2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Eşimle bunu paylaşmak istiyorum terapi.
Ama burası Almanya ne ben derdimi anlatabilirim nede birşey anlayabilirim.
Türk doktor yok burda. Çaresizim
Benim psikoloğum dünyanin her yerindeki Türklere online terapi veriyor psikologlarin bir çoğu da öyle. Kendine işinin ehli birini bulup online terapi alabilirsin

Bu degisme olayında da söyle bir şey var: hep karşımızdaki değişsin istiyoruz ama biz değişmeden kimse değişmez. Terapiyle ya da kendi kendine gelen bir aydınlanma ile -hiç farknetmez- sen değiştiğinde herkes de sana karşı değişir. Ya da şöyle diyim eşin annesine sana davrandığı gibi davranmıyordur, patronuna da,arkadaslarina da, komşunuza da.. Sen bu günkü sen olduğun için cevrendekiler de sana bu gün davrandıkları gibi davraniyorlar. Sen bunları aşıp daha kendinle barışık, dengeli, güçlü ve kararli olduğunda birden herkes sana karşı degisiyor. Bir nevi yemiyor artık diyelim
Valla terapi öneririm öyle bir şansın varsa. Kendi adima kendim için yaptığım en güzel şey oldu bu hayatta.

inşallah bişey olmaz ya
Kizz nasıl olsun, ciğer böyle bir şeye nasıl sebep olsun ilk hamileligimde sırf buna inanan arkadaşlar için çekilmiş videom var. Ciğere elleyip elimi koluma sürdüm. Kızımda hic de leke falan yok. Doğum lekesi çok yaygın bir şeydir zaten. Akrabalar arasında çok olması da normal, genetik yatkınlık vardır muhtemelen.

İyi akşamlar herkese kitap okumaya vakti olanlara doğum öncesi önereceğim bir kitap . Altlarını çizerek okudum ,doğuma 1 ay kala tekrar okunmak üzere rafa kaldırıldı .
O zaman bende bir öneride bulunayım - Mahallenin En Mutlu Bebeği
Kızımda okumuştum şimdi yine okuyacağım sonlara yaklaşmayı bekliyorum bilgilerim iyice taze olsun. 4. Trimester için ve ilk bir yıl için şahane bir kitap. Devamıda mevcut hepsini okuyup çok sevdim

Benim favorim de bu kitap Mahallenin en mutlu yumurcağını da okudum sonrası için ikisi de çok güzel

Slm gençlik yine sayfalarca yazışmayı taradım geldim cinsiyetleri belli olanlar vardı, tebrikler herkese❤❤
bu gün randevum vardı, 17+0 im. 200 grami geçmiş, 18 cm gibi de bir boy hesapladı doktorum, uzun olacak gibi dedi şimdiden belli olur mu bilemedim tabii, ama gelişimine sevindim. Ayrıntılı için Izmir'de bir prof.a yönlendirdi. Benim için iyi oldu, kızım kalp defektleriyle doğmuştu. Bunda iyi bir göz tarafından iyice incelenmesini istiyordum zaten.

Dr.dan dönüşte 1 saat sonra aradılar genetikten çok şükür temiz çıktı sonucum
Evet AFP için 1 tüp kan verdim omurilik açıklığı spidabifida için yapılıyormuş
Bu testten sonra artık sadece ayrıntılı USG yapılacak başka test yok şükür
Sözünde sonucunuz güzel cıksın inş beklemek gerçekten çok stresli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…