2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Gozunaydin bana kesin erkek dedi diye pek umudum yok hatta alışverişe başladım tulum vs de aldim. Kısmetimde yokmuş diyelim. Benziyor diyenlerde oluyorda benim çok net

Gozunaydin bana kesin erkek dedi diye pek umudum yok hatta alışverişe başladım tulum vs de aldim. Kısmetimde yokmuş diyelim. Benziyor diyenlerde oluyorda benim çok net
İlk bebeğim zaten ikisine de sevinirdim darısı sana inşallah hiç belli olmaz
Bende doktora alışveriş yapacağım kesin mi dedim kesin ama ne alacaksın daha çok küçük anca çorap falan alırsın dedi bana

Benim zor geçti. Kalkamadım. Ama uzun yıllar denilecek kadar değil.
3 4 ay sürer. Aslında bakanın varsa yat dinlen. Ama benim kapımı çalanım olmadığı için hep iş yaptım oturmadan
İlk defa birinden Sezeryanım bu kafar uzun sürdüğünü duydum canim

Emin mısın dçsezeryan olduğuna onun :)

canım normal doğum gerçekten çok güzel bir süreç ben suni sancı ile bir an önce doğurtulmaya çalışan bir anne olarak söylüyorum (Sonlara doğru epidürel anestezi aldım) tıbbi gereklilik olmadığı sürece normal doğum çok güzel benim kesim olmadı hafif yırtıklar var dedi DR. oda hemen geçti gitti ben de sancı var ama ıkınma hissi hiç yok ıkınamadığım içinde zor doğurmama rağmen yine kısmetse normal yapacam çünkü sonrası çok güzel ağrı sızı yok kuş gibi oluyorsun.. belki sen çok kolay doğuracaksın bazı insan açılması 5 cm oluyor daha sancıyı bile hissetmiyor ben 3 cm de kıvranmaya başlamıştım bazısı 2-3 saatte doğuruyor ben saatlerce doğuramadım... yani herkesin farklı oluyor inşallah Dr. ile en doğru en güzel kararı verirsiniz..

Özeldeki doktor yaş riski nedeniyle istedi. Yaptırmak istemiyordum.
Bu hafta gittiğim üniversite hastanesindeki doktor kombine değer iyi ben gerek görmüyorum dedi. Sonuç olarak yaptırmadım
Bende yaptırmıcam ikili güzel çıktı boşuna stres oluyor insan zaten 20 haftadan sonra detaylı var Allah korusun bir sıkıntı varsa orada da görünür. Yaş riskine de inanmıyorum zaten.

Normal isteyip suni sancı alıp sezeryan dogurmus biri olarak söylüyorumki bence normalde dogursan sezeryanda dogursan bu iş nasipmi şansmı kadermi adı her neyse o şekilde ilerliyor bence yada fiziki yapının veya doktor hastane tercihinin bu etkende bir rolü olabilir .. ilk dogumumda hem devlette hem ozelde muayene oldum ikiside çatın dar dedi o çatı neyse onu bile bilmiyorum yoksa suan ilk sezeryandan sonra 4 bucuk sene gecmis olacak ssvd bile düşünürdüm sirf o hissi yasamak icin belki ama sanirim imkansiz sezeryanda ön iylesmem 3 gun piskolojk olrak iylesmem 15-20 gün sürdü ve sonrasinda sezeryanla alakali hic bir problem yasamadim hatta izim yokk gbi detayli kontrol edilmesi gerekli kiminin kesisi cok yukarda oluyor benimki tam kasik baslangicinda tesetturluyum ama açık olsaydimda misal bikini flan giymeye engel degil asla .. ben de denenmeden sezeryan düşünmeye karşıyım biraz ( piskolojik ve vajinismus vb) seyler haric cnku eskiden kadinlar nasil doguruyordu sorusu kafamdan gitmiyor acaba ozman ki ebelerde kesi dikis bilirmiydi ? Yada ozmnlar normal dogurmazsın hadi sezryan yapalm diye bir tercih yoktu her kadin normal doguruyordu ki benim annem 5 cocuk 5 inide evde dogurmus ve hatta beni ebesiz .. acaba nesilden nesile yapimizmi farklilasti cok ilginc gercekten ne ara tüm kadınların normal doğurduğu dönemden sezeryana teşvik dönemine geçildi sezryan sayisi ne ara bukadar artti gercekten cok ilginc

keşke tüm doğumlar böyle kolay olsa canım sonu biraz kötü olmuş ama inşallah bu bebekte en güzeli en hayırlısı olur hakkında..

Annem beni sezaryenle doğurmuş sabahtan akşama kadar uğraşmış ebeler dr.u gece yarısı çağırmışlar dr kızmış siz deli misiniz ölüyor bunlar diye. Muhtemelen vücut yapımız müsait değil ben öncesinde benzer bir ameliyat geçirdiğim ve bebeklerim kilolu olduğu için normali hiç düşünmedim. Ama bu problemler de olmasa galiba düşünemezdim eskilerin normal doğum hikayeleri aklımda yer etmiş küçükken annemle güne giderdim bir başlarlardı bu kadar yırtıldı bu kadar bollaştı evde doğurdum ne dikişi öyle kaldı yok falancanın çocuğunun kafasını kopardılar yok falancanın çocuk sakat kaldı Tabi bunlar genelde evde doğum yapmış ya da o zamanın hastane şartlarında doğurmuş insan hikayeleri artık öyle değil. Sağlık sorunu olmayan herkesin önce normali denemesinden yanayım olmuyorsa duruma göre sezaryene alınır zaten. Ama normal yapacak kişilerin hastanesi çok önemli mesela burada devlet hastanesinde dr hiç uğramıyor ebeler bakıyorlar çok azarlıyorlar şahit oldum çok zorluyorlar karınlarına çıkıyorlar falan tam bir travma.

Açılması 5 cm olup hafif hisseden benim parka gitmiştik akşam üstü oğlum 1.5 yaşındaydı gidebilmistim mesela muhtemelen o zaman 4 5 cm vardı çünkü gece 1.5ta doğum oldu 8 gibi bu park olayı.

canım sen başakşehir hast. gidecektin senden haber bekliyorum alabildinmi detaylı USG için randevu.. Ayrıca seninle aynı kanıdayım eskiden nasıl doğurmuş kadınlar hayvanlar nasıl doğuruyor diye diye hep cesaretlendirdim kendimi ilk doğumda

Açılması 5 cm olup hafif hisseden benim parka gitmiştik akşam üstü oğlum 1.5 yaşındaydı gidebilmistim mesela muhtemelen o zaman 4 5 cm vardı çünkü gece 1.5ta doğum oldu 8 gibi bu park olayı.
maşallah canım ya ben gece 11 de hafif kanamam ve adet sancısı gibi sancım vardı sabah 9 da hastaneye kadar idare ettim gittiğimde dr. 3 cm dedi o kadar sancıya 3cm miş sonra bayram arifesi olduğu için bir an önce doğurayım diye bastı suni sancıyı saat 15:15 de doğurdum sonrasında epidürel almasaydım daha akşama kadar açılma olmazdı dedi ebeler

Bezler bazen 2.si 1 tl düşüyor bende onu fln bekliyorum ama çok almıcam bende, yavaş yavaş heopsini alırız bol zaman var daha takip edip alışverişi bile güzel
Birazda ben yavaşdan alıyorum dediğin gibi anneler tanıdıklar bişi alır diye
Evet canım 38 de genelde alınıyor

Bence haziran 29 a da çekilir
38.hafta oluyor zaten
İyi bari söylersen yapar
Ben de vajınusmustum
Vay kader ortağım yaaa , sendemi oyuzden sezeryan oldun
Sezeryan acısı o kadar uzun yıllar geçmiyor mu
Yaaa bakma annem işte benim kucağına oturduğumuzda fln yalandan herhalde diye düşünüyorum dikişlerim der, bende hep offf anne kaç sene oldu geçmedi şu dikişlerin diyorum
aynen belkide dediğin gibi kesisiz yırtılmasız bi doğumum olucak onu hiç bilemiyorum belki sezeryan olduğum için pişman olucam aklımda hep işte düşünüyorum, yani vajinismus olarak afedersin, ilişkiye zor girdim içimden diyorum onu zor yaptım , ordan kocaman çocuk nasıl çıkıcak diye düşünüyorum aklımda hep o var, doktoruma söyledim sezeryan istediğimi hiç birley demedi notumu alıyorum dedi, herhalde karışmıyor‍♀‍♀ Hepimiz güzdl doğumlar geçirirz inşallah

Benim bebeler anne karnından itibaren
rocky 4 mubarekler . Aşırı hareketliydi kızım
Bu da öyle galiba.
Umarım karakteri de ablasına çeker

Bir uzanayım diyorum, yerinde durmuyor yahu.

Aynen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…