2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ya hamileyken ayva yiyeyin bebeği çok güzel oluyormuş Ayva ile ilgili tek bildiğim bu

Güzellikten ziyade Peygamber efendimiz sağlık için gebelikte yenmesini tavsiye etmiş. Kalbe ve sindirim sistemine çok faydası olduğu için.

Bir de son aylarda hurma yemeyi tavsiye ediyor. Doğumu kolaylaştırır denir.
Ben Ramazan ayında 3 tane hurmayla çok rahat oruç tutuyordum. Günlük almamız gereken bir çok besin değeri var içinde..

Günaydın hanımlar rüyamda kız doğuruyordum pembe pembe sarmışlar böyle rüyalar düz mü çıkar ters mi? Yada psikolojik mi görüyorum acaba doktor tahminde bulunmamıştı bacak arası boş ama
Ya ben hamilelikte görülen rüyaların düz olduğunu düşünürüm oglumda oyle olmustu insalalh senin de istediğin gibi olur

Gecen rüya gördüm babannem pembe bi yelek dokuyor babanne kuzenimemi bana mı dokudun bunu çok güzel dedim kadin cvp veremeden uyandim kuzenim benden 6 hafta önde onun kızı olacak

Gelmezse gelmesin. Onun durumu daha ciddi .şehir dışına hiç gitmem .zorla mı götürecek. Bilmiyorum ben sevemedim Hatay'ı .

İyi geceler kızlar. Bana yine sabah olmuyor
Ah canım ya sen iyilesemedin mi daha
Bende de baskı var dun yazdım hatta ve ara sıra aniden şimşek çakar gibi acı giriyor karnıma ama hiç kaç arkadaş daha öyleyiz deyince rahatladım demekki normal bir süreç bu canim dedikleri gibi şükür kanama yok Allah a emanetler

Dün uygulamadan bazı bilgiler paylaştım 4.ay detayıyla ilgili. Alıntıladığım kişi beni engellemiş galiba görmedi
Sancılar, gerilmeler falan normal bu ayda. Benim de dün akşam geç vakitte oldu. Ev falan süpürdüm baya dolaşmıştım gündüz. Yatınca uykuya dalana kadar sancı oldu..

Günaydın kizlar

Ben dün hiç uyuyamadım ilk kez ya resmen uyuyamadıkca da sinirlendim sinirlendikce uykum kaçtı tuhaf bi döngü içine hapsoldum en son sabah ezanına yakın sizmişim.. sabah sakın uyandım bi de baktım yine kabizim yine sinirlendim Bende duygusallık değil de feci bir sinir var tabi bunun en büyük nedeni geçmeyen böbrek ağrım ve baş ağrım, esim patlamaya hazır bomba gibi geziyorsun evde diyo

Sinirlenince onlara çatıyozzzz Yazık onlarada ama bu dönemi bu şekilde atlatıcaklat artık

canım bende bu gece hiç uyumadım eşimin yanımda nefes alması bile bana battı çok sinir bozucuydu birde senin gibi bende kabızım doktor pregnavit balık yağı hapı ve içinde probiyotik tozunu verdi tozu akşamları içiyorum güyya probiyotik hiç faydasıda olmadı form çayı içsem çıkarım belki tuvalete ama hamilelikte içmeyin diyorlar ne yapıcam şaşırdım

Canım badem yağına da bağlıyorum ama
Hergün karın ve bacak bölgeme surdurdum
Ben inanmıyorum senin ki genetik olarak çatlamış bence ben 9 kg aldım mustela nin kremini sürdüm her gün. İçerde canavar varmış da tırmık atmış gibi çatladim. Kesinlikle genetik. Bu sefer bir şey surmiycem bana ne nasılsa her halkukarda catlayacak

Evet boş gibi duruyo
Valla bende hamilelikten beri ilk defa gördüm bu gece cinsiyette belirsiz şuan. Bazen tersi çıkar yada düzü çıkar diyorlar ya ondan bi anlam veremedim hayırlısı sağlıklısı artık net öğrensek te kızım oğlum diye sevebilsek

Sinirlenince onlara çatıyozzzz Yazık onlarada ama bu dönemi bu şekilde atlatıcaklat artık
Sağıma yatamıyorum bobregim çok ağrıyor sırt üstü yatamıyorum uygulama artık çok sırt üstü uzanma diyor soluma yatıyorum hep aynı yön beni zorunlu hissettirip darliyor kocam yanimda horul horul uyuyunca mecbur ona çalıyorum vallahi canım kabızlık nasıl desem uc gün yok bir gün var yani bi geçiyor bi geliyor ama hiç tamamen gitmiyor anlamadım neden böyle.. benim belli bi dr da yok kim denk gelirse ona gidiyorum ondan pek ilgili değiller ne kan tahlili ne takviye istenmiyor Allah a emanet gidiyorum bakalım

Evet bende okumuştum. Hamile hanımlarınıza ayva yedirin diye hadisti sanırım.
Zaten hadislerde yapılması istenenlerin bilimsel açıklamaları ve faydaları da var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…