2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben hala yüzüstü yattığımda oluyo yanlış mı yapıyorum acaba

Hanımlar uçuk çıkmıştı dudağımda. Şimdi kuruyordu. Dün bugün de dudağımın süt kısmında kırmızı şişlik var küçük. Bir tam iyileşmeden yine çıktı. Ne önerirsiniz? Benim hiç uçuğun olmazdı. Şuan korkuyorum sürekli tekrar eder diye.

Kiz benim de çıktı rüyamda korktum da ondan mi oldu diye düşündüm gebelikte olan bir şey mi acaba bilmiyorum ben hiç oynamadım oynadıkça yayılır çünkü
Ay ne güzel ya hamilelikte te bu konuda rahat edersin ben çok yüzüstü yatıyorum bunu bi araştırayım deminki yazını okuyunca aklıma geldi
Ben hep ozenirim yüz üstü yatanlara ya omurga daha dik daha sağlam oluyor ömrümce yatamadım denedim olmadı benim de şu kafama takılıyor komik gelebilir ama kanepe tv karşısında sola dönünce tv yi göremiyorum sağa dönemiyorum zaten böbreğim ağrıyor sırt üstü yatınca tam iyiyim ama onu da artık onermiyolarmis sırt üstü şöyle bi tv karşısına uzanmak da mi yalan oldu şimdi

Geçmiş olsun, zovirax vermişti doktorum doğumdan sonra 40 çıkmadan gözümde çıkmıştı hem göz doktoru hem cildiyenin önerisiyle emzirirken kullanabilmiştim. Doktoruna bi sor zovirax kullanabilir miyim diye

canım mutlaka takviye bir vitamin al bence doktora gidince sor,, bundan önceki hamileliğimde elevit kullanıyordum şimdikinde kendim decavit aldım 18 tl di bu son balık yağı hapını doktor yazdı 266 tl çok geldi ama yapacak bir şey yok ama içeriklerini karşılaştırınca gerçekten takviyeleri çok iyi hem senin hemde bebeğin saglıklı gelişimi için takviye mutlaka kullan naçizane fikrim

Aslında kan tahlili yapılmadı uzun süre.. inşallah perşembe şehir hastanesine randevu aldım dr halden anlar umarım hem tahlil isticem hem de böbrek konusunu sorcam. Tahlilleri de özel hastaneye götürüp takviye isticem çünkü dr takviye kan tahlili olmadan verilmez hangi vitaminler eksik bakılmalı demişti özelde dünya para testler vallahi bi asgari ücret maaş ile ev anca dönüyor elimden geldikçe tasarruflu olmaya çalışıyorum bazi doktor ağzını sallıyor tahlil kafana göre istenmez falan diue insallah öylesine denk gelmem of

Ben şimdi biraz baktım Google de 24.haftaya kadar yatış pozisyonları serbest diyor istenilen pozisyonda yatılırmış sırt üstü de çok sıkıntı değildir heralde bilemedim valla bi doktora danışmak lazım yine de bide ilerleyen haftalarda zaten yasak olacağından evde konforuna uygun düzenlememi yaptırsan imkanın varsa sola yatabilecek şekilde kanepe dursa sonraki haftalarda da rahat edersin

Yok hamilelikten değil ama stres bağışıklığı düşürüyor. Hamilelikte de bağışıklık daha düşük olduğu için sanırım daha kolay yakalanıyoruz. Oynama, ellerini yıka dudağa sürünce. Havluyu da ayrı kullan. Ben öyle yaptım.

Dr a yazdım daha dönmedi ama o tarz kremler gebelikte sürülmüyor diye okumuştum bakalım. Sarımsak sürdüm, antiseptik özelliği olduğu için. İnternette de yazıyor. İnşallah büyümeden biter ve tekrarlamaz.

Sağlıkocağına gidip söylesen ben istenen tüm tahlilleri orda yaptırdım hatta doktorumun istemediklerine de baktılar tam detaylı oldu tüm vitaminler filan herşeye baktılar o sonuçları alıp özele götürebilirsin

bana da hamileliğin başında bir sürü test yapıldı bir daha yapılmadı sürekli özelde yapmıyor ben hem özele hem devlete gidiyorum bir daha ne zaman yapacaklar bilmiyorum sanırım kan hapı kullanmadan önce yaparlar ... sen gidince kısaca anlat bu sıkıntıyı vitamin kullanmaya başlamadım ne önerirsiniz diye .. valla bence kafamıza göre vitamin veremeyiz demiş ama çoğu doktorlar ilaç firmaları ile anlaşmalı bir kaç tane vitamin markası kağıtları var masalarında hemen onu reçete ediyorlar genellikle özellerde en pahalıları oluyor

Ben pregnomarin kullanıyorum. Gebelik öncesinde de kullanıyordum. Dra götürdüm içeriğini. Bununla devam et deyip yanına gynoferon demir ekledi sadece. Hem pahalı değil hem kaliteli. Tavsiye ederim. Sadece folik asit vitaminlerde var. Fazlası sıkıntı olur mu?

Ay sorma bana başta bi vitamin verdi 350 TL bulması da zor her eczanede de yok zorla bulduk kullandım bitti ikinciye aldım içinden 3 tane içtim şak diye bırak artık onu dedi başka verdi neyse o okadar pahalı değildi iyidir ihtiyaçtır yoksa doktor vermez falan filan diye diye alıyoruz ama vitaminler de cidden pahalı gidiyor hele özel doktorlarının verdikleri

Su halimize bak ya analık cidden kutsal
Yarama basma canım ya koskoca ankara çankaya sağlık ocağında bi kaç test yapılıyor sadece .. anlaşmalı olduğu laboratuvar çok az tahlil ile anlaşmalı imiş bizim aile hekimi olan sağlık ocağına da böylesi denk geldi kaderime ya çok güzel olurdu öyle olsa aslında gider sağlık ocağında yaptırır gelirdim hep
Haklisin canım dr da bana tahlil istemeden takviye veremem fazla gelir falan dedi ben de devlete dicem işte hocam kan sayımı istiyorum ona göre takviye vitamin e başlayacağım diye insallaj kim istediyse orada yaptır demez bu dr lar çok tuhaf oldu corona dan sonra aşırı şımardılar eskiden böyle değildi bizdeki şans a

canım ben hamile kalmadan 3 ay önce başladım folik aside, hamile kalınca da doktora söyledim onlarda tahlilde folik asidime baktı 20 çıktı değerim en üst seviyede olmuş ve artık kullanma dedi devlet hastanesindeki DR. ama başka bişide vermedi bende decavit aldım sormadan .. fazlası zararlı olur mide bulantısı sersemlik şişkinlik falan yapıyormuş bende de hepsi vardı bide aşırı et severim sanırım folik asit fazlalığından et yiyemiyorum yeşillikte aynı şekilde

Aaaa nekadar saçma bide Ankara’da 3 büyük ilden birinin sağlıkcağı üç beş tahlille mi geçiştiriyor senin büyük şanssızlık olmuş bazı sağlık ocakları tam kan bakıp 5 sayfa detaylı veriyor. E devlette ilgilenmiyorlar zaten randevu bulmak zor sağlıkocağı bile bakmıyor napalım illa özele mi gitmek zorundayız zaten fiyatlar tavan valla sinirim bozuldu şimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…