2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Burada doktor hatası var ama. Yani bir saniyede fırt diye çıkmıyor sonuçta. O yırtılma olmasın diye kesi atılıyor o anki duruma göre. Anestezi doktoru olmaması vs de ayrı bir muamma.

Her neyse doğum konusunda hep güzel ve motive edici şeylerden bahsetmek gerek. İnşallah çok güzel bir his yaşarız.

İşte belkide kendiliğinde gelicek sandın Herşeyden bi hayır vardır yaaa, ama insan cidden o ağrıdan sonra bi korkar tekrar doğum yapmaya dün dedim yani bi doğumumu göreym 2. Öyle düşüncem diye .
Sen şimdi normalmi sezeryanmı düşünüyosun

5 ay boyunca kendimi telkin edicem ama bilemiyorum hiç sanmıyorum baya korkuyorum, epidural doğuma bile karşıyım hissederim diye direk bayıltsınlar alsınlar
Bende çok kararsızım.
Doktorun yönlendirmesini de merak ediyorum ama bakalım.
Tüp bebekte genelde normal doğum yaptırmıyorlarmış diye duydum ama bakalım.
Sağlıcakla gelsin de bebişlerimiz
Teşekkür ederim. Okumaya çalışacağım Evet canım yazıştık seninle
Bende merak ediyorum. Herşey hızlıca olsun bitsin istiyorum ama.
Doktorumla konuşup ona göre karar vereceğim sanırım.

Beklentini yüksek tutma canım, sezeryan olup hiç acısı olmaması mümkün değil. Evet çabuk toparlandım deniliyor, evet hemen ayağa kalktım deniliyor ama o kadar da basit değil maalesef. Bence normal doğumda olduğu gibi insanlar unutuyor zamanla ki doktorum bana unutacaksın demişti. Kaldı ki zorlanmayan olduğu gibi çok zor geçen de oluyor tıpkı normalde olduğu gibi. Ve vücudunda hep bir izi etkisi kalıyor. Yarın öbür gün allah korusun rahimle ilgili başka bir sıkıntın olduğunda bile önüne çıkıyor. Dünyanın en ciddi ameliyatlarından biri. Doktorumun dediği gibi iki doğumda zor; birinin öncesi diğerinin sonrası. Sancı çekip doğum yapıp bebeğimle rahat ilgilenmeyi, doğumdan 7 ay sonra bile spor yaparken dikişlerimin çekmemesini tercih ederdim. Yani diyeceğim o ki kesinlikle anne nasıl istiyorsa öyle olsun doğumu; ama hiç biri diğerinden kolay ya da acısız değil bir de sezeryan istiyorsan genel anestezi önermem, bebeğini hemen emziremiyorsun maalesef. Spinalde odaya getirdikleri gibi emzirirsin.

Öyle tabi. Olumlu düşünmek lazım. Ama doktorda kabahat yok. Ben hastaneye gittim nst ye aldılar. 15 dk. Doğumhaneye aldılar. Doktor geldi önüme oturdu ben kendimi tutmayı bıraktım. Çocuk çıktı. Doktor bakamadan bebek eline çıktı. Pazar günü olduğu için anestezi uzmanini çağırdılar ama ben o kadar çabuk doğum yaptım ki o gelene kadar

Ben yine yaparım normal doğum aslında ilkinin acısını unuttum gitti. Ama miyom olduğu için sezeryan olacak galiba.

Evet kızçelerim, alışverişimden favorilerimi ekliyorum. Zıbın ve hastane çıkışlarını hiç çekmedim sırf gözüme güzel gelenleri çektim sizede fikir olsun

Eklentiler

• IMG_20220203_235119.jpg
    110,8 KB · Görüntüleme: 84
  • IMG_20220203_234721.jpg
    119,5 KB · Görüntüleme: 81
  • IMG_20220203_234503.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_20220203_234415.jpg
    77,7 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG_20220203_234345.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20220203_234329.jpg
    132 KB · Görüntüleme: 80
  • IMG_20220203_234140.jpg
    121,6 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20220203_234046.jpg
    103,2 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_20220203_233908.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20220203_233337.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 89
Bende çok kararsızım.
Doktorun yönlendirmesini de merak ediyorum ama bakalım.
Tüp bebekte genelde normal doğum yaptırmıyorlarmış diye duydum ama bakalım.
Sağlıcakla gelsin de bebişlerimiz
Biz kardeş kardeş seninle sezeryana gideriz
yoncambenim yok canım.
Normal doğum benim hafızadan silindi
hahhahahahahaha kesinlikle
Herkes hiisediyosun diktiklerini kesiklerini ama acı hissetmiyosun dediler orda bi korktım, işte bu vakijinismus geçmişim olmasa belki isterdim ama hiç oraya dokunduramıyorum çocuğu bile zor yaptım korkudan ama tabi ikiside zor deidğin gibi annemde sezryan doğurdu hala zorlanınca dikişlerim diye söylenir onunda malesef öyle bir zorlu hali var Ahh ahhh bakalım nasıl olucak bu bebişkolar
Ben yine yaparım normal doğum aslında ilkinin acısını unuttum gitti. Ama miyom olduğu için sezeryan olacak galiba.
Heeee tabi snein durum bu sefer farklı

Yaaaa çok güzeller sen halletmişsin 3de 1 inş bile kıyafetler çok tatlı
Sağol beybii

Nevresim almam lazım şimdi, bide puset örtüsü minderi vs istiyodum annem onu ben yaptıracağım dedi.
Bir de şu elektrikli sallanmalı zımbırtılsrdan indirimi bekliyorum bakacağım.
Son zamanda bez pamuk vs alınır. Onların erken ve çok alınmasını mantıklı bulmuyorum çünkü hiç bir indirim vaoouv derecesinde bir düşüş olmuyor onu farkettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…