2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Evhamdir hiç merak etme kesin başka belirti verirdi birsry olsa tabi Allah korusun. İçini ferah tut hic takma kafana. Yarın güzel hayırlı haberlerle dön insallah🥰
İnşallah canım çok evhamlıyım sorma ikili testte de hem biliyorum kesin sonuç değil hem ultrason iyi çıkmıştı ona rağmen sonucu koştur koştur aldım baktım hepsi iyi bir başladım daha hastanede ağlamaya eve kadar herkes bana bakıyordu😅 Diğerlerinde bu kadar değildim ben yaşlandıkça oldum heralde böyle Allah yardımcımız olsun hepimizin. Cinsiyeti de söylemezse söylemesin iyi desin yeter napim 2 hafta sonra da devlete gitcem orda öğrenirim artık.

Bu arada serklajda da enfeksiyon riski yüksekmiş ve yine erken su gelme ihtimali varmış

Kızlar selam. Benim tam 7 ay önce tam da gebeliğimin bugününde suyum gelmesi nedeniyle iliz gebelik kaybım olmuştu. Aynı gün olunca bi telaş ettim. Gebelik takibini yaptığım fatklı bir doktora muayenehaneye randevu aldım ve gittm. Bu doktor rahim ağzının kapalı olduğunı ama hunileşme olduğunu; en geç 1 hafta içinde serklaj yapılması gerektiği söyledi. Kendi doktorum da 2 haftada bir rahim ağzını kontrol ediyor. Çok dikiş taragtarı olmadığını; 25 mm civarı ölçerse dikiş atacağını söylemişti. (Şu an 33-34 mm)
Sizce ne yapmalıyım hemen dikişi attırayım mı yoksa kendi doktoruma mı sorayım aklım çok karışık. Doktorların ikisi de perinatolog bu arada
Canım doktoruna sor bence

Kızlar selam. Benim tam 7 ay önce tam da gebeliğimin bugününde suyum gelmesi nedeniyle iliz gebelik kaybım olmuştu. Aynı gün olunca bi telaş ettim. Gebelik takibini yaptığım fatklı bir doktora muayenehaneye randevu aldım ve gittm. Bu doktor rahim ağzının kapalı olduğunı ama hunileşme olduğunu; en geç 1 hafta içinde serklaj yapılması gerektiği söyledi. Kendi doktorum da 2 haftada bir rahim ağzını kontrol ediyor. Çok dikiş taragtarı olmadığını; 25 mm civarı ölçerse dikiş atacağını söylemişti. (Şu an 33-34 mm)
Sizce ne yapmalıyım hemen dikişi attırayım mı yoksa kendi doktoruma mı sorayım aklım çok karışık. Doktorların ikisi de perinatolog bu arada
Kendi dr unla devam edeceksen onunla da konuşman lazım bence

Ben randevuyu yarına aldım kızlar cinsiyeti geçtim içim çok huzursuz 1 akşam çok hareketliydi kesinlikle bebek hareketiydi ve günler oldu bir daha hiç hareket hissetmedim küçük olduğu için normaldir diyorum ama hamilelik belirtilerim de geçti dün gece hiç uyuyamadım pzrts nasılsa gitcem diyordum ama yarına çektim gidip görmem lazım Allah korusun bebeğe bir şey mi oldu korkusu düştü içime başım da çok dönüyor onu da konuşurum yeni dr.la inşallah sadece evhamdır bana dua edin.

İkinci trimestere girince vücut biraz rahatlamaya giriyor ondan bence böyle belirti yok gibi geliyordur sana.
3.gebeliğin de olsa hepsi farklı gelişiyor sonuçta. Benimki de bir gün hissettiriyor bir gün sakin.
Evham yapıyorsun ama git bir gör için rahat etsin..

Ben randevuyu yarına aldım kızlar cinsiyeti geçtim içim çok huzursuz 1 akşam çok hareketliydi kesinlikle bebek hareketiydi ve günler oldu bir daha hiç hareket hissetmedim küçük olduğu için normaldir diyorum ama hamilelik belirtilerim de geçti dün gece hiç uyuyamadım pzrts nasılsa gitcem diyordum ama yarına çektim gidip görmem lazım Allah korusun bebeğe bir şey mi oldu korkusu düştü içime başım da çok dönüyor onu da konuşurum yeni dr.la inşallah sadece evhamdır bana dua edin.
Yarın nasıl gideceksin canım yarın cumartesi?

Ben sadece kendimi cok pimpirikli sanardım Temmuz anneleri hepsi öyleymiş ben nelere takıyorum bi bilseniz bugün akıntım azaldı ona takıldım mesela progestan ağızdan alıyordum onu bıraktım acaba ondan mı kesildi noldu dün doktora gittim iyiydi aman gitsem nolur 2 gün geçsin gene başlıyor evham belki de tüp bebek olduğu için 5 yıldır bekliyorum

Bence canını sıkma, benim de neredeyse 1 aydır hiç belirtim yok bulantı vs hepsi geçti. Ben de çok merak ediyorum en son 18 ocakta görmüştüm. Bir şey olsaydı belirti verirdi bence.

X