2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Haklisin cnm otel hizmetinden kastm cogu devlet hastensi ozensiz bakimsiz harabee gbi bence saglik hizmeti cok onemli evet ama temizlik ve konforda onemli diye dusunuyorum .. elbette herzman dedgm gbi ozele de gitsen devletede bence bu işler biraz sans gbi kimi cok memnun kalir kimi begenmez ben biraz abarttim burda dogururm bile dedim göz boyayan bir hastane ama devlette dogurma fikri bile beni cok gerdi :) bu konuda neolrsa olsn ilk dogumumu yaptgm hasteneden şaşmayacagim insAllah

Büyükşehirde yaşayıp detaylı ultrason vb konularda zorlanınca kücük şehir diye şikayetlendigim canakkaleyi öpüp başıma koyasım geliyor. Allah kolaylik versn

Çanakkale'de 5 haftalık hamileyken tatil için gidince muayene oldum devlet hastanesinde.

Küçük bir ilçesinde bizim devlet hastaneleri gibi bir hastaneydi ve 3 gün sonrasına gayet rahat randevu almıştım. Ultrason cihazı da yeniydi.
İstanbul yaşanacak yer olmaktan çıktı zaten. Hiç şikayetlenme valla orada

Ayy iyi bari cinsiyetle ilgili biseyler öğrendin en azından gözün aydın hem kan için gttiginde alırsın madem tekrar gideceksen sorun yok bende üzüldüm sistem yokmuş diyince alamadan dönüyorsun diye bir an.
Evet alacgm onu yani tekrar tekrar giderm pes etmem cinsiyet tahmini al ya deymen keyfime

Canım herkesin tecrübesi muhakkak farklı olur herkesin beklentisi yada bakış açısı farkli olabilir sonuç olarak devlet hastanesi burasida ve birçok devlet hast.ne göre hizmetin çok çok üstün olduğunu düşünüyorum şahsım adına aylardır bu hastaneye gidiyorum çok şükür ters bir durum yaşamadım.he yasabilirmiyim yaşarım belli olmaz. benim hicbiseyi savundugum yok ama özelde de yasayabiliyoruz sorunlar özel diye sorun yaşamayacağız anlamına gelmiyor bence kesinlikle.daha geçen hafta özele gttim evet ultrasonu iyimiydi iyiydi doktorda iyiydi fena değildi ama özel dersin çok küçük herkes iç içeydi şu korona döneminde kapıda yigilmalar vardı ve çok bekledim saatli muayem olmasına ragmen bana kalırsa bunlarda eksi bakdiginda.bir an önce çıksam burdan diye dua ettim. Bu biraz şans işi kesinlikle iyi ve ilgili insanlara denk gelmek. Orda doğum yapmaya mecbur olanlar vardır belkide herkesin özele gidecek durumu olmayabilir

Alamazsam bugun 4 te randevu ... Benden kanda aldi iki gun sonra kontrole giderim kan sonuclarni ogrenrm hem hemde kayit actirirm :)
Aaa kandamı aldı Aaa bidaha bidaha uzak nasıl gideriz bakalım ben yarın alabilcekmiyim, bugune özel yoktur herhalde sistem.
İnşallah alırsın
Ultrason kağıdı verdimi bari

Merhabalar konudan bağımsız ama ben 16 haftalık hamileyim boğaz ve baş ağrım mevcut işkembe çorbası içebilir miyim bilen var aranızda işkembe çorbası zararlı diyen var bir şey olmaz diyen de kendim kasaptan temizlenmiş alıp yapicam ama tereddütlerim var

Tüketemiyoruz diye biliyorum ben. Yoksa simdiye defalarca kez içmiştim :)
Kemik alıp yapsanız çorba?

Arastirmistim da kelle paça ve işkembe önerilmiyor en iyisi kemik suyu çorbası varsa etli kemik al düdüklude haşla , etleri ayıkla, suyu süz ister terbiyeli ister sade olarak eti ekleyip çorba yap iç sifa deposu hele ilikli kemik daha iyi olur. İçerken içine sirke Limon ve Sarımsak ekle oh mis

İnşallah istediğin yerde yaparsın doğumu. Zaten baya sükseyle açılmıştı orası

Sadece senin dediğine binaen demedim otel hizmeti beklemiyoruz diye. Dediğim gibi aba altından sopa gösterilince verilen ekstra özenden bahsediyorum.
Bu sadece o hastane için de geçerli değil. Bir çok yer böyle. Ben kimsesiz biri de olabilirim aynı özeni bana da göster ona da göster. Herkes hakettiği sağlık hizmetini alabilmeli.

Bu hatlardaki yoğunluk sadece nüfus yoğunluğuyla da alakalı değil bence. Biz randevu açılsın diye beklerken zaten öncesinde yüzde 60 70 dolmuş oluyor

Sakatat tüketmek yasak toksik etkileri olduğu için.
Ben mümkün mertebe uzak duruyorum. Bir defa ciğer yedim ki o da yasaktır..

canım unutmadığın için teşekkürler bakalım alabilecekmisin tekrar gittiğinde haber verirsin... Kız olduğunu usg resmini görünce ben sana yazmıştım değişeceğini sanmıyorum çok sevindim isteyen herkese nasip etsin rabbim

Herkese merhaba
Bizde dr.a gittik
Nift testimiz hala çıkmadı
Afp testi verdik bu son test artık 3lü 4lü vs birşey yaptırmayacağız

Ve cinsiyetiniz kesin olarak kız
Bir dahaki kontrolden önce hastaneye bağlı çalışan prof.dr var aynı zamanda perinatolog ayrıntılı için ona gideceğiz

canım ikinci hamileliğim,, ete dokunma köfte yapma tavuk elleme, yeme gibi şeyler evet var ama dokunduktan sonra ellerini sabunla güzelce yıkarsan hiç birşey olmaz bence biraz abartılıyor gibi özellikle şu son 10 yıldır günümüzde halaa köylerde yaşayan insanlar var yada hijyenden bir haber yaşayan insanlar .. kokoreç yemiyorum bende ona güvenemem ama oğluma hamileyken işkembe paça hep içtim sonuçta hem temizleniyor hemde saatlerce pişiyor mikrop kalması mümkün değil diye düşünüyorum ayrıca kendin pişirecekmişşin annem kirece yatırırdı pişirmeden önce sonra uzun bir süre yıkar düdüklüde haşlar birde terbiyeli çorbasını yapardı yani bu kadar işleme mikrop kalacağını sanmıyorum..

Özel hastane veya devlet hastanesi kıyası yapmadımki. Devlet hastanesini boşver özele git demem asla kimseye.
Devlet hastanesine gitmeyen kıyaslayamayacak şanslı kesimden de değilim
Ben ücretsiz verilmesi gereken sağlık hizmetinin hiçbir kurumda eşit verilmediğini belirttim. Ne kadar büyük ve yeni bir yer olursa olsun.

Özel hastanelerin bir çoğunun da ne olduğunu biliyorum. Alt segmente bir hastaneye de gittim üst segmente de. Geneli makyaj.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…