2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kadın doğum sekreteri arkadaşıma sordum bunu 24. Haftada izin yazdırırken 37. Hafta için çalışabilir de yazdırmak gerekiyormuş. O zaman 37 de işe dönüp 3 haftayı doğum sonrasına aktarabiliyormuşuz. Aklınızda olsun
Yani bu süreçte 37. Haftadan sonra çalışacak mıyız.

32-37 arası çalışabilir mi yazdırmak lazım. Yani 24-32 arası idari izin, 32-37 arası çalışabilir raporu alabiliyor muyuz?
Evet arkadaşım bu şekilde söyledi 32-37 arası çalışabilir raporu alınıyormuş ama bunu 24 haftalık rapor alırken sekretere belirtmek gerekiyormuş.

6-7 ay kadar kullandım. Rahat ediyordum onunla sallarken emzirirken falan. Emzirirken tek tarafındaki desteği çıkarıyodum.
Beşiğe de bazen onunla koyuyordum. Ama aylar ilerledikçe üstünden kaymaya başladı 😁
Sürekli onda bırakmak da hareket kabiliyeti için sakıncalı. Ortasını bulmak lazım..

Kardeşim kullanamadı mesela. Kişiye göre değişiyor bilemiyorum. Yeni almıcam o yüzden kardeşimdekini alırım..
Bende düşünüyorum şimdi başucuma minik bişi almayı, ona göre hareket edeceğim almazsam belki onu kullanırım.

Ben ikisinde de olmadım. Istege bagli oluyor. Benim doktorum kötü koşullar için gerekli ama bizim hastane koşullarında risk yok yine de sen bilirsin dedi. Ki zaten ben normal doğum yaptım iyi ki olmamışım. Doktor normal ameliyatta da tetanoz yapılmalı bu bakış açısıyla ama yapılmıyor dedi.
Ben bu yılın başında işyerimizde istendiği için yaptırmıştım o yeterli olur diye düşünüyodum iyi olduğu öğrendiğim🎊 çok rahatsız bir aşı

Hayır 32-37 arası çalışılabiliyor bu durumda. 37 sonrası çalışılabilir raporu alınamıyor mecburi izin kullanılıyor normalde de böyleydi
Okul yönetimi böyle bir durumda sıkıntı çıkarır sanki. Sürekli ders programı değişir diye.

yoncambenim yoncambenim uyudun muuu 🥰
Kızlar yarın kimlerin randevusu var.
Bizim yarın cinsiyetimiz kesinleşiyor. Heyecandan uyuyamıyorum sanırım. O kadar emekten sonra farketmez ama merak ediyor insan 🥰
Kendime anı kartları yaptım. Yarın güzel resimler çekiliriz inşallah bebişle 🥰
Picsart_22-01-18_23-38-54-777-01.jpeg

yoncambenim yoncambenim uyudun muuu 🥰
Kızlar yarın kimlerin randevusu var.
Bizim yarın cinsiyetimiz kesinleşiyor. Heyecandan uyuyamıyorum sanırım. O kadar emekten sonra farketmez ama merak ediyor insan 🥰
Kendime anı kartları yaptım. Yarın güzel resimler çekiliriz inşallah bebişle 🥰
Eki Görüntüle 2991464
Ahh ne güzel olmuş 😍
Cinsiyet en merak edilen şey değil mi zaten. Sonucundan bağımsız olarak insanın hayallerini bile şekillendiriyor ister istemez.

Çok geçmiş olsun, bugün benim de 4. günüm. Doktorum çoğu gebesinde şu sıralar covid olduğunu bebeklere genelde bir zararı olmadığını söyledi bakalım inşallah bizde de bebekler iyidir.
Korkmayın arkadaşlar geçen hafta bende çok ağır hatlattim kızım iyi sade bir hafta gerileme olmuş doktor iyi bakarsın kapatırız dedi

X