2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar ben çok kullandım odayı ya neden kullanılmayacağını düşünüyorsunuz?
Yanımdan ayırıdğımda 8 aylıktı, eğer daha geç ayıracak olsaydımda üzülmezdim çünk ğeşyası oyuncağı, yıkadığımda hazırlaması, gündüz uyuması kendi odasında oldu hep falan bilmiyorum benim için olmazsa olmazdı.
Ben ikeadan yapmıştım ikea pahalı gibi gelir herkese ama bir çok dandik mahalle arası mobilyacısından daha uyguna gelmişti

Bence imkan varsa yapılmalı canım yoncambenim yoncambenim ama çok firma gez dolaş dhaa uygununu bulursun mobilyacılar biraz kime ne denk getirirsek mantığında bence.
Aynen bende biraz araştırıyım olmadı yaptırıcam en azıdan istediğim gibi olur 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

yoncambenim yoncambenim canım bende oda düşünüyorum sadece netten bakdim gidip gezmedik henüz ama bir arkadaşım aldı çilek den.gorerek beğenmiş ve kullanışlı görünüyor gercekden benimde hoşuma gtti detayliti atlayınca gidip bakacağım bende.alacagin paracalara göre fiyatı değişiyor tabiki.3 kapaklı dolap büyüyen beşik sifonyer 8007 TL oluyor iki kapılı alırsan 1500 falan daha az oluyor fiyatı.fikir olsun sanada bakarsan 🤗özellikle dolap içi düzeni benim çok hoşuma gtti bölmeleri çok var.
Aynen baktım bende çileğe onada gidip bakıcam herşeye bakım ona göre alıyım , yada yaptırıcam olmadı, 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😀😀 valla bebişde bu konuda uğraştırıcı, şimdiden bakıyımda yaptırısam bazıları geç gönderiyomuş

Benim büyüyen beşiğin büyük hali 90×190 yani normal yatak oluyor 8 yas değil 18 bile olsa kullanir😅 büyüyen yatak 3 kapaklı dolap komidin oyuncak dolabı bide sifonyer var içinde 6 sene oldu alalı hamileydim o zaman 4800 dü pahali gelmişti ama uzun yıllar kullanırlar. 6 senedir taş gibi yatak ekledim 2si beraber kullanıyor şuan. Oda kullanılmaz diyemem ben çok kullandım üstelik yatmadı hemen ayırmadim ama bezi kıyafeti oyuncağı gündüz uykusu derken çok çok kullanışlı oldu ben sürekli kullandım. Odasında yatırıp gece alıyordum ilk süreçte ayırırken de alışsın diye sonra tamamen geçti. Hiç pişman olmadım o kadar eşyayı ne yapardım bilmiyorum.
Dimi en azından genç yatak odasıda oluyo yani herhalde oyuzden pahalı baya uzun süre kullanabiliyosun, aklımda hep zaten büyüyenler var , tek küçük beşik istemiyorum 😍😍😍🙏🏻🙏🏻🙏🏻Daha kullanışlı böyle😍😍🙏🏻

Aynen baktım bende çileğe onada gidip bakıcam herşeye bakım ona göre alıyım , yada yaptırıcam olmadı, 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😀😀 valla bebişde bu konuda uğraştırıcı, şimdiden bakıyımda yaptırısam bazıları geç gönderiyomuş
3 ayda geldi benim yaptırmıştık bide 15 gün koku oluyor onu havalandırdım bekledik yerleştirmede önce 😅

Aynen arastircaz napalim.benim gördüğüm hepsi geç gönderiyor 🤔çilek sitesinde 60 iş günü diyor en fazla diye. alan arkadaşıma 2 ayda gelir demişler ama daha bile uzatabilirler isterlerse 60 iş günü çok zaman yapıyor 😐

Kızlar bugün ki muayene sonucu doktorun yazdığı ilaçlar. Birazcık bana fazla geldi ama sizler neler kullanıyorsunuz

Magosit ve coledan d3 içiyorum henüz..

Birkaç hafta sonra tekrar kan isteyecekmiş. Belki o zaman kan ilacı başlanabilir demişti..

Değerlerin düşük müydü?

Bir şey soracağım, eski pantolonlarına rahat girebilen ya da içinde rahat edebilen var mi? Kilo almadım ama şiştim ben, pantolonlar da olmuyor rahat. Ne giyeceğiz?

2 haftadır hamile pantolonu ve taytı giyiyorum 😂
İlkinde daha geç almıştım göbeğim geç çıkmıştı ama daha fazla düğmeler açık gezemedim 😂

Aynen arastircaz napalim.benim gördüğüm hepsi geç gönderiyor 🤔çilek sitesinde 60 iş günü diyor en fazla diye. alan arkadaşıma 2 ayda gelir demişler ama daha bile uzatabilirler isterlerse 60 iş günü çok zaman yapıyor 😐
Cidden demekki hızlı davranmamız lazım geç zamana bırakmayalım🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

3 ay mı abooowwwww ben şimdiden başlıyım ozman😂😂😂😂
Bide oda geliyor halısı perdesi aksesuarı ancak bitiyor. Ben haziran 1de doğum yapacaktım ama mayıs 14te doğdu. Ocakta sipariş verdim nisanda kuruldu 15 günde koku için bekledim mobilya kokusu oluyor ya basta havalandırdım . Doğuma 10 gün kala bitmişti herseyi.

Bide oda geliyor halısı perdesi aksesuarı ancak bitiyor. Ben haziran 1de doğum yapacaktım ama mayıs 14te doğdu. Ocakta sipariş verdim nisanda kuruldu 15 günde koku için bekledim mobilya kokusu oluyor ya basta havalandırdım . Doğuma 10 gün kala bitmişti herseyi.
15 erken doğmuş 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Aynen yaaa ne olur ne olmaz halletmek lazım, ben galiba halıyla perdesini değişiitirmem kiradayım şuan, evimize geçince oraya alırım ama ben bu ay hallediyö hepsini korktum sen böyle diyince

15 erken doğmuş 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Aynen yaaa ne olur ne olmaz halletmek lazım, ben galiba halıyla perdesini değişiitirmem kiradayım şuan, evimize geçince oraya alırım ama ben bu ay hallediyö hepsini korktum sen böyle diyince
Evet hatta 17 gün. Normal dogumdu aslında ama kendi gelmek istedi. Yani korkma tabi ama çok geçte olması iyi degil yer müsaitse ayarlamak en mantıklısı.

Kızlar birkaç gündür grupta karında sertlik gibi bir şey konuşuldu. Araştırayım dedim normal vs yazıyor. Sizin tecrübelerinize göre bu tam olarak nedir? Mesela çok hissedilen bir sertlik mi oluyor? Ağrı, kasılma mı hissediliyor? Doktora bildirmemiz gereken bir durum mu?
Ben henüz sertlik hissetmedim ama iğne batması, kasık ağrısı falan arada yaşıyorum.

Erkekmi emin değilim ama benimde 2.oglumun 15 haftada böyle bir pozu vardı minicik falanda değildi doğunca😁 bezinden sürekli çiş taşıyordu az kaydırıp baglarsam🤣

Yenidoğan pipisi küçük olmaz bence de. Bedenine göre büyük durur yumurtalıkları. Benimki de kaç defa kendi suratına işedi. Yamuk bağlayınca taşıyodu 😁
Kilo aldıkça normal küçülmüş gibi gelir hatta 😁
Eski banyo fotolarından paylaşmak isterdim de yüzüne emoji koyarsam taşlanırım şimdi. Aksi taktirde tanınma ihtimali de var 😂

Kızların cinsel organı için de geçerli bence bu. Yenidoğan bebekte yağ oranı çok az olduğu için cinsel organlar normal boyutta ama vücut küçük

Ben kızımda sanırım bu bips hariç tüm modelleri denedim. Asla almadı.
Şimdi awent airden suavine, Dr brown dan oioi ye, chicco dan wee Baby nerde ne bulduysam he rmodel her çeşit aldım. Bazı markalardan iki çeşit aldığım bile oldu ona yakın emzik var. Asla ama asla almadı bir kez cok cok emdiğini dahi görmedim. Hepside duruyor birine vermek için sakladım kıyamadım o kadar para dökmüştüm ki eşim çocuğun tüm rızkını emziğe veriyorsun farkındamısın demeye başlamıştı 🤪
Şimdi sırayla hepsini denicem hangisini tutarsa ondan devam ederim diye umuyorum
Hadi inşallah en ekonomik olanı tutar🤭 şaka bi yana her bebek bir değil belki bu sefer hemen alır 😊
Ben de kauçuk emziği ayda bir değiştiriyordum oğluma verirken. Kaynatırsam sıcakta silikondan daha çok esneme yapıyor. Sonra normalde dönüyordu 😁

Nuk daha ucuz olduğu için maliyet olarak zorlamıyordu ayda bir değiştirince. Şimdi hiç bilmiyorum fiyatları
Baktım bu marka 80₺ olmuş 😱

Evet hatta 17 gün. Normal dogumdu aslında ama kendi gelmek istedi. Yani korkma tabi ama çok geçte olması iyi degil yer müsaitse ayarlamak en mantıklısı.
Allahdan yer müsait babama kalsa yarın alıcaksa bende martı bekleyelim dedim de bu gidişke eğer yaptırırsam şubatta veririm siparişi🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

X