2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar ben hareketleri bildiğimiz rahim bi Tık üstünde hissediyorum acaba bebek mi gaz mı ne anlamadım e gaz olsa karın da olur kaşık ne alaka
Bende karında değil rahimin biraz üstünde böyle birşey çırpınıyomuş gibi hareklenme hissediyorum. Çok gazım var hamileliğin başından beri hiç böyle birşey olmadığı için gaza yoramadım :KK48: ilk hamileliğim ama çok zayıfım ben bunla ilgisi varmıdır bilemedim:KK43: inşallah bebiştir:emir_bebek:

Bende karında değil rahimin biraz üstünde böyle birşey çırpınıyomuş gibi hareklenme hissediyorum. Çok gazım var hamileliğin başından beri hiç böyle birşey olmadığı için gaza yoramadım :KK48: ilk hamileliğim ama çok zayıfım ben bunla ilgisi varmıdır bilemedim:KK43: inşallah bebiştir:emir_bebek:
Yaaaa o zaman kesin beboş bu kız 🥰bende zayıfım 52 senin kaç haftalık

Doktorum 3 hafta sonra hissedersn dedi. Suan 17 haftaligim. Ben de seyirme hissediyrm ama yoramadim biseye. Simdi bi yerde okudum göbek deliginin 3 4 cm asagisinda miymis neymis rahim. Ben güya doktor ultrason kumandasını nereye koyuyor diye bakcaktm. Ona göre yerini tespit etcektim. Cinsiyet mevuzusundan onu unutmusum. Gözüm ekrandan ayrılmadı 😂 bu arada 3 hafta sonra gel dedi. Ayrintili ultrasonu kendim yapiyorum dedi. Ben de stres olmustum randevu bulabilcek miyim ayrintiliya diye. Kendisinin yapmasına nasıl mutlu oldum anlatamam. Burda mesajları okudukça insan bazen karalar bağlıyor yahu. 🤭🤭

Doktorum 3 hafta sonra hissedersn dedi. Suan 17 haftaligim. Ben de seyirme hissediyrm ama yoramadim biseye. Simdi bi yerde okudum göbek deliginin 3 4 cm asagisinda miymis neymis rahim. Ben güya doktor ultrason kumandasını nereye koyuyor diye bakcaktm. Ona göre yerini tespit etcektim. Cinsiyet mevuzusundan onu unutmusum. Gözüm ekrandan ayrılmadı 😂 bu arada 3 hafta sonra gel dedi. Ayrintili ultrasonu kendim yapiyorum dedi. Ben de stres olmustum randevu bulabilcek miyim ayrintiliya diye. Kendisinin yapmasına nasıl mutlu oldum anlatamam. Burda mesajları okudukça insan bazen karalar bağlıyor yahu. 🤭🤭
Her gidişimde heycandan heralde , karnımda nerden baktığına bakmayı unutuyorum. çıkınca ay yine unuttum diyorum :işsiz: bebikimin iyi olduğunu görünce tüm sorcağım sorularda gidiyo aklımdan:halay:

Ben randevuyu yarına aldım kızlar cinsiyeti geçtim içim çok huzursuz 1 akşam çok hareketliydi kesinlikle bebek hareketiydi ve günler oldu bir daha hiç hareket hissetmedim küçük olduğu için normaldir diyorum ama hamilelik belirtilerim de geçti dün gece hiç uyuyamadım pzrts nasılsa gitcem diyordum ama yarına çektim gidip görmem lazım Allah korusun bebeğe bir şey mi oldu korkusu düştü içime başım da çok dönüyor onu da konuşurum yeni dr.la inşallah sadece evhamdır bana dua edin.
Canım içini ferah tut 15.haftadasın bunlar çok normal bazen de hep hissediyormuşsun gibi gelir bazen de hiç gelmez çünkü bebek daha çok küçük amniyotik sıvı şu an fazla olduğu için alanı çok geniş ve hissedip hissedemeyebilirsin nasıl ki bebek büyüyüp alanı daraldığı zaman yaklaşık 5 ayı tamamladıktan sonra her gün hissetmen lazım o yüzden bunlar olağan şeylermiş doktorum bana böyle bir açıklama yapmıştı 😍😍😍

Her gidişimde heycandan heralde , karnımda nerden baktığına bakmayı unutuyorum. çıkınca ay yine unuttum diyorum :işsiz: bebikimin iyi olduğunu görünce tüm sorcağım sorularda gidiyo aklımdan:halay:
Acikcasi ben soracaklarimi unutuyorum diye telefonuma not almaya basladim. Bi kere doktoruma soru sorcam dedim. Buyur dedi. Ondan sonra en son cikmadan soracagin bisey var mi diye sorar. Ben telefonu cikarir tek tek sorarim. Ama karnimda nerden bakiyor onu hep unutuyrm o an karsimdaki ekrana dikiliyor gözlerim 🤩🤩🤩

Ben sadece kendimi cok pimpirikli sanardım Temmuz anneleri hepsi öyleymiş ben nelere takıyorum bi bilseniz bugün akıntım azaldı ona takıldım mesela progestan ağızdan alıyordum onu bıraktım acaba ondan mı kesildi noldu dün doktora gittim iyiydi aman gitsem nolur 2 gün geçsin gene başlıyor evham belki de tüp bebek olduğu için 5 yıldır bekliyorum

Acikcasi ben soracaklarimi unutuyorum diye telefonuma not almaya basladim. Bi kere doktoruma soru sorcam dedim. Buyur dedi. Ondan sonra en son cikmadan soracagin bisey var mi diye sorar. Ben telefonu cikarir tek tek sorarim. Ama karnimda nerden bakiyor onu hep unutuyrm o an karsimdaki ekrana dikiliyor gözlerim 🤩🤩🤩
Benimde benimdeee :anne: dünya duruyo anlık:cry: telefona kaydetme fikri çok mantıklı bende öyle yapıyım artık. 🤍

Kızlar selam. Benim tam 7 ay önce tam da gebeliğimin bugününde suyum gelmesi nedeniyle iliz gebelik kaybım olmuştu. Aynı gün olunca bi telaş ettim. Gebelik takibini yaptığım fatklı bir doktora muayenehaneye randevu aldım ve gittm. Bu doktor rahim ağzının kapalı olduğunı ama hunileşme olduğunu; en geç 1 hafta içinde serklaj yapılması gerektiği söyledi. Kendi doktorum da 2 haftada bir rahim ağzını kontrol ediyor. Çok dikiş taragtarı olmadığını; 25 mm civarı ölçerse dikiş atacağını söylemişti. (Şu an 33-34 mm)
Sizce ne yapmalıyım hemen dikişi attırayım mı yoksa kendi doktoruma mı sorayım aklım çok karışık. Doktorların ikisi de perinatolog bu arada
Canım bende de durum aynı 18 haftalık kaybım var.rahim uzunluğu benimde normal fakat rahim ağzında yumuşama var diye doktorum bana dikiş atacak.senin yerinde olsam daha önce başına gelmiş asla risk almazdım dikiş attirirdim. Bu arada önceki kaybımda suyum geldiği zaman rahim ağzı uzunlugu yine normaldi ama açılma oldu. Sonradan pisman olma bunu ancak yaşayan bilir.

Selam hanımlar,

Ultrason fotoğraflarına göre tahmini olan var mı? 🙈 17 Haftalık bebişimiz...

Şimdiden teşekkürler..

Eklentiler

• IMG_20220204_203952.jpg
    IMG_20220204_203952.jpg
    19,9 KB · Görüntüleme: 81
  • IMG-20220204-WA0000.jpg
    IMG-20220204-WA0000.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 79
Selam hanımlar,

Ultrason fotoğraflarına göre tahmini olan var mı? 🙈 17 Haftalık bebişimiz...

Şimdiden teşekkürler..
Ben bu ultrason okuma işinden zırnik anlamıyorum galiba ya. Doktor gosterdi kiz dedi anlamadm. Yuzu dedi bak dedi cok idrak edemedim. Bi sirtini gordum omuriligiydi kemik net gorunuyor. Bunun egitimini verselermiş bize keske 😄😄

X