2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ya kizlar bende de sırt kürek kemiklerim çok ağrıyor hareketsiz sürekli yatmaktan diyordum ama magnezyum demişsiniz acaba ondan mı ya ben sade Maden suyunu dilime deyemiyorum çok iğrenç geliyor meyveli içsem faydadan çok zararı mi olur acaba??
Doktordan özel olarak magnezyum iste bence. Bana suda eriyen tabletlerden verdi, hiç tadı kokusu yok. Böyle asitli gibi çok güzel 😂 3-4 tane içesim geliyor 🤭

Ya kizlar bende de sırt kürek kemiklerim çok ağrıyor hareketsiz sürekli yatmaktan diyordum ama magnezyum demişsiniz acaba ondan mı ya ben sade Maden suyunu dilime deyemiyorum çok iğrenç geliyor meyveli içsem faydadan çok zararı mi olur acaba??
Sadesine limon sık, ya da kendin meyveli yap. Mesela elma ya da kivi minik minik doğra biraz ez eğer istersen biraz şeker ekle üstüne sodayı dök karıştır ve iç çok lezzetli oluyor

Meyvelilerin içinde eklenti şeker oluyor canım bir de asit düzenleyici var o yüzden doğal madem suyunun içine limon dilimi koyarak tatlandırmanı tavsiye ederim ben o şekilde içiyorum arada hem ferahlatıyo hem tat veriyo

Doktordan özel olarak magnezyum iste bence. Bana suda eriyen tabletlerden verdi, hiç tadı kokusu yok. Böyle asitli gibi çok güzel 😂 3-4 tane içesim geliyor 🤭
Olmadı öyle yapayım
Sadesine limon sık, ya da kendin meyveli yap. Mesela elma ya da kivi minik minik doğra biraz ez eğer istersen biraz şeker ekle üstüne sodayı dök karıştır ve iç çok lezzetli oluyor
Mikan Mikan mavibeyazzz mavibeyazzz kizlar kesinlikle öyle de içemiyorum bildiğin acı oluyor şeker atarsam da köpürür ahahaha en iyisi magnezyum isteyeyim direk ben dr dan sagolun meyveli Maden suyu çok severim ama mümkün değil içemem 🤢

Olmadı öyle yapayım

Mikan Mikan mavibeyazzz mavibeyazzz kizlar kesinlikle öyle de içemiyorum bildiğin acı oluyor şeker atarsam da köpürür ahahaha en iyisi magnezyum isteyeyim direk ben dr dan sagolun meyveli Maden suyu çok severim ama mümkün değil içemem 🤢
Normalde ben de hiç içemem ama bu sefer bulantıma da çok iyi geldi 😅 sen magnezyum yazdır ben de yazar diye söylemiştim yazmadı 🙈

Geçmiş olsun. Sizin coviddeki şikayetleriniz nelerdi acaba? Bende neredeyse tüm belirtileri var
Bütün gece kasık bacak bel ağrısı şiddetli düşük diye acile gittim test yaptılar ben serum takarlar gelirim dedim bir hafta nefes darlığı bulantı hiç bişi yiyemedim boğazım burnum kapandı ateş tehlikeli imiş bende ateş olmadı çok üşüdüm

Kizlar esimin kuzeni dun gece dogum yapmis 30 haftalik bebegi kuveze almislar cok korkmaya basladim 😔😔
Her hamileligin kaderi farklıdır bunu düşünüp kendini strese sokma evet kuvozde kalması psikolojik olarak çok zordur ama yaşama şansı çok yüksek eğer ekstra bi sıkıntı yoksa sadece 2 kilo olmasını beklerler ve solunum sıkıntısı varsa düzelmesini panik yapmayın bebekler bizden daha güçlüler

Oğlum geçen gün "anne sen bebeğin de mi annesi olacaksın?" dedi 🙄 😂

Çok şaşırdım bir an. Yani her ne kadar sevip görev paylaşsa da kesin çok kıskanacak..
Benimki de geçen gün
Her zamanki sorusunu sordu
" bu dünyada en çok sevdiğin insan kim?"
E biliyorsun zaten dedim.
" 2.en sevdiğin kim? " bilmem kim? Dedım.
Karnımı gösterdi 😀
Hergün gelip seviyor
Aşırı sabırsız
Büyük konuşmak gibi degil ama ben kıskancagını sanmıyorum. Pek kıskanan bir cocuk degil. Misal yeğenim gelir ikimiz alırız ortaya çocuğu yer bıtırırız😂
Yeğenime bir seyri şey alırım, bana da al demez .

Tabii belli olmaz ama
Hanı anneler de az cok bilir çocuğunu. O yüzden pek kıskançlık olacağını sanmıyorum

Ben bebeğe bakarım sen işlerini yaparsın
Der hep

Bebek doğunca benimle yatacak diyorum
Biliyorum diyor. Büyüyünce de birlikte yatacaksınız diyorum

Bilemiyorum artık😀

Oğlum geçen gün "anne sen bebeğin de mi annesi olacaksın?" dedi 🙄 😂

Çok şaşırdım bir an. Yani her ne kadar sevip görev paylaşsa da kesin çok kıskanacak..
Benim ki de 2. Ye hamileyken. Bebeğin babası kim olacak demişti 🤣🤣🤣

Küçük de şimdi abisi için Deniz’in annesi babası kim diye soruyor 🤣🤣🤣🤣

Çok geçmiş olsun, bugün benim de 4. günüm. Doktorum çoğu gebesinde şu sıralar covid olduğunu bebeklere genelde bir zararı olmadığını söyledi bakalım inşallah bizde de bebekler iyidir.
Benim de üçüncü günüm. Aynı şekilde benim doktorum da çok covidli gebesi olduğunu söyledi. Corasprin ve d vitamini verdi. Ateş tehlikeliymiş yükselirse acile git parol taksınlar serum olarak dedi. Ama ben ilk gün sonuç çıkmadan zor geçirdim. Ateş üşüme felaketti. Şimdi endişe ediyorum bebeğim için🥺

Bebegin hareketleri yavaslamis 😔😔 kuvezde kalmasından korkuyorum en cok

Her gebelik farklı işte. Bunu düşünerek stres yapma kendine.
Belli bir kiloya çıkması için küvezde kalması daha iyi zaten. Ciğerlerinin gelişmesi lazım. Anne karnı şartlarını sağlamaya çalışacaklar..

Neyseki erken farkedilip doğurtulmuş bir de böyle düşün.
Benim kuzenim doğuma az kala karnındayken kaybetti. Nasipten ötesi yok..

Her gebelik farklı işte. Bunu düşünerek stres yapma kendine.
Belli bir kiloya çıkması için küvezde kalması daha iyi zaten. Ciğerlerinin gelişmesi lazım. Anne karnı şartlarını sağlamaya çalışacaklar..

Neyseki erken farkedilip doğurtulmuş bir de böyle düşün.
Benim kuzenim doğuma az kala karnındayken kaybetti. Nasipten ötesi yok..
Oyle tabiki ama yinede tek temennim zamaninda saglikla gelmesine hastaneden bebegimle donmek istiyorum

X