2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Benim arkadaşım çaya bisküvi banıp vermişti 1 aylık çocuğa şok olmuştum😱 Eskiden un kavuruyorlarmış inek sütü meyve suyu veriyorlarmış. Benim sütüm hiç yaramıyor mecbur mama takviyeli gideceğiz eskiden bi bebelac bi aptamil vardı şimdi ne alırım hiç bilmiyorum çok şükür durumumuz iyi bize koymaz ama insan yarınını bilemiyor ki bu ülkede🙄
Üzülüyor insan akıl vermeye utanıyor. Anne sütü yoksa devam sütü al onu iöür diyemiyorsun ki kimseye bir kutusu 100₺ olmuş 3 günde bitiyor diyor arkadaşım herkes bunu karşılayamaz..
Böyle insani ve zaruri ihtiyaçların lüks gibi olması çok çok üzücü..

Gerçi ben o anda çekin elinizi Ordan eliniz oradayken ıkınamıyorum diye bağırıyordum kadına 🙈🤣
Ya bilmiyorum işte normal dogum çok olaylı.yani sonrasi duruma göre rahat olabilir. Sezeryanda öyle bir durum yok ki .seni kesiyorlar ve agrin oluyor .
Kadin vücudu artık çok değişti. Sürekli oturur bir hal aldık
Burada aslında ne doktorun ne de hastanın hatası var. Doğumun seyriyle alakalı. Açılması normalmiş 8 cm az değil ama doğum esnasında açılma falan durmuş galiba. Ya da bebek iri bilinmez. Kesi atmaları da doğumu gerçekleştirmek için hamle.
Bence bu doktorun hırsından değil bu hasta normal doğurur diye düşündüğü içindir.

Doktora önceden ne istediğini söylemek her zaman iyidir. Ben de 30 lu haftamdan sonra konuşcam doktorla..
yok gittiği doktoru araştırdım öyle diyince .ünlü ama sorunlu bir doktor .daha önce de bu tarz davranışları olmuş.İnternette var hepsi . benim için 1 yorum bile yeterli bu tarz doktorlar için.bazıları gerçekten reklamını çok güzel yaptırıyor .kadınlar kulubünde biri birine tavsiye etmiş bir başkası da gitmiş .sonrasında bunun reklam olduğunu doğumda canını çıkardıklarını anlatmış

Üzülüyor insan akıl vermeye utanıyor. Anne sütü yoksa devam sütü al onu iöür diyemiyorsun ki kimseye bir kutusu 100₺ olmuş 3 günde bitiyor diyor arkadaşım herkes bunu karşılayamaz..
Böyle insani ve zaruri ihtiyaçların lüks gibi olması çok çok üzücü..
O zamanlar eşiyle ayrılma aşamasındaydı ailesinin yanındaydı aslında eşinin durumu iyiydi ama ne bileyim destek olmadı heralde 2 tarafın da ailesi varken akıl vermekte bana düşmezdi sürekli mama masrafını da karşılayamazdım sonra barıştılar zaten🙄

Çok haklısın, çok seyahat etmediğimiz için o dönem gerek duymadım açıkçası o dönem. Hasteneden de portbebe ile çıkardık ama hastane eve 5 dk zaten. Bu sefer almayı düşünüyorum puseti bakalım

Ben de oğlum doğduğunda rahat davranırdım. Hani bilmemek mutluluktur derler ya o hesap bendeki..
Puseti vardı ama onu da bağlamadan arka koltuğa tersten dayardık bebek içinde yolculuk ederdik. Çok şükür başımıza bir şey gelmedi..

Sonra arkadaşım uyardı bir arkadaşı kaza yapmışlar emzirirken kucağından fırlamış araç dışına diye. Bende ondan sonra bir panik başladı. Çocuğu bağlamadan milim ilerlememeye başladım. Ağlasa da kıyameti koparsa da trafikteyken almadım kucağıma.

Kaç dakika mesafe olsa da dikkat etmek lazım. Bir saniyede oluyor herşey Allah korusun 🙏

Arkadaşlar benim gibi hiç kilo almayan var mı normal mi
var :) ben almadım verdim bile ama artık biraz biraz iştahım açıldı .ki benim midem o kadar kötüydü ki anlatamam.zamanla bence kilo alınıyor .buna çok takılmamak gerek

Açıkçası suan alamam canım hem biraz daha gebelik ilerlesin diue bekliyorum hem de esimin şu ara kredi borçları falan yazık tek maaş ile onu zora sokmak istemiyorum yaza dogalgaz masrafı falan olmaz alırız kredi kartı ile falan hayırlısı 🥰
Ben de hiçbir şey almadım ve son aya kadar da almayı düşünmüyorum. Birinci çocuktan kalma kıyafet ve malzemeler sebebiyle biraz rahatım ama tabii işin masraf kısmı da var. 🤔

Son düzenleme:
Merhaba kızlar bende ilk alışverişimi şunlardan yana kullandım i, ne kadar mantıklı bilmem ama 😅

Eklentiler

• 091A8CBE-DBB6-4C64-AAD1-B9529993A9DE.png
    091A8CBE-DBB6-4C64-AAD1-B9529993A9DE.png
    113,5 KB · Görüntüleme: 85
  • 6543C7D2-7E8E-446F-BCD8-66D859512D9D.png
    6543C7D2-7E8E-446F-BCD8-66D859512D9D.png
    270,3 KB · Görüntüleme: 87
Ben zorunlu sezeryan oldum. O yüzden bu da öyle olacak . :) panik atak diyelim
Doktor sordu zaten soyledım. Ok. Dedi.

Doktorla alakalı bir durum. Karşısındaki kişiyi net bulmamıştır belki.bısı dıyemıyorum
Kizlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var .Bugün doğum yapan bir arkadaşımla konuştum. Doktoru normal dogum taraftarı bir doktormus .yaklaşık 8 saat ağrı çekmiş. Doktoru normal dogum taraftarı olduğu için de müdahale etmemiş. 8 cm açılması olmuş.ama bebek dogum kanalına sıkışmış ve 10 dakikada sezeryan yapmışlar. Bu nasıl bir vicdansızlık. Doktorlar bazen normal dogum basarım artsın diye insanları normal doguma zorluyor .Normal doğurmak istiyorum ama asla bebeğimi en küçük bir riske atmak istemiyorum en ufak ! Şimdiden doktoruma da şunu istiyorum demedim .Nasıl bir bakış açısı var bunu ancak doğumda anlayacağım. Yani şimdiden söylesem konuşsam mı? Herkes aynı olacak diye bir şey yok ama insan bunları duyunca normal doguma düşman oluyor.hele bir de zırt diye kesen doktorlar var .güya normal doguruyorsun ama sezeryandan çok dikisin oluyor .Ne anladım bu işten.

X