2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kilolu derken 100 üzerinde ise evet daha zor ama boy kilo endeksi önemli. Normal doğum yaptım iki kere doktor buna sezeryan dese seve seve girerim yine de. Benim dogumlarim çok güzel geçti kesi yırtık olmadı. Doğurup yürüyerek çıktım öncesinde de çok zor değildi katlanilabilirdi. Son 1 saat çok zor oluyor ama oda çekilmeyecek gibi değildi. Burada doktora tam güven önemli bence. Yani normal doğum ya da sezeryan ikisinde de önemli olan sağlıkla bebeğe kavuşmak. Normal doğumda yenilenme hissi ve sonrasının çok çok rahat olması avantaj evet ama ters duran bir bebeği illa Normal doğuracağım demem mesela.

Ben miyom operasyonu geçirdiğim için doktorum normal doğum önermiyorum dedi yoksa ben de normal istiyordum fizyolojik ve doğal olanı o bence
Bir sağlık problemi yoksa normal doğum denenmeli ama doğurmaya yakın sıkıntılar olabiliyor tabiki ona da yapacak bişey yok Bebişler kendi belirliyor nasıl geleceklerini instadan şöyle bir yazı çekmiştim normal doğum isteyip kolay geçmesini isteyenler için belki yardımcı olur

Günaydın kızlar, inanılmaz bir kabızlık başladı. Kayısı, incir yedim fakat düzelmedim. Nasıl düzeleceğim bilemiyorum. Siz neler yapıyorsunuz?

Onlar da şimdi bize bakıp ay bunlar daha doğum şekli konuşuyolar diyorlardır

Gerçi topiğe girmeye pek fırsatları da kalmıyordur artık

Sizler yazınca merak edip girip bakıyorum. Biraz okuyunca yaşadıklarım aklıma geliyor rahat battı sana deyip okumaktan vazgeçiyorum

Kızlar merhaba gene ben gene ben ve sorular dün doktora gittim hersey yokunda çok şükür dün yukardan bi ses geldi ani bir korku oldu içim de dünden beri içim içimi diyor bisey olmaz demi Allah’ın izniyle

Bende bu ara öyleyim. Aşırı rahattım aslında rahat battı banada. 2 yıl kilit şimdi. Doğumu bakması emzirmeye ek gıdası. Düğmeli kıyafetler elbiseleri elveda başına geleceği bilmekte kötüymüş

Tabi canım o zaten doktorun takdiri.
Bende histereskopi ameliyatında 45dk suni sancı çektim . O anı bir daha yaşamak ister miyim bilmiyorum

Bir de benim ilkti tek işim gücüm oydu. Büyük de ilgi alaka bekleyecek. İlkokullu olacak.
Kendi kendimize ettik ne diyim

Yenidoğanken gece uykudan uyandırılınca çocuk gibi ağladığımı biliyorum uykum var diye

Hele ek gıdası gözümde büyüyor. İnşallah güzel yer çok sıkıntı çıkarmazlar

Bir de dün eşimle lcw ye girdik bir model beğendim. Eşim "ama bu düğmeli" dedi kalakaldım. Resmen unutmuşum 5 yılda. Eşim dikkat etti

Kızlar merhaba gene ben gene ben ve sorular dün doktora gittim hersey yokunda çok şükür dün yukardan bi ses geldi ani bir korku oldu içim de dünden beri içim içimi diyor bisey olmaz demi Allah’ın izniyle

Kuzum sen şu bebeği her an düşecek dengesiz duran biblo gibi düşünmesene

Geçen bir kadın gördüm en az 8 aylık hamile, kucağında da 10 kilo bebek taşıyordu. İlk haftalar evet tutunma aşamasında riskli ama artık çok zorlamadığın sürece bir şey olmaz Allah'ın izniyle. Sakin yaşa keyfine var gebeliğinin..

Ben darbe zamanı ilkine 38 haftalık hamileyken üstümüzden askeri jetler uçuyordu

Ben ertesi gün ayaklanınca kaynanam şaşırmıştı eltim alttan 1 dikiş atıldı diye 10 gün yatınca

Sezeryan acısı o kadar uzun yıllar geçmiyor mu
Yok be cnm 1 ameliyat 2 doğum 3 kez kesildi aynı yer sadece biraz hissizlik var orada sinirler öldüğü için yoksa ağrı sızı kalmıyor ama ilk 1 yıl üşütürsen falan hafif bi sızlama oluyor. Annem de beni sezaryenle doğurmuş o zamanlar dikiş yokmuş kanca takıyorlarmış düşün ona rağmen bir sıkıntısı olmamış. Tenimizde hassastır hem. Doğumun her türlüsü zor ya...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…