2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Günaydın kizlar ,
Dun konusu geçmişti bugün uygulama yine uyardı ben internette 24. Haftaya kadar serbest diye hep sırt üstü yatıyorum yanlara böbrek ağrısı yüzünden dönemedim diye ama galiba bırakmalıyız artık sizlere de atayım bilginiz olsun istedim
Bence çok fazla bilgi kirliliği var heryerde başka bişey yazıyor en iyisi doktora sorup ona göre hareket etmek doktora gidene kadarda yinede temkinli olmak daha makul tabi

Şuana kdar hamileliğimi öğrendiğimden beri 2 kilo aldım amaaaa kendime şaşırıyorum, normalde yemek yemez acıkmaz tek öğünle hayatımı sürdürüdüm😂😂 ama son 1 aydr kendime şaşırıyorum hep acıkıyorım😂 inşallah böyle devam etmez🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😀
Valla ben normalde yemeği seven biriyim ilkde de ye babam ye 20 kg aldım sanıyorum ki bir 5 kg dogururum herhalde dedim 3.3 kg dogurdum birazda ödem gitti aldıgın kilonun yarısını verirsin dogumda merak etme saglıklı olsun da kg cok önemli degil 🙏🙏😊

Günaydın kızlar kan ilacı gyno ferro kullananlarda hiç yan etki oldu mu? Kahvaltıdan 2 saat önce attım titreme mide bulantısı baş dönmesi yaşıyorum. Oğlumda da kullanmıştım ama hiç böyle olmamıştım.
Ben tok karnına alıyordum kızımdayken bunda başlamadım daha son aylara dogru başlayacagım 14 şimdi kanım

canım bende de graves var yani haşimotonun tam tersi zaten sağlıklı olmak için dediği o besinleri yememek en iyisi ama dediğin gibi insanız ve insanın canı çekiyor türkiyede zaten çok fazla hızla ilerleyen bir troid hastalıkları silsilesi var hastalığın çok şiddetli değerlerde ilerlemiyorsa korkma bana da yasak ama kan değerlerim iyi gidiyor ve ben hiç dikkat etmiyorum,, sana etme demiyorum ama hamilelik de özellikle insanın canı herşeyi çekiyor çok kısıtlamadan ve de abartmadan yemekten bir şey olacağını sanmıyorum sonuçta aşırı kötü zor bir hastalık değil artık troid hastalıkları neredeyse 10 kadından 7 sinde var 👍
Aynen canım çok şükür değerlerim iyi ilaç falan kullanmıyorum zaten sadece gebelikte değil bütün ömrümüz boyunca bu hastalıkla devam edeceğimiz için yine de dikkatli olmakta fayda var. Geçmiş olsun sana da canım evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim 🤲🏻

Kızlar günaydın daha öncede yazmıştım 12 haftalıkken yoğun kanamam oldu 3 gün sürdü sonra bi hafta sonra kahverengi kanama başladı hala devam ediyor artık 15+0 haftalığım ama kahverengi kanama kırmızııya döndü dra gittim konuşuyoruzda hergün ilaçlara devam yatacaz dinlenecez diyor plesanta aşağıda onun çıkmadını beklicez diyorlar. Alt karnımda bir sertlik ve arada sağ tarafta toplanma oluyor geçmedi 3 gündür ağrı sancıda yapıyor günler geçsede sağlıkla hamileliğimin tadını çıkarsam Allahım sağlık versin hepimize
Bol bol dinlen canım cıkar bir arkadasımda böyleydi saglıklı bir sekilde aldı kucagına darısı başına olsun canım

Ben d vitamini bayadır kullanıyorum hiçbir yan etkisini görmedim. Demir, magnezyum, kalsiyum da eklendi bu hafta 😁 Normalde vitamin hiç sevmem ama ne yapalım doktor ne derse yapıyoruz 😅
Darısı başıma cok alerjik bünyem var kaşınıpda duruyorum ilaç içmeyi sevemedim gitti decavit mi kullanıyorsunuz

Geçmiş olsun canım plasenta aşağıda olması previa olarak adlandırılıyor hamilelik ilerledikçe yukarı doğru çıkması bekleniyor bazen de çıkmıyormuş doktorun dediklerini uygulayarak beklemek tek çare ama etrafta duyduklarımdan zamanla çıkıp yerini buluyormuş hiç merak etme inşallah seninki de çıkacaktır bol bol dinlen rabbim sağlıkla ilerlemeni nasip etsin 🙌🙌
Sertlik ve şişlik okuyor alt karında rahime doğru yumurta var gibi oda sancı yapıyor geçiçek inşaAllah

Kızlar nasılsınız?
Dün giremedim önceki günü de hatırlamıyorum😬 Daha doğrusu girip okudum da bir şey yazmadım.
Anteplililili Anteplililili kız beni hiç merak etmemişsin herkesten yoklama alırsın benim yokluğum anlaşılmamış teessüf ederim😂
Yarın dr kontrolüm var çok stresliyim bugün geçmek bilmez bana hele yarın Allah yardımcım olsun🙄
Hem uzun zamandır görmediğim için sağlıklı mı bir sorunu var mı ense burun falan nasıl çıkacak stresi var hem de cinsiyeti belli olur mu stresi😅

Kızlar nasılsınız?
Dün giremedim önceki günü de hatırlamıyorum😬 Daha doğrusu girip okudum da bir şey yazmadım.
Anteplililili Anteplililili kız beni hiç merak etmemişsin herkesten yoklama alırsın benim yokluğum anlaşılmamış teessüf ederim😂
Yarın dr kontrolüm var çok stresliyim bugün geçmek bilmez bana hele yarın Allah yardımcım olsun🙄
Hem uzun zamandır görmediğim için sağlıklı mı bir sorunu var mı ense burun falan nasıl çıkacak stresi var hem de cinsiyeti belli olur mu stresi😅
Cinsiyet söylese bile bence güvenme hemen😆 bende rekora gidiyorum 15 olacağım perşembe 4 haftadır gitmedim nerdeyse.😅 sağlıkla güzel haberlerle gelirsin insaallah

Hanımlar Dr bana magnezyum ve kalsiyum için bir takviye vermedi. Yeterince vitamin kullanıyoruz zaten. Günlük bir maden suyu içmek daha mantıklı değil mi? Şuan Özkaynak kalsiyum ve magnezyumu en yüksek içeriğe sahip. Alternatif damla minera da kalsiyum yüksek. Şimdiden başlayıp devam edeyim diyorum. Bahar yaz zaten içiliyor.

X