2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Benim mide bulantım geçmişti ama aç karna ilk içtiğim sabah öğlene kadar zor bastırdım. İkinci gün o kadar olmadı.

Tiroid ilacı içiyorsan sabah önceliği ona ver.
Akşam miden yanarken önden mide şurubu iç 30-40 dakika sonra demir hapı iç bence.
Ya da mide şurubu içmem dersen miden yanarken iç 🥴
Deneye yanıla bulcaz artık. Şurubu da kenara yazdım bakalm. Neler olacak. Keşke kanımiz düsmese keşke ilac almasak ama bu kadar dayanabildim. Sınıra gelmis kanım. Napalm 🤷‍♀️ tavsiyelerin için tesekkürler :anneadayı::anneadayı:

Normaldede burdada almak zor. Çünkü benimle aynı olan hamile arkadaşım alamadı. Biraz şans faktörü devreye girmiş olabilir bende. Çok kalabalık burda da hastaneler. Saatlerce beklemek zorunda kalabiliyoruz.
Aynen kesinlikle şans işi, yada doktorun o anki halinede bağlı🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Kısmet bakalım elimziden geleni yapıcaz

Devlet hastanesine toxoplasma testi için gittiğimde kapılara koca harflerle "özel sağlık hizmeti alanların test talepleri kabul edilmez" gibi saçmasapan bir şey yazmışlardı.

İstediğim kuruluşa giderim ya kime ne?
Vatandaşlık görevlerimi yapmıyor muyum? İstediğim yerden hizmet talep edebilirim.
Özele gidiyorsak kodaman olduğumuzdan değil yine onların ilgisizliğinden..

Ben de gittim bilgim yokmuş gibi "sağlık ocağında kan testlerimi yaptırdım ama toxoplasma ve cvm enfeksiyon testleri kaldı" dedim. Gayet normal talep oluşturdu. Bir de güzel muayene etti, bilgi verdi, kan verdim ayrıldım.

Ben mecbur muyum her ay bir dünya para vermeye özel hastaneye? Tek bir teste 450₺ dedi gayet normal bir tutar gibi.
Benim maaşımdan bile bir dünya vergi kesiliyor. Araba, telefon bile özel tüketim diye geçiyor.

Gebelik takibi ne ki daha ciddi hastalıklar var insanlar koridorlarda yatıyor. Allah ellerine düşürmesin gerçekten..

Evet indirimde baya.
Ben yenidoğanken aktif bebek kullanmadım. Sonraki aylar kullanmıştım. Zaten premium care o zaman daha ucuzdu 😁
Ama kalitesi farketmez sonuçta diğer bezlerle kullanılabilir

Benim mide bulantım geçmişti ama aç karna ilk içtiğim sabah öğlene kadar zor bastırdım. İkinci gün o kadar olmadı.

Tiroid ilacı içiyorsan sabah önceliği ona ver.
Akşam miden yanarken önden mide şurubu iç 30-40 dakika sonra demir hapı iç bence.
Ya da mide şurubu içmem dersen miden yanarken iç 🥴
Premium care i ilk kızımda kullanmıştım üstü file gibiydi sürekli poposuna yapışıyordu pişik yapmıştı o yüzden düşünmedim ama hala aynı mı bilmiyorum.

Aynen bizdede aynı muayene ücretleri 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Allah herkesin yardımcısı olsun. Sağlık en önemli şey ücretsiz olması gerekir. Ama bir sürü para vermek zorunda kalıyoruz. Herkesin maddi gücüde aynı değil üstelik. Ayrıntılı ultrason bi anne bebek için önemli bi durum. Onu almak için bile bin takla atıyoruz. Yazık gerçekten...

Devlet hastanesine toxoplasma testi için gittiğimde kapılara koca harflerle "özel sağlık hizmeti alanların test talepleri kabul edilmez" gibi saçmasapan bir şey yazmışlardı.

İstediğim kuruluşa giderim ya kime ne?
Vatandaşlık görevlerimi yapmıyor muyum? İstediğim yerden hizmet talep edebilirim.
Özele gidiyorsak kodaman olduğumuzdan değil yine onların ilgisizliğinden..

Ben de gittim bilgim yokmuş gibi "sağlık ocağında kan testlerimi yaptırdım ama toxoplasma ve cvm enfeksiyon testleri kaldı" dedim. Gayet normal talep oluşturdu. Bir de güzel muayene etti, bilgi verdi, kan verdim ayrıldım.

Ben mecbur muyum her ay bir dünya para vermeye özel hastaneye? Tek bir teste 450₺ dedi gayet normal bir tutar gibi.
Benim maaşımdan bile bir dünya vergi kesiliyor. Araba, telefon bile özel tüketim diye geçiyor.

Gebelik takibi ne ki daha ciddi hastalıklar var insanlar koridorlarda yatıyor. Allah ellerine düşürmesin gerçekten..
O nasil bir ifadeymiş. Şaşırdım. 😳😳😳Biz sanki özele gitmeye bayılıyoruz. Insanlar 3 5 kuruş aşagı olsun diye kac hastane araştiriyor cidden bunlarınkine ayıp denmez daha başka bir boyut. Allah ellerine düsürmesin Allah merhametli sağduyulu bilgili doktorlar hemşireler ve sağlık calısanlarıyla denk getirsin.

Allah herkesin yardımcısı olsun. Sağlık en önemli şey ücretsiz olması gerekir. Ama bir sürü para vermek zorunda kalıyoruz. Herkesin maddi gücüde aynı değil üstelik. Ayrıntılı ultrason bi anne bebek için önemli bi durum. Onu almak için bile bin takla atıyoruz. Yazık gerçekten...
Kesinlikleeee yaaniiii bar bu kolay olsun diyosun ama olmuyorrr önemli birşey amaaaa bize sıra gelmiyorki🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Herşey kısmet artık

X