2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Günaydın kızlar kan ilacı gyno ferro kullananlarda hiç yan etki oldu mu? Kahvaltıdan 2 saat önce attım titreme mide bulantısı baş dönmesi yaşıyorum. Oğlumda da kullanmıştım ama hiç böyle olmamıştım.

Kızlar bacak, kas ağrıları başlayanlar oldumu? Benim bir kaç gecedir beni üzüyor uyutmuyor. En çok da bileklerimde hissediyorum.

Magnezyum verdi mi doktor?
Benim magnezyuma rağmen ara ara kalçamdan bacağıma ağrı vuruyor.
Demek içmesem daha çok ağrı hissedeceğim..

Kemikleri kasları gelişiyor sıpaların depoları doldurmak lazım 😁

Okul yönetimi böyle bir durumda sıkıntı çıkarır sanki. Sürekli ders programı değişir diye.
Valla bilmiyorum ama ben şansımı denicem olmazsa ben uyum sağlarım programa çünkü 32. Hafta haziranın ilk haftasına denk geliyor sınavlar artık başlamış olur son 2 hafta da seminerler derken öyle böyle geçer diye düşünüyorum

Doktor bana geçen gidişimde '3 hafta sonra dörtlü test için gel covid aşısını sonra olursun ilaç etkilemesin değerleri' demişti. Şubat ilk haftasına denk geliyor.
Ama ben dörtlü test yaptırmamaya karar verdim.
Yine beklesem mi yoksa doktoru arayıp sorsam mı aşıyı. Uygun hafta ne zamandır kararsız kaldım? Detaylı ultrasonu mu beklesem?

Çalışıyorum kaç kişi hasta oldu işyerinde. Tırsmaya başladım açıkcası..

Biraz önce gittim kendi Dr Ma randevu için yarın sabaha aldım. Sordum bide hep böyle mi devam edecek diye belli haftadan sonra karondan dedı ama bakalım yarın. 2 Li tarama testi yaptırmıştım Türkiye’de bugün o Dr yazdı. Risk var genetik testi yaptır dedi. Ondan aceleyle gittim. Umarım herşey yolundadır.
canım yaşından dolayı riskli çıkmıştır bence genetik test yaptır zaten yurtdışında bizim buradaki gibi çok pahalı değildir yani pahalı olsada orada ki kazanca göre burası kadar koymaz insana 🤦‍♀️ için rahat eder hemde başka kromozom hastalıklarına da bakıyorlar güzel hayırlı sonuçlar çıksın inşallah 🙌

Haşimatom çıktı canım kontrol altındayım 2 tane de kaybım olunca dediklerine uymaya özen gösteriyorum. Ceviz badem kırmızı et balık süt yoğurt peynir böyle şeyler tüket diyor onları yiyiyorum ama insanız sonuçta canım bişeyler istiyor ama az ucundan bakıyorum o kadar
canım bende de graves var yani haşimotonun tam tersi zaten sağlıklı olmak için dediği o besinleri yememek en iyisi ama dediğin gibi insanız ve insanın canı çekiyor türkiyede zaten çok fazla hızla ilerleyen bir troid hastalıkları silsilesi var hastalığın çok şiddetli değerlerde ilerlemiyorsa korkma bana da yasak ama kan değerlerim iyi gidiyor ve ben hiç dikkat etmiyorum,, sana etme demiyorum ama hamilelik de özellikle insanın canı herşeyi çekiyor çok kısıtlamadan ve de abartmadan yemekten bir şey olacağını sanmıyorum sonuçta aşırı kötü zor bir hastalık değil artık troid hastalıkları neredeyse 10 kadından 7 sinde var 👍

Aa neden şaşırdın 🤭 Burada hiçbir doktor ayakkabılarla tartmıyor ki. Sadece jinekologlar değil, hepsi ☺️ Doğru tartmak adına tartı bir köşede minik bir halının üstünde oluyor ☺️ Ayakkabılarımızı çıkarıp tartılıyoruz. Bana da ayakkabı ile tartılmak tuhaf geliyor bunu hiç yaşamadım 😁
özel de de devlette ben botla tartılıyorum 🤥

Günaydın kizlar ,
Dun konusu geçmişti bugün uygulama yine uyardı ben internette 24. Haftaya kadar serbest diye hep sırt üstü yatıyorum yanlara böbrek ağrısı yüzünden dönemedim diye ama galiba bırakmalıyız artık sizlere de atayım bilginiz olsun istedim

Eklentiler

• Screenshot_20220119-095934_Pregnancy Tracking.jpg
    Screenshot_20220119-095934_Pregnancy Tracking.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 68
Feryal mıydı hiç sevmiyom onu😂😂 Aylin hanım bucada mı hala bayraklıda mı? Aslında doktor arayışım vardı oda olabilir mantıklı doğum nekadarmış orda
Aa dur ya ben seni ikna etcem sanki😂😂
Evet bucatıp ve Tınaztepe (bucadaki)
Dönüşümlü çalışıyor
P.tesi salı çarşamba bucatıp merkezi
Perşembe cuma c.tesi Tınaztepe de ama genel olarak 7/24 hastanede😂😂
Aylık muayene 215
Doğum 5700 müş ama doğum fiyatını net konusmadım daha
Dogum fotoğrafları ve oda süslemesi de fiyata dahil
Hastane kendi reklamını bu kadar yapmadı ve 😂😂😂

Aa dur ya ben seni ikna etcem sanki😂😂
Evet bucatıp ve Tınaztepe (bucadaki)
Dönüşümlü çalışıyor
P.tesi salı çarşamba bucatıp merkezi
Perşembe cuma c.tesi Tınaztepe de ama genel olarak 7/24 hastanede😂😂
Aylık muayene 215
Doğum 5700 müş ama doğum fiyatını net konusmadım daha
Dogum fotoğrafları ve oda süslemesi de fiyata dahil
Hastane kendi reklamını bu kadar yapmadı ve 😂😂😂
Fiyat baya iyimiş yeni doğan yoğun bakımı varmı🤣🤣 bende sordukça soruyorum onu da ne bileyim desene dicem bilirsin doğum fotoğrafçısıymışsın 😂😂
Bayraklıdaki hastaneyi çok beğenmiştim aslında kötü anım var direk eledim orayı. Ama bucadaki olur daha önce oraya çok yakın oturmuştum sık gidiyordum seviyorum aslında orayı yeni doğan bakım üniteside varsa ben tamamım bi gidip muayene olucam 😂😂

Kızlar günaydın daha öncede yazmıştım 12 haftalıkken yoğun kanamam oldu 3 gün sürdü sonra bi hafta sonra kahverengi kanama başladı hala devam ediyor artık 15+0 haftalığım ama kahverengi kanama kırmızııya döndü dra gittim konuşuyoruzda hergün ilaçlara devam yatacaz dinlenecez diyor plesanta aşağıda onun çıkmadını beklicez diyorlar. Alt karnımda bir sertlik ve arada sağ tarafta toplanma oluyor geçmedi 3 gündür ağrı sancıda yapıyor günler geçsede sağlıkla hamileliğimin tadını çıkarsam Allahım sağlık versin hepimize

Fiyat baya iyimiş yeni doğan yoğun bakımı varmı🤣🤣 bende sordukça soruyorum onu da ne bileyim desene dicem bilirsin doğum fotoğrafçısıymışsın 😂😂
Bayraklıdaki hastaneyi çok beğenmiştim aslında kötü anım var direk eledim orayı. Ama bucadaki olur daha önce oraya çok yakın oturmuştum sık gidiyordum seviyorum aslında orayı yeni doğan bakım üniteside varsa ben tamamım bi gidip muayene olucam 😂😂
Var canım tam teşekküllü yenidoğan var
İstdiğini sor uzun uzun yıllarım orda gecti her türlü yardımcı olurum
Muayeneye geldiğinde de tanısır bi kahve içeriz 😁
Grubun ilk buluşmasını biz gerçekleştirelim 😂😂😂
Aylin hanım baya yoğun gitmeye karar verir randevu bulamazsan haberleşelim yardımcı olmaya çalışırım mutlaka

Kızlar günaydın daha öncede yazmıştım 12 haftalıkken yoğun kanamam oldu 3 gün sürdü sonra bi hafta sonra kahverengi kanama başladı hala devam ediyor artık 15+0 haftalığım ama kahverengi kanama kırmızııya döndü dra gittim konuşuyoruzda hergün ilaçlara devam yatacaz dinlenecez diyor plesanta aşağıda onun çıkmadını beklicez diyorlar. Alt karnımda bir sertlik ve arada sağ tarafta toplanma oluyor geçmedi 3 gündür ağrı sancıda yapıyor günler geçsede sağlıkla hamileliğimin tadını çıkarsam Allahım sağlık versin hepimize
Geçmiş olsun canım plasenta aşağıda olması previa olarak adlandırılıyor hamilelik ilerledikçe yukarı doğru çıkması bekleniyor bazen de çıkmıyormuş doktorun dediklerini uygulayarak beklemek tek çare ama etrafta duyduklarımdan zamanla çıkıp yerini buluyormuş hiç merak etme inşallah seninki de çıkacaktır bol bol dinlen rabbim sağlıkla ilerlemeni nasip etsin 🙌🙌

Bende sabah gidip fetal DNA testi için kan verdim
Cuma yurtdışına ulasır cumadan sonra 15 gün sonra cıkar sonuclar ben senei ararım dedi genetikteki arkadasım
Cinsiyet söylemek yasakmış öyle dedi
Zaten test çıkacak vs 16.haftada Dr kontrolü var
Şu test temiz çıksın da nasılsa öğrencez diye üzerine düşmedim hayırlısı artık

Var canım tam teşekküllü yenidoğan var
İstdiğini sor uzun uzun yıllarım orda gecti her türlü yardımcı olurum
Muayeneye geldiğinde de tanısır bi kahve içeriz 😁
Grubun ilk buluşmasını biz gerçekleştirelim 😂😂😂
Aylin hanım baya yoğun gitmeye karar verir randevu bulamazsan haberleşelim yardımcı olmaya çalışırım mutlaka
Ay süpermiş vallahi olur olur ilk buluşmada bizden olur tınaztepe hem yakınlık açısından hem bildiğimiz yer olduğundan(kadın doğum hariç) bide fiyat açısından şimdi iyice düşünebileceğim biyer oldu kesinlikle bi gidip ilk muayeneyi olucam eşime de anlatayım da giderken sana da haber veririm 😍

Çok geçmiş olsun. Devamlı yatmak ta insanı sıkıyor bi süre sonra ama elden başka bişey gelmiyor sürekli istirahat halinde olmak gerçekten düzene sokuyor. Umarım en kısa zamanda düzelir herşey çok güzel olur sağlıkla sorunsuz gidip bebişin için alışverişler yaparsın gezerek 🥰 Allah yardımcın olsun

X