2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bir kac soru sormak istiyorum özellikle tecrübeli annelere kızlar
Gorumceme geldik .Bebek sürekli kalkmak istiyor .kucak istiyor .Kendi başına yatınca ağlıyor kendini çok hareket ettiriyor .Bu hep böyle mi olacak .Yani biz onunla 7 24 ilgilenecek miyiz ? Bebek arabasına koysak kendi kendine durmaz mi ?

Ayenn katılıyorum mutlaka daha uygun bulursun. Ve bende gece yanımda yaptırsam bile gündüz hep odasında yatırdım. 6 aydan sonra hep odasında yatırdım. Telsiz niye varx bir de çocuk odasında uyumaya alıştı.

Canım ben evde bebek arabasıyla her yere yanımda gezdirdim. Daha küçükken ana kucağında. Ama yemek yerken filan arabaya koyuyordum. Sürekli kucağa alismasin diye arabayla gezdirdim zaten alışması çok şükür.

Bence onlar her sıkıştığında kucağına almışlar oyuzden kucağa alışmış, kucağı almamak lazım , yeğenimde sadece memede uyurdu, oda çok büyük bi sıkıntı mesela, başka yerde uyumuyodu asla inşallah biz öyle olmayız

Bu durum bebeğe göre değişir. Bazı bebekler bıraktığın yerde durur bazı bebekler hep kucak ister..
Benimki yüksek tonda mızırdanana kadar beklerdim hemen almazdım. Ama illaki kucak isterdi. Dakikalarca yatmazdı kendi başına durmazdı. Oyun halısında bile..
Bebeğin gereksinimine göre şekil alıyor bu..

Bir de aşırı ilgisiz bırakılan hiç kucağa alınmayan bebekler var ilgisizliğe alışmışlardır. Ki en sevmediğim bebek büyütme modelidir

Ama her sertlik normal olmayabilir canım, geçenlerde bir arkadaşımız sertleşme hissediyorum falan demişti akşamına yoğun kasık ağrısı ve sancı ile acillik olmuş ve ertesi gün bebeğini kaybetmiş. Yani hepsi normal ya da hepsi anormal diyemeyiz bence.
Zaten eğer bir şeyler aşırı aşırı hissediliyorsa bu ağrı her ne olursa olsun doktora danışılmalı.
Buraya yazmak birilerinin sorun etme dinlen demesi handikap olabilir.
Getkesiz evham da iyi değil kimseyi strese sokmak istemem ama doktora sormadan buraya yazılması bana bu anlamda garip geliyor

Yok kız bibs olanlar
Hayır canım, benim bebeğim o kadar sakindi ki koyduğum yerde uyurdu. Beni hiç zorlamazdı. Tabiki biraz büyüyünce zar zor kahvaltı yaptığım zamanlar da oldu ama genel olarak sakin bir bebekti. Ama arkadaşımın bebeği bebek arabasında bile durmazdı kucağında dönerdi gittiği yerden. Yani ne alıştırmakla ne başka bir şeyle ilgisi var tamamen doğuştan. Onlar yönlendirecek

Kızlar titreşimli ana kucağı önerisinde bulunacak bir anne var mııııı.
Yani ben ahşap çok sevimli bişi beğenmiştim ama burada bir gün titreşimli olanların önerildiğini duydum o yüzden soruyorum

Aynısını yaşıyorum. Her gece resmen şişmiş karnımı taşıyorum bide Az yesem bile mutlaka oluyor. Sabah uyandığımda inmiş oluyo çok rahatlıyorım
Benim o değilde ne yesem sancı yapıyor sürekli lavaboya gidiyorum. Ben birde idrara çok çıkıyorum.
Ne yesem karnım sancılanıyor.

Çok haklısın. Ben böyle yazılar, değişik tecrübeler görünce bana çok ilginç geliyor (acemiliğimden). Sonra acaba bende de var mıdır diyorum, bakıyorum yok ama sormadan da edemiyorum Aslında dediğin gibi her şeyin aşırısı, çok hissedileni doktora danışılmalı.

Mesajınızı yeni gördüm de benim doktorum ananas ve yeşil çayı yasakladı bende de aynı sorun var bol su ve yürüyüş baya iyi geliyor şimdilik

Ben bunu aldım titreşimli müzikli, ama öyle sallanmalı değil sadece titriyo

Eklentiler

• 26219EE9-1BAA-4793-A4B1-EC0E0A6450D3.png
    251,4 KB · Görüntüleme: 74
İlk oldugu için nerdeyse hiç aglatmadım hanfendinşn isteğine göre sekillendi hersey iyi mi oldu kötü oldu bilemedim cok yordu beni bundan dolayı işe başlayamadım eşim hep sen bak dedi şimdi yeni başlayacagım annemlere bırakıyorum arada babası alıp getiriyor annemi cok özledim diyormuş içim gitti amaneyse 2 aycık çalıs cam ama üstüne cok titreyen panik anneyim kendimden cok vazgeçiyorum ama yapamıyorum arkadasım cok prensipli büyüttü herseyi saat gibi oturttu sadece özendim. Bir beceremedim o yüzden bana 2 cocuk yeter erken yaşlanırım yoksa

Ben annenin de kendince vakit ayırması gerektiğini düşünüyorum 24 saat annelik zor eşime bırakıp dışarı da çıkarım bu ihtiyaçlarımı hiç aksatmadim

Bebekler rutini seviyo benim asagi yukari oğlumu beslediğim saatler bile belliydi uyuduğu saatlerde mümkün olduğunca belliydi uyumadan önce basit rutinlerimiz olurdu tabi aşırı komik bebekleri bu konudan dışarı bırakıyorum

O da doğru ya Benim oğlan arabada ana kucağında sakin sakin dururdu. Valla herkes gıpta ederdi. Ama sonra 1 yaşı geçtikten sonra evlere şenlik hiç durmadı hala da durmaz fıkır fıkır.

Canım bak bu tarz hem titreşimli hem sallanan alırsan elin ayağın olur :)
Fiyatlar burda uygun görülüyor ama araştırmak lazım normalde daha pahalı bilinen markaları.

Bu tarz düşünen ve fazla para vermek istemeyen 2.el de bakabilir bence

Bunlar sizin hayatınızı kurtaracak 5-6 ay

Eklentiler

• Screenshot_20220123-000518_Google.jpg
    78,4 KB · Görüntüleme: 63
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…