2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kuzucum benim 5 gündür şiş. Doktora sorup diş doktoruna gittim. Uyuşturmadan diş taşlarını temizlersek hallolur dedi. Daha hala cesaret edemedim ama artan kan akışından olurmuş zaten. Benim hamilelik önceside hassastı. 😞
Geçmiş olsun. Benim azaldı şimdi herhangi birşey yapmadan. Taş varsa o da zorlaştırır tabii işi.

Ben bu konuda cahillikte en basta olabilirim..
Simdi bu bebek arası olayı mesela iki kere mi alınıyor çünkü bakıyorum kimisi ufak kimisi büyük bu çocuk büyüyünce sığmaz puset gibi ufacık mesela bazinizin bebek arabası bu konuyu hiç anlamadım galiba bebek arabası iki kere alınıyor :KK64::KK64:

İkinci bir husus da puset ve oto koltuk , bu ikisi aynı mı farklı mı hiç anlamadım.. mesela ben puset almicam ablamın ana kucağı var bana verecek nasip olursa hani eski tip çanta gibi olanlardan bu yeni koltuk gibi olanlardan değil. Ama yolculuklarda kullanmak için oto koltuğu bakıyorum oda puset ile ayni sanki ve bakıyorum kimisi Minik kimisi büyük onu da hiç anlamıyorum bu oto koltuğu da mı iki kere alınıyor farklı aylarda :KK64::KK64: ?? Ay o kadar bilgisizim ki siz alıyorsunuz ama ben bakıyorum ama sadece bakıyorum hic anlayamiyorum :KK48:

Simdi bu bebek arası olayı mesela iki kere mi alınıyor çünkü bakıyorum kimisi ufak kimisi büyük bu çocuk büyüyünce sığmaz puset gibi ufacık mesela bazinizin bebek arabası bu konuyu hiç anlamadım galiba bebek arabası iki kere alınıyor :KK64::KK64:

İkinci bir husus da puset ve oto koltuk , bu ikisi aynı mı farklı mı hiç anlamadım.. mesela ben puset almicam ablamın ana kucağı var bana verecek nasip olursa hani eski tip çanta gibi olanlardan bu yeni koltuk gibi olanlardan değil. Ama yolculuklarda kullanmak için oto koltuğu bakıyorum oda puset ile ayni sanki ve bakıyorum kimisi Minik kimisi büyük onu da hiç anlamıyorum bu oto koltuğu da mı iki kere alınıyor farklı aylarda :KK64::KK64: ?? Ay o kadar bilgisizim ki siz alıyorsunuz ama ben bakıyorum ama sadece bakıyorum hic anlayamiyorum :KK48:
Biraz haşır neşir olunca öğreniliyor ben de hiçbir sey bilmiyorum:KK70:
Pusetli olan bebek arabalarına hem normal sepeti hem puseti takılıyor iki ayrı araba almıyorsun
Puset yeni doğduğu zamanlarda daha kullanışlı oluyormuş.
Ben zaten puset alacaktım evde de kullanmak için dedim madem böyle olsun
Bak şu şekil sepeti var işte
C259B649-493F-4C10-88AF-AE464856E6B4.png Oto koltuğu hakkında henüz fikrim yok araştırıcam ondan sonra alıcam. Ama sanmıyorum onun da büyük küçük ayrımı olduğunu :KK53:

Aslinda bazı firmalar talep edince yolluyordu eskiden. Ben öyle bir kaç bez deneyip kendi bezimde devam etmiştim 🙈
Ben mama kullanmak zorunda kaldım. O zaman Aptamil kullandım hep ama çocuk başka mama asla almadı. Bu sefer baştan farklı denemek istiyorum. Forumda araştırdım yorumları okudum. Smilac aldım bir kutu bakalım ne olacak 😂
Evet benim de 1-2 yerden numune bez bulmuşluğum var yalnız mama sıkıntı ben ilk kızımda mama kullandım aptamil almıştım hem kustu hem gaz yaptı comformili de işe yaramadı sonra dr bebelac al dedi o iyi gelmişti. İkincide süt yetmedi mama denedim 1-2 marka aldım içmedi ağzına koymadı gittim aile hekiminde ebeye verdim mamaları durumu olmayan bebeği zayıf birine versinler diye. Şimdi çok mama çeşidi var ama hepsinden alıp denemem de mümkün değil aptamile ön yargılıyım bir de aptamil içen bebişler baya tombik oluyorlar kof şişiriyor gibi geldi bana hipp humana sma smilac bi sürü mamaya ulaşabiliyoruz artık bakalım ne olacak eczacı arkadaşa bi diyeyim bakim belki numune getiren olur😂

Eklentiler

• 12B6F683-879B-42B2-A125-493469216DD9.jpeg
    12B6F683-879B-42B2-A125-493469216DD9.jpeg
    143,2 KB · Görüntüleme: 63
  • FCB42806-99EA-4062-9B32-7328137941C1.jpeg
    FCB42806-99EA-4062-9B32-7328137941C1.jpeg
    171,2 KB · Görüntüleme: 60
  • EA32A8A2-7DB1-40AE-B825-4FA211282615.jpeg
    EA32A8A2-7DB1-40AE-B825-4FA211282615.jpeg
    156,4 KB · Görüntüleme: 60
  • 3476D387-23F6-41ED-82E3-02DD11EE0475.jpeg
    3476D387-23F6-41ED-82E3-02DD11EE0475.jpeg
    160,7 KB · Görüntüleme: 64
  • E966AAA3-8035-4FA1-B0DB-1BB96B92A282.jpeg
    E966AAA3-8035-4FA1-B0DB-1BB96B92A282.jpeg
    173,8 KB · Görüntüleme: 65
  • 0CE00D35-A1D5-4705-BCF5-88B42211FE6B.jpeg
    0CE00D35-A1D5-4705-BCF5-88B42211FE6B.jpeg
    177,6 KB · Görüntüleme: 70
  • 8F3DC934-3391-458F-B8A5-39379868A325.jpeg
    8F3DC934-3391-458F-B8A5-39379868A325.jpeg
    172,3 KB · Görüntüleme: 65
Kızlar bende Edirne fakülteden detaylı ultrason randevusu aldım sonunda tam zamanında aramışım 1 ay sonrası bile dolu benim 20+5 olacak o gün 2 günde önde çıkıyor hep 21 haftalık görünür ideal bir zaman sanırım. Yalnız ne fakülte telefonundan ne mhrs den alınıyor direkt dr.un cep nosundan sekretere ulaşılıyor onu da sağolsun blanco blanco kendi dr.undan öğrenmişte bana verdi. 230 muş ücreti bir de özel hastanede prof vardı ona 450 dediler randevu denk getiremeyen ona gidecek mecburen.

Bazı bebek arabaları pusetle beraber veriyolar tak çıkar oluyo, puseti bebek arabasına takıyosun 8 aya kadar onu kullanabiliyosun, bebek büyüyünce , büyük olana geçiyosun. O verilen puseti araba koltuğu olarakda kullanabilirsin ama deidğim gibi 8 ay maksimum kullanılır belki bebeğim daha tombiş olur okadar bile kullanamassın… Bazılarıda sadece bebek arabası pusetsiz takıp çıkarma aparatı yok, bildiğin eski tip model bebek arabaları onlarında güzel özelliği tek elle katlanabiliyo, merdiven çıkarkem çok kolaylık sağlar😀😀
Bazılarının adı travell sistem, bazılarının baston bebek arabası sanırım😀😀

Ben chicco urban almıştım çok konforlu bir araba bebek için. Puset falan almadım. Amaaa çok ağır hantal bir arabaydı. Arabada çok yer kaplıyordu. O yüzden biraz büyüyünce şu şemsiye gibi olan ucuz baston arabalardan aldım. Şimdi konforlu olan tam yatan bir baston arıyorum açıkçası.

Oto koltuğu bir tane aldık ama 9kilo olunca oturulacak bir oto koltuğu. Öncesinde kucağımda seyahat ettik. Bebek arabasının üst kısmına yatırırdım arabada da

Biraz haşır neşir olunca öğreniliyor ben de hiçbir sey bilmiyorum:KK70:
Pusetli olan bebek arabalarına hem normal sepeti hem puseti takılıyor iki ayrı araba almıyorsun
Puset yeni doğduğu zamanlarda daha kullanışlı oluyormuş.
Ben zaten puset alacaktım evde de kullanmak için dedim madem böyle olsun
Bak şu şekil sepeti var işte
Eki Görüntüle 3004183 Oto koltuğu hakkında henüz fikrim yok araştırıcam ondan sonra alıcam. Ama sanmıyorum onun da büyük küçük ayrımı olduğunu :KK53:
Ay bir de pahalı bunlar insan bilmeden alınca yanlış almaktan korkuyo zaten oto koltuğu ve bebek arabasını nasıl alcaz diye düşünüyorum bari doğru alalım da küçük boy olmasın büyüyünce de kullansın istiyorum 🤭 ama hiç de anlamıyorum hayırlısı bakalım alışverişe başlayacağım zaman gidip bi de mağazalar dan dinlerim onlarda hızlı hızlı karışık anlatıyor 😅😅

Ay bir de pahalı bunlar insan bilmeden alınca yanlış almaktan korkuyo zaten oto koltuğu ve bebek arabasını nasıl alcaz diye düşünüyorum bari doğru alalım da küçük boy olmasın büyüyünce de kullansın istiyorum 🤭 ama hiç de anlamıyorum hayırlısı bakalım alışverişe başlayacağım zaman gidip bi de mağazalar dan dinlerim onlarda hızlı hızlı karışık anlatıyor 😅😅
Alabilme imkanın varsa simdi almanı tavsiye ederim, şuan her yerde indirim var. Bir de durmadan da fiyt yükseliyor. Bunu almadan önce bir baston beğenmiştim. Adam fiyatı 3 günde 250₺ arttırdı. Gün geçtikçe de arttıracağına eminim o_O

Bazı bebek arabaları pusetle beraber veriyolar tak çıkar oluyo, puseti bebek arabasına takıyosun 8 aya kadar onu kullanabiliyosun, bebek büyüyünce , büyük olana geçiyosun. O verilen puseti araba koltuğu olarakda kullanabilirsin ama deidğim gibi 8 ay maksimum kullanılır belki bebeğim daha tombiş olur okadar bile kullanamassın… Bazılarıda sadece bebek arabası pusetsiz takıp çıkarma aparatı yok, bildiğin eski tip model bebek arabaları onlarında güzel özelliği tek elle katlanabiliyo, merdiven çıkarkem çok kolaylık sağlar😀😀
Bazılarının adı travell sistem, bazılarının baston bebek arabası sanırım😀😀
Öğrencez inşallah zamanla :KK48:
Aldıklarına bayıldım insanın ici ısınıyor sanki Allah im daha eşyası ile bile eve neşe sıcaklık geliyor galiba ben henüz ni corap bile almadım ama sizler alıp atınca içim bi hoş oluyor
Ben chicco urban almıştım çok konforlu bir araba bebek için. Puset falan almadım. Amaaa çok ağır hantal bir arabaydı. Arabada çok yer kaplıyordu. O yüzden biraz büyüyünce şu şemsiye gibi olan ucuz baston arabalardan aldım. Şimdi konforlu olan tam yatan bir baston arıyorum açıkçası.

Oto koltuğu bir tane aldık ama 9kilo olunca oturulacak bir oto koltuğu. Öncesinde kucağımda seyahat ettik. Bebek arabasının üst kısmına yatırırdım arabada da
Ya puset almayı pek düşünmüyorum zaten eski ana kucaklari vardı bilirsin çanta gibi ondan gelecek bana nasipse ama bi bakıyorum atıyorlar bebek arabası puset kadar minicik ben de sandım ki iki kere alınıyor bebek arabası ama sanırım senin dediğin gibi tak çıkar olanlardan puset takılı olan bebek arabalarını atıyorlar ben bilmediğim için neden ufak diyordum 🤭🤭🤭
Oto koltuğu gerekli çünkü iki ailede uzakta oturuyor o zaman onu da sonra alırız bebegin bi 40 falan çıksın da .
Ay inşallah ya hevesim kursağımda kalır diue öyle korkuyorum ki ilkinde de ablam ana kucağını yıkadı yolladı bana .. dört aylıkken kaybettim ablam hemen götürmüş ben görmeden geri .. nasip olmadi inşallah bu sefer nasip olir sizler böyle atınca minicik çoraplar falan içim kıpır kıpır oluyor 🤗❤❤❤🥰

Alabilme imkanın varsa simdi almanı tavsiye ederim, şuan her yerde indirim var. Bir de durmadan da fiyt yükseliyor. Bunu almadan önce bir baston beğenmiştim. Adam fiyatı 3 günde 250₺ arttırdı. Gün geçtikçe de arttıracağına eminim o_O
Açıkçası suan alamam canım hem biraz daha gebelik ilerlesin diue bekliyorum hem de esimin şu ara kredi borçları falan yazık tek maaş ile onu zora sokmak istemiyorum yaza dogalgaz masrafı falan olmaz alırız kredi kartı ile falan hayırlısı 🥰

Kizlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var .Bugün doğum yapan bir arkadaşımla konuştum. Doktoru normal dogum taraftarı bir doktormus .yaklaşık 8 saat ağrı çekmiş. Doktoru normal dogum taraftarı olduğu için de müdahale etmemiş. 8 cm açılması olmuş.ama bebek dogum kanalına sıkışmış ve 10 dakikada sezeryan yapmışlar. Bu nasıl bir vicdansızlık. Doktorlar bazen normal dogum basarım artsın diye insanları normal doguma zorluyor .Normal doğurmak istiyorum ama asla bebeğimi en küçük bir riske atmak istemiyorum en ufak ! Şimdiden doktoruma da şunu istiyorum demedim .Nasıl bir bakış açısı var bunu ancak doğumda anlayacağım. Yani şimdiden söylesem konuşsam mı? Herkes aynı olacak diye bir şey yok ama insan bunları duyunca normal doguma düşman oluyor.hele bir de zırt diye kesen doktorlar var .güya normal doguruyorsun ama sezeryandan çok dikisin oluyor .Ne anladım bu işten.

Öğrencez inşallah zamanla :KK48:
Aldıklarına bayıldım insanın ici ısınıyor sanki Allah im daha eşyası ile bile eve neşe sıcaklık geliyor galiba ben henüz ni corap bile almadım ama sizler alıp atınca içim bi hoş oluyor

Ya puset almayı pek düşünmüyorum zaten eski ana kucaklari vardı bilirsin çanta gibi ondan gelecek bana nasipse ama bi bakıyorum atıyorlar bebek arabası puset kadar minicik ben de sandım ki iki kere alınıyor bebek arabası ama sanırım senin dediğin gibi tak çıkar olanlardan puset takılı olan bebek arabalarını atıyorlar ben bilmediğim için neden ufak diyordum 🤭🤭🤭
Oto koltuğu gerekli çünkü iki ailede uzakta oturuyor o zaman onu da sonra alırız bebegin bi 40 falan çıksın da .
Ay inşallah ya hevesim kursağımda kalır diue öyle korkuyorum ki ilkinde de ablam ana kucağını yıkadı yolladı bana .. dört aylıkken kaybettim ablam hemen götürmüş ben görmeden geri .. nasip olmadi inşallah bu sefer nasip olir sizler böyle atınca minicik çoraplar falan içim kıpır kıpır oluyor 🤗❤❤❤🥰
Güzel düşün güzel olsun🙏 Sağlıkla kucaklarsın inşallah🙏🙏🙏 oto koltuğu olarak kullanılan pusetlerden Alman lazım o zaman. Yoksa normal oto koltuğuna oturamazlar 5-6 aya kadar. Ya da o portbebe de yatıracaksın.
Ben de alışverişi nisanda yapacağım Allah kısmet ederse.

Kizlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var .Bugün doğum yapan bir arkadaşımla konuştum. Doktoru normal dogum taraftarı bir doktormus .yaklaşık 8 saat ağrı çekmiş. Doktoru normal dogum taraftarı olduğu için de müdahale etmemiş. 8 cm açılması olmuş.ama bebek dogum kanalına sıkışmış ve 10 dakikada sezeryan yapmışlar. Bu nasıl bir vicdansızlık. Doktorlar bazen normal dogum basarım artsın diye insanları normal doguma zorluyor .Normal doğurmak istiyorum ama asla bebeğimi en küçük bir riske atmak istemiyorum en ufak ! Şimdiden doktoruma da şunu istiyorum demedim .Nasıl bir bakış açısı var bunu ancak doğumda anlayacağım. Yani şimdiden söylesem konuşsam mı? Herkes aynı olacak diye bir şey yok ama insan bunları duyunca normal doguma düşman oluyor.hele bir de zırt diye kesen doktorlar var .güya normal doguruyorsun ama sezeryandan çok dikisin oluyor .Ne anladım bu işten.
Yani bu doktorla alakalı bence. Benim doktorum da normal doğum destekçisi. Ama o niyetle bunu istediğini düşünmüyorum ben nedense. Doktora güven çok önemli.

X