2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Yaaaaa kısmetse hepsi olucak hepimizin gerçekden kargoyu açarken eşimin tepkilerini heyecanını görünce dahada mutlu oldum

Yani bu doktorla alakalı bence. Benim doktorum da normal doğum destekçisi. Ama o niyetle bunu istediğini düşünmüyorum ben nedense. Doktora güven çok önemli.
Ben de kendi doktoruma güveniyorum ama bu arkadaşım da guveniyormus .hatta bir kaç kişinin tavsiyesi üzerine gitmiş. Yani böyle güvenip güvenip sürprizle karsilasmayalim .

Nasıl sıkışmış ? Neden, öngörülememiş mi?

Ben doktorum sezeryan istiyorum dedim hiç nedeni bile sormadı tamam öyle kaydediyorum ozman dedi..
Kuzenim de geçen doğurdu doktor doğumda kesi atıyım mı bak açılmadı fazla demiş, kuzenimde yok hayır demiş, yırtılmış, yırtılınca sanırım daha çok dikiş olmuş , sen bence doktoruna şimdiden sor nasıl düşünüyo onuda öğrenmiş olursun

Canım benim oğlan emmedi başta sütüm gelmemişti. Hastanede Bebelac vermişler kusmus. Aptamil alın dediler. Sonra sütüm geldiyse de çocuk emmedi sonrada kesildi. Mecbur hep mamayla besledim. Evet Aptamil kabız yapıyor. Conformil de kullandım. Ama benim çocuk çiroz gibiydi hiç öyle tombul olmadı. Bunun dışında 2 yaşına kadar hiç hastalanmadi da. Ben biraz aptamile bağlıyorum. Bağışıklık konusunda iyi bence. Şişme konusuna gelince bence yapısal. Benim arkadaş çocuğu sadece anne sütü ile besledi hiç mama vermedi çocuk balon gibi şişti. Anne sütü dönüyormuş meğer. Sonra sutu kesince çocuk düzeldi. Ama ben de bu sefer farklı denemeyi düşünüyorum bakalım. Smilac nasılmış

Anneler babalar hediye bişi almıyolarmı hiççç yardım etselerdi size
Bizdede öyle durum var tek çalışınca biraz yavaş yavaş alışverş yapıyorum

Evet bu gidişimde sorayım .Yani tavrını öğrenirim. Böyle doğumlar asla normal değil. Ben böyle normal doguma karşıyım. Kızın bebeği mosmor olmuş çıkınca. Ya ölseydi o bebek .Ne diyeceklerdi ?ömrü bu kadarmış mi ?

Ayyyy allah korusunnnnn Kesinlikle katılıyorumok kötü bişi allah düşmanımın başına vermesin En baştan doktorla konuşmak önemli Ne olursa olsun en başta bebeğin sağlığı önemli

Canım yoncambenim anlatmış ya üstü iki parça olanlaedan alırsan hem araba koltuğu olarak hem arabada hem diger kısmını buyuyunce de kullanırsın. Valla ben onlardan kulland çok memnun kaldım

Temmuz sıcağında doğmuştu ben verirdim çok az. Mideleri ufacık anne sütü alıyorsa pek vermeye gerek yok ama ben bir çay kaşığı verirdim bazen..

Bir de bunu okudum şimdi..

Yenidoğan bebeğe su verilmemelidir. Vücudun anne sütü veya formülündeki besin maddelerini emme yeteneğini etkileyebilir. Ayrıca karnında doyma hissine neden olabilir. Bu da beslenme arzusunu engeller.

Yeni doğan bebeklerde su yolu ile vücuda girebilecek olan zararlı bakterilerden dolayı bebek de ishal, pişik ve ağız içi bakterileri gelişebiliyor. Anne sütünün %70-80 oranında su içerir ve bebeklerin su ihtiyacını karşılamak için yeterlidir. Anne sütü alan bebekler ihtiyacı olan tüm besinleri emzirme yolu ile aldıkları için dışarıdan başka bir şey tüketmelerini gerektirecek herhangi bir neden yoktur.

HANGİ DURUMLARDA SU VERİLMELİDİR?

Bebeğinizin gelişiminde bir sıkıntı yok ve yeteri kadar anne sütü alıyor ise su ihtiyacı bulunmaz ancak bazı özel durumlarda bebeğinize bir miktar su vermeniz gerekebilir. Aşağıda sıraladığımız bazı durumlardan ötürü bebeğinize su vermeniz gerekebilir.

– Bebeğiniz hastaysa
– Mama ile besleniyorsa
– Özel bir durumu varsa
– Ek gıdaya başlamışsa mutlaka su içmesi önerilir.

BEBEKLERE SU NE ZAMAN VERİLMELİDİR?

Bebekler ek gıdaya geçtiğinde artık mutlaka su verilmelidir. Ek gıdaya geçişle birlikte bebeğinizin yediği besinlerin miktarı artacak ve katı gıdalarla beslendikçe sıvı ihtiyacı da artmaya başlayacaktır. Bunun için ek gıdaya geçen bebeğinize su vermeniz gerekir.

NE KADAR SU VERMELİSİNİZ?

Bebeğinize vereceğiniz su miktarı onun yaşına göre değişiklik gösterir. Kg başına 100-150 ml. su vermeniz yeterlidir. Bebeğinizin susuz kaldığını idrarından anlayabilirsiniz. Bebeğinizin bezi günde 5-6 kez ıslanmıyorsa su içimini attırabilirsiniz. 24. aydan sonra 4-5 kere idrar yapması yeterli su tükettiğini gösterir.

20. Haftadan 23. Haftaya kadar dedi benim doktorum. Sende sor ama bı canım.

Benim kuzenim de benzer bir şey yaşadı. 7-8 saat doğum sancısı çekti. Ameliyathaneye aldılar 1 saat orda geçti. En son doktor geldi sezeryan aliyiruz bebek çıkamadı havasız kaldı diye O zaman çok kızmıştım bu ne saçmalık 1 saat njiye ugrasiyorsun o zaman olmuyorsa.

Sleepy yeni satışa başladığında benimki ufaktı. Email atınca bedava birkaç adet yolluyorlardı

Gitmiş gitmiş bebek ama orada kalmış. Doktorun adını da soyleyim grubumuzda varsa değiştirsin .zaten vukuatli birisi .Aylin totan
Doktor tahmin edememiş mi ya enteresan , Allah korusun ya. Benim doktorum yetişemedi ebem doğurttu ama öyle güzel doğurttu ki masaj yaptı sürekli yırtılmadı 2. Doğumda çok şükür İnşallah bu da güzel kolay sağlıklı olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…