2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
canım sen başakşehir hast. gidecektin senden haber bekliyorum alabildinmi detaylı USG için randevu.. Ayrıca seninle aynı kanıdayım eskiden nasıl doğurmuş kadınlar hayvanlar nasıl doğuruyor diye diye hep cesaretlendirdim kendimi ilk doğumda 💪💪
Bu pazartesi normal muayeneye gidiyorum insAllah alabilirsem detayli icin randevu aklmdsn cnm yazicma buraya 🤗🥰

Canım yalnız unuttuğun bir şey var. Şimdiki gibi kontrol, erken tanı, vitamin desteği gibi şeyler olmadığı için anne bebek ölümleri veya sakatlanmaları çok daha fazlaymış. Anneannemin 6 çocuğu ölmüş farklı farklı yaşlarda. Kimbilir ne hastalıkları vardı 🙄

İlk gebelik öncesi kontrole gittiğimde keşke her hasta sizin gibi olsa demişti doktor. Gebe kaldıktan sonra geliyorlar ve komplikasyonların önüne geçemiyoruz demişti..

Tüm bu rutin kontrollere rağmen bile 26 haftalık doğum yapıp çocuğu engelli kalan akrabamız var. Doğum başlamış anlamamış ve bebek oksijensiz kalmış. Bebekte üst damak kapanmamış bile daha düşün 😣

Yani o yüzden ben eskiler de böyleymiş güzellemelerine inanmıyorum. O zaman da vardı şimdi de var zorluklar..

Bana göre de bu işin doğal yolu vajinal doğumdur. Ama ortada bir seçenek varsa kim nasıl rahat edecekse öyle yapsın bence.
Ben ilkini normal doğurdum ama sonra dikişlerim yüzünden zorlandım. Başkası kuş gibi kalkıyor.
Ben evde doğursaydım ve o yırtık için geç kalınsaydı kan kaybından ölmüştüm. Üç top sargı bezini tampon yapmışlar doğumdan sonra. Ardından 3 tüp kan verdiler. Doktor bile korktu da vizite zamanı dışında gece doğuma gelince kontrole geldi 😂

Şimdi bende travma olmasın da ne olsun? Ki ben yine soğukkanlı kalıyorum bir çok kişiye göre. Belki bu rahat geçer diyorum. En iyisi herkes bildiği yoldan gitsin 😁
Çok doğru çevremde hiç böyle olumsuz ornekler duymamistim bu yönden düşünmedim dedigim gbi biraz kader biraz doktor hastene seçimi birazda fiziksel yapi sanirim :KK70: artk ne cikarsa bahtimiza

Pipi var mı yok mu anlamadım 😂

Bana kız demişti tarama testinde. İki gün önce gittiğim doktor da dönüp dönüp kontrol etti pipi yok dedi.
Olsa sen de görürdün. Görmedin mi çıkıntı?
Pipi vardı aslında bende gördüm hatta emin olmak için defalarca sordum ama hep sanıyelık sureklı kımıldıyordu bebek yani kordonda olabilir emin olamadım doktor cıkıntı var erkek bu dedi benm içimde %100 erkek hissi olmadı daha niye öyleyim 🙄🙄

Pipi vardı aslında bende gördüm hatta emin olmak için defalarca sordum ama hep sanıyelık sureklı kımıldıyordu bebek yani kordonda olabilir emin olamadım doktor cıkıntı var erkek bu dedi benm içimde %100 erkek hissi olmadı daha niye öyleyim 🙄🙄
Benimde yok ama erkek😐 benim 100de 10 bile yok ama kabullendim. Hislerimiz hep doğru çıkmıyor belkide.

Kızçeleer birşey sorucam 6 tane 0-3 aylık zıbın yeterlimi sizce yine alacagim ama 3-6 ay alayim diyorum siz nasil aldiniz 0-3 aylik kactane olmali ilk dogumumdan hatırladıgim kadari ile 0-3 ayliklar 40 cikinca olmamaya basliyor yani en azindan benim ogluma olmamisti her bebek birmidir bilmiyorum ama tavsiyelerinize açığım 🤗

Kızçeleer birşey sorucam 6 tane 0-3 aylık zıbın yeterlimi sizce yine alacagim ama 3-6 ay alayim diyorum siz nasil aldiniz 0-3 aylik kactane olmali ilk dogumumdan hatırladıgim kadari ile 0-3 ayliklar 40 cikinca olmamaya basliyor yani en azindan benim ogluma olmamisti her bebek birmidir bilmiyorum ama tavsiyelerinize açığım 🤗
Beyaz mi aliyorsun🥰 ben 6 tane alacağım en azından makina dolsun. Zaten 1 1.5 ayda büyüyorlar dediğin gibi. 3 6 ay 4 5 tane alırım. Sonrasi için almam kış olacak o zaman bakarım.

Beyaz mi aliyorsun🥰 ben 6 tane alacağım en azından makina dolsun. Zaten 1 1.5 ayda büyüyorlar dediğin gibi. 3 6 ay 4 5 tane alırım. Sonrasi için almam kış olacak o zaman bakarım.
Aynen beyaz aliyorum renkli oglumdada almamistim hic ne biliyim beyaz iyidir ya :KK70: 6 tane beyaz 0-3 ay var ebebek kampanyasindan almistim dedigin gbi bi 6 tanede 3-6 ay alirim yeter sonra kis geliyo dogru kisakol yada uzun kol zibinlar alinir ozamana ideal yani dimi okeyiz :KK70: baslarda cok sirtindan cikiyo bebegin ya dara düsmiyim diyorum gerci kurutma makinasi var herturlu yetistiririm heralde 🤔

Aynen beyaz aliyorum renkli oglumdada almamistim hic ne biliyim beyaz iyidir ya :KK70: 6 tane beyaz 0-3 ay var ebebek kampanyasindan almistim dedigin gbi bi 6 tanede 3-6 ay alirim yeter sonra kis geliyo dogru kisakol yada uzun kol zibinlar alinir ozamana ideal yani dimi okeyiz :KK70: baslarda cok sirtindan cikiyo bebegin ya dara düsmiyim diyorum gerci kurutma makinasi var herturlu yetistiririm heralde 🤔
Zorda kalınca hersey olur cikarsada günlük yıkar kurutursun hemen. Ben kurutmaya bazen 2 parça atıp çalıştırıyorum

Zorda kalınca hersey olur cikarsada günlük yıkar kurutursun hemen. Ben kurutmaya bazen 2 parça atıp çalıştırıyorum
Aynen yazin kurutmaya atmasanda iki saatte kurur zatende cok bunalirsamda sadece zibinlar 30 dk da kurur kurutmada diye dusunuyorm yeter ya ... 3-6 aylik almadm henuz beklesemmi cinsiyet icin acaba kiz olursa pembe yada dantelli sifirkol zibinlarda cok hevesim var 🤪

Aynen yazin kurutmaya atmasanda iki saatte kurur zatende cok bunalirsamda sadece zibinlar 30 dk da kurur kurutmada diye dusunuyorm yeter ya ... 3-6 aylik almadm henuz beklesemmi cinsiyet icin acaba kiz olursa pembe yada dantelli sifirkol zibinlarda cok hevesim var 🤪
Ben beyaz almadim erkek için aldim 3 tane 2 de tulum aldim😅 ne zaman randevun senin boştu bacak arası bence bekle🥰

X