2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Sabahtan beri göbeğimin hemen yanında aynı yerde bir şey kıpraşıyor bebek mi ki bu
Göbek hizasına yetişti mi ki bu veletler ya sorcam bugün benim de tam göbek deliğimin yanını biri itiyor gibi oldu akşam hatta kızım yanımdaydı o bastırdı sandım döndüm baktım çocuğun benimle alakası yok baya kuvvetliydi ama artık neyi neye yoracağımı şaşırdım

Napıyosunuz hamişler? Hareketleri hissetmeye başlayan var mı bende daha tık yok
Ben de daha hiç hissetmedim. Her hafta değişiminde göbeğimin büyüdüğünü anlıyorum sadece O da sırt üstü yatınca anlaşılıyor, portakal gibi bir şişlik var ayaktayken anlaşılmıyor, normal göbek gibi görünüyor.
Ben ne kustum ne de başka bir belirti yaşadım. Göğüslerim bile büyümedi hala Doktor bebeği göstermese hamile olduğuna inanmayacağım yani

Bana doktorum multivitamin vs vermedi. Gerekmedikce vermiyorum dedi bi de. gerekip gerekmedigini neyle anliycak bilmiyorum. Kan tahlili falan da yapmadı cunku. Neyse Gecen Saglik ocagindan cagirdilar gittim o doktor da hic birsey vermedi mi seklinde buyuk bir şaşkınlık gösterince bi an acaba kendim gidip alip kullansam mi dedim. Kafama göre almak istemiyorum. Acaba hamişlere hangi multivitamini veriyorlar siz neler kullanıyorsunuz?

Ben de sanmıyorum ama dün doktor bacak arasına direkt göbeğimin altından baktı ben de anlamadım

Ben ilk ay içinde folik asit bulunan multivitamin kullandım, ama onu başka doktor vermişti.
Şu anda doktorum da bana vermedi, sadece folik asit kullandım.
Kan ilacına falan da başlamadı
Kan değerlerim de iyi
Benim doktorum gerekmedikçe müdahale etmiyor dışarıdan. Sadece magnezyuma çok önem veriyor bitince hemen yenisini yazıyor
Bir de d vitamini kullanıyorum sağlık ocağındaki ebe bana 9 damla dedi o 15 dedi. Ben de 15 kullanıyorum

Napıyosunuz hamişler? Hareketleri hissetmeye başlayan var mı bende daha tık yok
Bende de ara ara kasık ağrısı var .
İlk gebelik olduğu için sanırım 20. haftalarda falan hissederim diye düşünüyorum ..
Zaten ultrasyon da bile hoca karnıma hafif vuruyor , kıpırdamıyor eşşekk , pek bi miskin

Gebeliği önceden planlamasan, reglin gecikmese hamile olduğumu bilmiyordum belgeseline konu olurmuşsun demek

Bence gidip aile hekiminden tam kan sayımı iste. Kafana göre vitamin alma.

Bana Regenesis max diye içinde omega 3 olan bir vitamin ve gyno ferro sanol demir ilacı verdi..
Ayrıca 12.haftadan itibaren magnezyum ve D3 kullanıyorum..

Benim kanım aşırı düşük değildi ama buna rağmen verdi. Çünkü anne çok güçsüz kalıyor. Besinlerden eskisi kadar yarar sağlanmıyor..

Ben de folik asit kullandim tabi. Sonra bi sure bisey almadım. Saglik ocagindaki doktor kanıma baktı düşmüş. Ilac verdi. Doktoruma sorcam. D vitamini de mi vermedi dedi. Ben de yok dedim. Sonra dusundum benim arada hep düşer D vitamini de alıyorum suan. Herkes vitaminler omegalar kullaniyor. Sanki ben yanlış yapıyorum gibi hissettim. Doktor da gerekirse diyince ne biliyim. Magnezyum da kullanmıyorum.

Gecen hafta gittim saglik ocagindaki doktor kan aldi. Kanım düsmüş onun için kan ilacı verdi ama diger vitamin vs bakmamıs. D vitamini de basladim. Bu kadar. Haftaya kadin dogumcuya desem mi ki ısrar eder gibi mi olur bi sordugumda gerekmedikce vermiyorum diyivermişti ben de üsteleyemdim

D vitaminini bana sağlık ocağı verdi doktoruna sor dedi. doktorum da kullanman lazım tabiki dedi. Magnezyum bence önemli. Doğum zamanı sancılar bile daha hafif oluyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…