2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Sağol testler için canım evet seninki 4 gün sonra birden koyulaşmış..benimkide inşaallah öyledir yaa🤲şimdi içime kurt düştü..malum kimyasalları duyuyoruz..bunda sizin ultrason kağıtlarınızı ğörünken xugün yataktan çıkamadım herkesin içi pır pır..benim test kötü çıkınca moralim çöktü😭adetim normalde bugün yarın işte
İçine kurt düşmesin çok normal benimde adetimin 3. 4. gününe kadar silikti... Hatta ben bi de 2 gün önce yumurtlamış olabilirim yani sen adet tarihin bitene kadar normal kalın görmemen... İçini ferah tut 🥰🥰 Düzenli kan testini ver 2 kat artışı görünce rahatlarsın zaten

Canımm gözünaydn 😍bende şmdi cıktm doktor dan bizde minik bir kesecik gördükk doktor sıkıntı yok folikasite devam etmen yeterli dedi. Normal de sat a göre 7+1 olmam lazım ama ultrasona göre gec döllenme den dolayı 4+4 şuan 15 gün sonra gel kalp atışını duyarız dedi hayrlsyla inşallah 🙏 bana cm söylemedi ama Bi yorum yaparmsn tecrübeli anneler😂 😍
Canım keseler daha cm olmamıştır 🤭 seninki şu an 7 mm. Altta yazıyo 0.70 cm diye. 11 mm diyen arkadaşlarınki de 1.1 cm düşün o kadar küçükler daha ☺️
Sağol testler için canım evet seninki 4 gün sonra birden koyulaşmış..benimkide inşaallah öyledir yaa🤲şimdi içime kurt düştü..malum kimyasalları duyuyoruz..bunda sizin ultrason kağıtlarınızı ğörünken xugün yataktan çıkamadım herkesin içi pır pır..benim test kötü çıkınca moralim çöktü😭adetim normalde bugün yarın işte
Kuzum bunlar kaset test erken gebelik kadar hassas değiller. O yüzden bariz bi koyulaşma göremezsin. Ben de ilk başta yaptıklarım da göremedim anca adet günüm ve iki gün geçtiğinde koyulaşmayı gördüm. Değerlerim de şöyleydi alttaki resme göre 255 ve 560. Ordan pay biç. Merak etme

Eklentiler

• 7FE988E0-C0CD-4873-ACCF-B0B933D3071C.jpeg
    7FE988E0-C0CD-4873-ACCF-B0B933D3071C.jpeg
    127,7 KB · Görüntüleme: 51
Benim 6 ekimdi. Değerlerim daha yüksek ama seninki geç dölllenmedir. İlk ne zaman öğrendim hamileliğini?
Ben dün erken gebelik testi yaptım . Silik çizgi cıkınca hemen kan verdim 25.6 cıktı ama ben ovulasyon twstiyle yumurta takibi yapıyordum ve yumurtam 31 inde çatladı 30 unu ilişki ile degerlendirmiştik . Dün yumurtlamanın 9. Günüydü yani

Eklentiler

• C6A8EACB-8C81-4025-8E80-6B0DA1D83452.jpeg
    C6A8EACB-8C81-4025-8E80-6B0DA1D83452.jpeg
    61,8 KB · Görüntüleme: 49
Kızlar hepinize selam bugün 5+2 de keseyi gördük 5 mm civarı dedi küçük kanama alanı gördü ancak sorun yok bir çok kişide ilk yerleşirken görebiliyoruz bunu dedi ben de çok şükür lekelenme kanama falan yok ama her ihtimale Progestan verdi inşallah kalp atışlarını da duyarız 13 gün sonra gidicem ona da . Umarım hepimizin sağlıkla ilerlesin 😇🙏

Ben dün erken gebelik testi yaptım . Silik çizgi cıkınca hemen kan verdim 25.6 cıktı ama ben ovulasyon twstiyle yumurta takibi yapıyordum ve yumurtam 31 inde çatladı 30 unu ilişki ile degerlendirmiştik . Dün yumurtlamanın 9. Günüydü yani
Benimde öyle yumuntlamanın 9.günü 23 çıkmıştı ..

Ben Kusburnu içiyordum böyle olunca .içinde çok fazla c vitamini var .Beni hemen ayağa kaldırıyor. Ve bence ben kendimde öyle gördüm hamilelikte iyi geliyor. Zindelik veriyor.
Baya hasta oldum ben buraya bile gelemedim. Doktorda düşük tehlikesi gördü progestan başladık ve ıstrahat 😔🥵

Benimkide martta 4 olacak :) hic tecrubem yok ama iki cocugun arası 3 yaş olsun isterdim nasip 4 bucuk yasaymıs gecmi kaldm diye dusunyorum ama bazende iyi oldu diyorum ilerde arkadas gibi olmaları acısından 4 bucuk yas fark fazla geliyordu ama sanki ideal ya benim benden 10 yas buyuk ablam var kanka gibiyiz dertlesirz birbirmizin derdinden anlarz bence yaş çokta önemli degil ya yetişme biçimi sanırım önemli olan :)
Bencede öyle önemli olan iletişim. Umarım sağlıkla dogarlar🥰

Boğazda tahriş varsa bal geçici çözüm olabilir. Içinde ilaç olmayan şeker gibi satılan pastiller var mentollü falan oluyo onlar bi bakıma mekanik temizlik yapıyo, onlardan kullanılabilir. Ama içinde etken madde yani ilaç olmasın dikkat et. Tavuk suyuna çorba, tarhana çorbası...vs, c vitamini içeren gıdalar, yoğurt ev turşusu gibi faydalı bakteri iceren gıdalar, bolca İstirahat.
Bi de ev kalorifer sistemiyle ısınıyorsa ve yeni açtıysanız ilk günlerde bogazı çok kurutup acıtıyor.Tecrübeyle sabit😂 Hamileligin halsizliği ile de birleşince hasta oldugunu düşünebilirsin, o da var.
Geçmiş olsun, hemencecik toparlan inşallah 😊
Yok yok canım baya yutkunabilmek için çabalama gerekiyor kulaklarıma kadar zonkluyor. Parol verdi doktorum onunla Bi nebze hafifliyor ağrılarım. Neyse yapacak bir şey yok geçsin bitsin biran önce 🙏🏻 herkes kendine çok dikkat etsin ama dehşet bir salgın var

😂Stressiz günümüz mü var ki bebişleri düşünürken 🤗
Hahaha öyle haklısın ki 💃 doktor istirahat diyor, grip gibi bişi oldum kızımıda etkilemek istemiyorum bu süreçte normal yaşamamızı sürdürmeye çabalıyorum, evim aldı başını gidiyor. Evim deliler ve stresle evi hahahaha

AAA ne kadar güzel... Benim sanki normal tarihten 2 3 gün önceden gidiyor gibi geliyor 🤷 (20'sinde cinsel aktivite var 21'i pik verdi, 22 koyu 23'unde cinsel aktivite) En son senin hcg'n kaç çıktı?
Olabilir canım. Belki yumurta çatlamadan sonra hemen döllenmistir.Bebegin gelişiminden de belli olur belki usgde.Ben dün kan verdim ilk kez. Adet tarihimdi. 175 çıktı. Yarın bir daha veririm. Bir de cumartesi. Sonra o sonucları alır doktora giderim.
Kızlar ben bi anı defteri almak istiyorum. Sizin aklınızda böyle bir şey var mı hamilelik ve sonrasını not edebileceğiniz bir şey? Henüz erken mi olur? Biraz daha bekleyip mi alsam? Önerilerinizi bekliyorum 🥰🥰
Ben ilk çocuğunda bi defter buldum, valla evdeki ajandalardan biriydi. Hic bir özelliği yok. Hamileliğimi öğrenmemden itibaren 6 yıldır yazıyorum. Her önemli gelişmeyi not düştüm, ileride hatırlayamayacağım ayrıntıları ile. Az önce ilk kez kahkaha attin, bu gün yürüdün, ilk çöp adamını çizdin... hala devam ediyor. Ama kesinlikle bilgisi yok kızımın. 18 yaş gününde hediye etmeyi planlıyorum. Tabii büyüyünce burayı okuyup karşıma dikilirse nerde defterim diye, bilemem😂 bir tane de hatıra defteri gibi bir sey aldım. Onda da yine hamileliğimi öğrendiğim gunden itibaren yaşanan şeylerin fotografları var. Her sayfada 1 ya da 2 foto. Onlar da "hamile oldugumu öğrendiğimiz gün yemeğe çıktığımızda"
"Anneannenlere söyledikten 5 dk sonraki halleri"
"Sezaryene girmeden 1 saat önce".... böyle gidiyo. 1-2 cümlelik açıklamalar ve tarihler var. Ama o defter yarım. Kızımla birlikte tamamlayacağız, bastiracagimiz fotoları seçme aşamasındayız😊

selam kızlar
5+2 günlük oldum perşembe doktora gideceğim 5+5'te oluyor. 5 hafta civarı gidenler sadece kese mi görünüyor yoksa içerisinde mercimek tanesi kadar bir yerleşimde gördünüz mü? Benim bildiğim 5 haftalarda kese içinde minik bir görüntü oluyordu. Yanlış mı biliyorum. Hepinize mutlu güzel haberler almak nasip olsun kızlar.. :)
O dediğin görüntüyü ben 7haftada görmüştüm, dün 5. Haftada bomboş bir kese görmüş anne adayı olarak bildiriyorum 💃

Yok yok canım baya yutkunabilmek için çabalama gerekiyor kulaklarıma kadar zonkluyor. Parol verdi doktorum onunla Bi nebze hafifliyor ağrılarım. Neyse yapacak bir şey yok geçsin bitsin biran önce 🙏🏻 herkes kendine çok dikkat etsin ama dehşet bir salgın var
Geçmiş olsun canım. Benimde az önce burnum akmaya basladi hafif hafif durduk yere. Valla sinir oldum bu nerden çıktı şimdi. Insallah uzamaz.

X