2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Merak etme emzirmeye başlamadan önce hemen hemen herkesim öyleydi bebek emdikçe uç çıkar. Ama ben de şu göğüs ucu çıkarıcıyı çok kullandım başta. Çünkü bebek hemen emecek zannediyoruz ama öyle olmuyor, 4. gün tutmuştu anca. Bununla az birşey çektirip bebeğe tuttururdum hemen. Zaten çekince süt de geldiği için kokusunu alır hemen tutardı. Yoksa ebeler sıkıyor fln hiç hoş değil.
Ben vermedim sadece emzirdim. Doktoru kesinlikle karşıydı. Sadece mama alan bebeklere veriyordu suyu. Bizim gibi düşünme canım bebekleri, hem en ufak bir şey bile sindirim sistemleri için zorlayıcı olabiliyor. İlk 6 ay varsa sadece anne sütü demişti.

Eklentiler

• 91B65694-56CD-48C5-8BC3-A3017608906B.jpeg
    24,8 KB · Görüntüleme: 27
Arkadaşlar benim gibi hiç kilo almayan var mı normal mi
Ben hiç almadım 63 ile hamile kaldım 56 falanim hala
Anneler babalar hediye bişi almıyolarmı hiççç yardım etselerdi size
Bizdede öyle durum var tek çalışınca biraz yavaş yavaş alışverş yapıyorum
Alırlar belki henüz hiç lafı geçmedi ben de teklif etmedim ama galiba bir kaybım var ya ondan etraf da hamilelik biraz ilerlesin öyle alışveriş yapın taraftarı bakalım. Tek maaş ile çok zor canım ya aslında zor olmaz da zamlar çok insan bi Zeytin Peynir bile alamaz oldu Türkiye nin hali hal değil
Canım yoncambenim anlatmış ya üstü iki parça olanlaedan alırsan hem araba koltuğu olarak hem arabada hem diger kısmını buyuyunce de kullanırsın. Valla ben onlardan kulland çok memnun kaldım
Onu düşündüm ama sanırım o bebek arabasına takılan puset oto koltuğu olarak tam sabit olmuyormuş arabada ve çok kısa sure kullanılıyomus ben asıl 6 aydan sonra kullanılan oto koltuğu istiyorum galiba neyse o günler gelsin de bakarım hem size de sorar fikir alırım çoğunuz benden önce alırsınız eşyaları zaten

Ben de hep emzirdim ama bu sefer ne olacağını bilemeyiz ki. Zaten o konulara girersek eğer ben mamaların devlet tarafından karşılanmasından yanayım. Lüks değil ihtiyaç çünkü

Ayyyyyy inşallah öyle sıkma durumu fln olmaz inşallah olmadı o meme ucu çıkartııcı şeylerden alırım, o nasıl rahat ederse bi başlarsa devamı gelir herhalde

Şimdi kızlar travel sistem bebek arabalarında hem küçük oto koltuğu yani puset hemde normal arabanın oturma yeri bulunuyor ayına göre olanı takıp kullanıyorsunuz. İlk aylar zaten puset yeterli ve pratik çıkar arabanın arkasına koltuk olarak koy, tak bebek arabası olarak kullan. Bazı hastaneler artık o puseti mecbur kılmışlar bebeği çıkarken koymak için.
Travel sistemler biraz ağır olabiliyorlar modeline göre değişiyor sanırım ama eskiden daha hantallardı hatta bebek arabasının içine puseti koyup kullanabiliyorduk o kötü ve saçmaydı. Ben sadece çift yönlü bir bebek arabası almıştım puset hiç almadım pek eksikliğini de hissetmedim. Arabada mecbur deniliyordu ama hiç ceza falan yemedik soran bir polis dahi olmadı. Bebiş kucağımda arka koltukta takıldım sonra da normal oturup kemerlerini taktılar zaten hala da yok yani. Yaşına göre oto koltukları değişiyor ama bana hiç gerekli gelmedi almadık.
Baston ve kabin boylar en hafifleri az yer kaplayanları ama tekerleri de küçük oluyor engebeli zeminde biraz sıkıntı bir de pek yeni doğana uygun değil çoğu tam yatan ve çift yönlü değil bunlar da kullanışsız hale getiriyor arabayı ama tam yatan ve çift yönlü çok hafif araba bulunursa tadından yenmez tabi

Bunların amacı ne acaba ? Maliyeti mi farklı? Niye insanları zorluyorlar

Benim henüz bir dr um yok doğum şeklini soracağım
Tahliller için ankara şehir hastanesine gidiyorum, kontrol için hesaplı bir Özel hastaneye ayda 1 gidiyorum. Dr dan memnunum Ama o ozelde dogum yapma fikrim yok çünkü malesef yeni doğan yoğun bakım yokmuş bu benim için önemli bir kriter şimdilik böyle idare ediyorum 7 aylik falan olunca kaliteli bi özel hastaneye gider paket alırım belki bakalım of of hersey masraf

Ayyy allah korusun düşüncesi bile kötü artık bebiş büyüdü maşallah böyle gider güzel güzel
Bencede kesinlikle yazın daha iyi, hem meyve sebze bol ve ucuz, hemde doğalgaz fln yok o şekilde daha çok alışveriş yaparız

Bak işte böylesi de var ne güzel. En güzeli bu .Hem vajinal doğum yapıyorsun hem de sağlıklı.

Doğuma yakın masaj var YouTube ta vardır yapabilirsin. Bi de süt pompası çok güzel çıkartıyor
Ben alıyım o pompayı, hem süt sağarım hep göğüs ucumu çıkarttırım zaten biraz biraz göğüslerim çatlamaya başladı sanırım, kırmızı damarlar çıkmaya başlamış, biyük olunca

Kaydettim ilerde işime yarar baya güzel anlatmışsın ❤

İşte her çocuğa farklı etki ediyor insan bilemiyor hepsini alıp deneme şansımız da olmuyor

Canım aman diyim arabada kucakta bağlamadan seyahat etme. Arkada olsa bile. Bununla ilgili çok kötü yaşanmış şeyler duyuyorum.
Öncesinde ben de rahat davranırdım. Sonra emzireceksem bile kenara çektirmeye başladım arabayı. Araba trafikte giderken arkada kucağıma alıp emzirmezdim. Ağlasa da beklerdim durmayı..

Biraz büyüyünce de oğlum bir sebepten kucağımda gidecekse kendimle beraber emniyet kemeriyle bağlıyorum onu da. Boynuna denk gelen kısımdan çıkarıyorum alttan bana bağlanmış oluyor..

Oto koltuğuna da 9 kilodan önce oturamadıkları için ilk etapta puset şart bence. Hem anatomik yapı, hem de güvenlik için.

Bu arada hastaneden çıkarken de pusetle çıkartılması isteniyor genelde bebeklerin..

Çok haklısın, çok seyahat etmediğimiz için o dönem gerek duymadım açıkçası o dönem. Hasteneden de portbebe ile çıkardık ama hastane eve 5 dk zaten. Bu sefer almayı düşünüyorum puseti bakalım

Burada aslında ne doktorun ne de hastanın hatası var. Doğumun seyriyle alakalı. Açılması normalmiş 8 cm az değil ama doğum esnasında açılma falan durmuş galiba. Ya da bebek iri bilinmez. Kesi atmaları da doğumu gerçekleştirmek için hamle.
Bence bu doktorun hırsından değil bu hasta normal doğurur diye düşündüğü içindir.

Doktora önceden ne istediğini söylemek her zaman iyidir. Ben de 30 lu haftamdan sonra konuşcam doktorla..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…