynaklı sol tarafta şiddetli kaburga ağrım var henüz dr a da gidemedim göğüs hastalıklarına randevu almam lazımmış ama boşluk bulamadım uc parmak falan bi kısım da çok ağrım var kaburgada

Kızlar merhaba bayadir buralarda yoktum üzücü şeyler yaşadım o yüzden buraya pek giremedim. Bugünde kücük bir şok yaşadm burda paylaşmak istedim😀 12 haftalıktan beri kız olarak bildiğimiz bebeğimizin bugün (20.haftadayız) erkek oldugunu öğrendik biz şok😀 herşeyimizi kıza göre ayarlamıştık adı bile hazırdı😀 ister istemez bir tuhaf oldum aranızda benim gibi aynı durumu yaşayanlarınız var mıdır😄

Korona olan arkadaşlar, size bi sorum olicik, dün benim beyin sesi kısıldı burnu tıkandı. Benim de sabahtan beri boğazımda sanki faranjit başlangıcı gibi çoook hafif bir gıcıklama başladı. An itibariyle de benim kız boğaz tahrişini andıran bir öksürükle coşturmaya başladı yatağında. Sizce bunlar bir tesadüf olabilir mi yoksa bu belirtiler size tanıdık geliyir mi?

Çocuğumuza koyduğumuz isimlerden anne ve babalar sorumlu olacaklar. En güzeli manası ve kulağa hoş gelen isimler olması lazım. Ahirette isimleriyle çağrılacaklar. Ve her isim kendine duacı olurmuş. O yüzden manası güzel ve anlamlı olanlarlara dikkat etmek lazım. Benim kızımın adı ZEYNEB BETÜL. Oğlumun adı AHMED ARİF. 3.Erkek olursa eşim koyacaktı kız olsa ben koyacaktım.Kız olsaydı ZÜMRA AHSEN koyacaktım.Fakat erkek olacak inşallah. Erkekte MEHMED FEYZİ olacak inşallah. Bir arkadaşimız çocuklarınızın isimlerini paylaşirmısınız demişti bizde isimler böyle. İki isim koymak sünnettir. 🥰 Tercihe kalmiştır. 🥰

Kızlar merhaba bayadir buralarda yoktum üzücü şeyler yaşadım o yüzden buraya pek giremedim. Bugünde kücük bir şok yaşadm burda paylaşmak istedim😀 12 haftalıktan beri kız olarak bildiğimiz bebeğimizin bugün (20.haftadayız) erkek oldugunu öğrendik biz şok😀 herşeyimizi kıza göre ayarlamıştık adı bile hazırdı😀 ister istemez bir tuhaf oldum aranızda benim gibi aynı durumu yaşayanlarınız var mıdır😄
Aynısını çok yakın bir arkadaşım yaşadı 🤭 O da prensesim diye sevdiği bebeğinin, 19 küsür haftalıkken erkek olduğunu öğrendi ☺️ Bana da kız diyorlar inşallah değişmez, yakınlarımız bir sürü hediye aldı 😅

Aynısını çok yakın bir arkadaşım yaşadı 🤭 O da prensesim diye sevdiği bebeğinin, 19 küsür haftalıkken erkek olduğunu öğrendi ☺️ Bana da kız diyorlar inşallah değişmez, yakınlarımız bir sürü hediye aldı 😅
Bizde henüz birşey almamiştik ama yakınlarımız hep aldı yorganlari bile pembe😅 değişik hisler içindeyim bende babasıda hep kızım diye seviyorduk😂

Gittim canım 1 hafta ilerdeymiş gelişimi ama dediğim gibi sağ elinde değişiklik var ne olacak bilmiyoruz doktor parmaklarını göremiyor.. Haftaya pazartesi detaylı ultrasona gideceğim iyi bir doktormuş. Prof. Görecek bir de bakalım o ne diyecek. Kabullendim artık elinde bir farklılık olduğunu.. Üzülmek bir işe yaramıyor. Bekliyorum kuzumu 😔
İlerde gelişim göstermesi çok güzel ..
ama bazen forumda da okuyorum ,bazen bebekler vucütlarıyla ılgılı belirli uzuvlarını saklama ,bükme , arkaya alma gibi durumları oluyormuş . Rabbim inşAllah hayırlı haberler almanı nasip eyler .
İyi düşünelim , Mevlam neylerse güzel eyler 🕊️🤲🏻

Bübchen marka pişik kreminde indirim varmış kızlar trendyolda almak isteyen varsa diye atayım dedim.birde geçen gün biri demisdi sanki kimdi hatırlayamıyorum ben bu marka aldım kullanmisdim diye iyi sanırım değil mi ? Birde şimdiden alınsa bişey olur mu ki olmaz herhalde ne diyorsunuz.
Canım benim araştırdığım ve çoğu bayanın memnun kaldığı "Sudocrem" varmış ..
Bir de bunu araştır , e-bebek görmüştüm ben ..
Hatta rafta 2 tane kalmıştı , memnuniyeti hat safhada olan kadınların vazgeçilmezi olmuş desem yeri ..

Demeeeee bunuuu 🙈🙈🙈🙈
Sağlıkla gelsinler tabii de.
Bende hep pembis pembis aldım.
Bugün ağzımdan oğlum lafı çıktı 😂
Yarın kontrole gideceğim hadi hayırlısı 😂😂

Demeeeee bunuuu 🙈🙈🙈🙈
Sağlıkla gelsinler tabii de.
Bende hep pembis pembis aldım.
Bugün ağzımdan oğlum lafı çıktı 😂
Yarın kontrole gideceğim hadi hayırlısı 😂😂

Valla ne desem boş 😅 bizim 12 haftalıkken tahmin etmişti ama %90 demişti😀 sonraki ay kontrolümüzde şehir dışında oldugumuzdan dolayı kendi doktoromuza gidememiştik baska bir doktora gitmiştik oda belki erkekte olabilir şu an hçbişry dyemem demişti içimize kuşkuyu salmıştı ama biz yinede doktor %90 kız dediginden hep öyledir diye düşünmüştük😂😂 şimdi sanki önceden kızım varmışta şimdide erkek olacakmıs gibi hissediyorum çok tuhaf kabullenmek biraz uzun sürecek gibi😅

Valla ne desem boş 😅 bizim 12 haftalıkken tahmin etmişti ama %90 demişti😀 sonraki ay kontrolümüzde şehir dışında oldugumuzdan dolayı kendi doktoromuza gidememiştik baska bir doktora gitmiştik oda belki erkekte olabilir şu an hçbişry dyemem demişti içimize kuşkuyu salmıştı ama biz yinede doktor %90 kız dediginden hep öyledir diye düşünmüştük😂😂 şimdi sanki önceden kızım varmışta şimdide erkek olacakmıs gibi hissediyorum çok tuhaf kabullenmek biraz uzun sürecek gibi😅
İçime kuşku düşürdün ya 😂😂
Ben yarın suprizle gelmiim amin 🙈
Sağlıkla gelsinler 🥰🥰🥰

Cok gecmis olsun canım öksürük geçti tek tük var ama öksürük kaynaklı sol tarafta şiddetli kaburga ağrım var henüz dr a da gidemedim göğüs hastalıklarına randevu almam lazımmış ama boşluk bulamadım uc parmak falan bi kısım da çok ağrım var kaburgada
Neyse canım buna şükür ben de aşısızım korkuyordum açıkçası. Bende de kaldı az bi öksürük. Kalp çarpıntısı oldu geçti şükür. Pıhtılaşma sorunu yüzünden aşı olmamıştım. Neyse kaptık antikorları o şekilde düşünelim ☺️

İlerde gelişim göstermesi çok güzel ..
ama bazen forumda da okuyorum ,bazen bebekler vucütlarıyla ılgılı belirli uzuvlarını saklama ,bükme , arkaya alma gibi durumları oluyormuş . Rabbim inşAllah hayırlı haberler almanı nasip eyler .
İyi düşünelim , Mevlam neylerse güzel eyler 🕊️🤲🏻
İki eli de yüzüne yakındı canım malesef 13. Haftadan beri bir umut bende sakladığını düşünmek istiyordum. Doğana kadsr bir mucize olur mu bilmem Allahtan ümit kesilmez ama bu fikre kendimi hazırlamaya başladım yine de.. Hazırlıklı olmak en iyisi.. Rabbim başka bir dert vermesin canı sağolsun.. Dermansız dert vermesin inşallah. Onu her nasıl gelirse gelsin çok seveceğiz. İçim buruk olacak ama eksik hissetmemesi için herşeyi yaparım🌸

Demeyin bana böyle şeyler😂 Gerçi dr çok net konuştu bizim. Ben yine de 1 ay sonraki detaylıdan sonra alayım pembeleri😅

Canım benim araştırdığım ve çoğu bayanın memnun kaldığı "Sudocrem" varmış ..
Bir de bunu araştır , e-bebek görmüştüm ben ..
Hatta rafta 2 tane kalmıştı , memnuniyeti hat safhada olan kadınların vazgeçilmezi olmuş desem yeri ..
Evet canım onuda gördüm hatta arkadaşım kullanıyor oda memnun fakat içeriği temiz değilmiş o kremin öyle de duydum o yüzden emin olamadım ondan.Aslında fiyat olarak da iyiymiş yani o sudocrem ama bilemiyorum işte herseyde bir kafa karıştırıcı bişey çıkıyor :)

Gittim canım 1 hafta ilerdeymiş gelişimi ama dediğim gibi sağ elinde değişiklik var ne olacak bilmiyoruz doktor parmaklarını göremiyor.. Haftaya pazartesi detaylı ultrasona gideceğim iyi bir doktormuş. Prof. Görecek bir de bakalım o ne diyecek. Kabullendim artık elinde bir farklılık olduğunu.. Üzülmek bir işe yaramıyor. Bekliyorum kuzumu 😔
Canım inşallah detaylı daha güzel haberler alirsin. ☺️

Allah sağlık sıhhat versin ailene ve bebislerine 🥰kim ne derse desin 1 kız 2 kız 3 kız hepsi çok çok harika .Cinsiyetçilik yapacağım (tabiki 3 oğlu olan anneler de çok şanslı kapı gibi oğulları var 😊) 3 oğlum olsa üzülürdüm ama 3 kızım olsa asla asla asla üzülmezdim. Bana bile 1 kıza "olsun "dediler .Ki ben kız diye nasıl mutlu oldum.onlarin canı cehenneme.sen mutlu musun o önemli .yeni Bir heyecan yeni bir mutluluk ne güzel 🥰🥰
Benim ilk çocuğum olacak nasipse ve tüp bebekle zorla kazanabildiğim bi nimet. Kayınvalidem kız olacağını duyunca “olsun” dedi o tonlamadan bile memnuniyetsizliği belliydi. Kendi abimin eşi bir oğlu var “herkesin harcı değil erkek doğurmak” dedi sanki kromozomu kendisi vermiş gibi 😏 eşim bile memnuniyetsizdi çok garip insanlar gerçekten erkek olup belki hayırsız olacaktı kız olup cennetin kapısını aralasın Allah’ın izniyle sağlıkla gelsinler de yeterki evlat evlattır

X