2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ay sorma bana başta bi vitamin verdi 350 TL bulması da zor her eczanede de yok zorla bulduk kullandım bitti ikinciye aldım içinden 3 tane içtim şak diye bırak artık onu dedi başka verdi neyse o okadar pahalı değildi iyidir ihtiyaçtır yoksa doktor vermez falan filan diye diye alıyoruz ama vitaminler de cidden pahalı gidiyor hele özel doktorlarının verdikleri 🤦🏻‍♀️
aynen canım benim bu aldığımda her ilçede bir eczaneye veriliyormuş zor bulduk ama mecbur alıyoruz .. ben hep ünlülerin çok zenginlerin çocukları neden sarışın oluyor renkli gözlü oluyor diye düşünürdüm sanırım bu pahalı vitaminlerden 😂😂😂

Hanımlar uçuk çıkmıştı dudağımda. Şimdi kuruyordu. Dün bugün de dudağımın süt kısmında kırmızı şişlik var küçük. Bir tam iyileşmeden yine çıktı. Ne önerirsiniz? Benim hiç uçuğun olmazdı. Şuan korkuyorum sürekli tekrar eder diye. :KK43:

Ben propolis sürüyorum uçuk ve aft yarasına tekrarlamıyor..

Bir ara ağzımda ardı ardına aft çıkıyordu. Bağışıklık düşüklüğü veya vitamin eksikliğinden derler. Propolis sürmeye başladım. Eczanedeki antiseptiklerin pek faydası olmuyor. Propolis acısını durduruyor ve bir daha çıkmıyor..

aynen canım benim bu aldığımda her ilçede bir eczaneye veriliyormuş zor bulduk ama mecbur alıyoruz .. ben hep ünlülerin çok zenginlerin çocukları neden sarışın oluyor renkli gözlü oluyor diye düşünürdüm sanırım bu pahalı vitaminlerden 😂😂😂
Cem Yılmaz’ın yeni stand-up gösterisinde dediği gibi daha doğmadan folikasit basıyolar en pahalılarından çocuk bir çıkıyor direk tut elinden koleje yazdır 🤣🤣 ünlülerinkide o hesap okadar pahalı vitaminlere ne olacaktı çocuk içerde 😂😂

Ah canım ya sen iyilesemedin mi daha :KK43:

Bende de baskı var dun yazdım hatta ve ara sıra aniden şimşek çakar gibi acı giriyor karnıma ama hiç kaç arkadaş daha öyleyiz deyince rahatladım demekki normal bir süreç bu canim dedikleri gibi şükür kanama yok Allah a emanetler
Yok canım baya ağır geçiriyorum. İlaç da içemediğimden bi türlü toparlayamadım.

Günaydın hanımlar rüyamda kız doğuruyordum pembe pembe sarmışlar 🤭 böyle rüyalar düz mü çıkar ters mi? Yada psikolojik mi görüyorum acaba doktor tahminde bulunmamıştı bacak arası boş ama 😂
Ben 11 haftalikken ruyamda dogum yapiyordum mavi giydirmis annemler kixiyorum benim bebegim kix niye mavi giydirdiniz diye annemde yok erkek diyordu bende inanmayip altini degistirince ben gorurum diyordum cinsiyetimiz erkek bence duz cikiyor 😂😂

Su halimize bak ya analık cidden kutsal 😂

Yarama basma canım ya koskoca ankara çankaya sağlık ocağında bi kaç test yapılıyor sadece .. anlaşmalı olduğu laboratuvar çok az tahlil ile anlaşmalı imiş bizim aile hekimi olan sağlık ocağına da böylesi denk geldi kaderime ya çok güzel olurdu öyle olsa aslında gider sağlık ocağında yaptırır gelirdim hep

Haklisin canım dr da bana tahlil istemeden takviye veremem fazla gelir falan dedi ben de devlete dicem işte hocam kan sayımı istiyorum ona göre takviye vitamin e başlayacağım diye insallaj kim istediyse orada yaptır demez bu dr lar çok tuhaf oldu corona dan sonra aşırı şımardılar eskiden böyle değildi bizdeki şans a
aslında şımarmak değilde hak ettikleri bazı değerler verilmedi pandemide zam ek ücret gibi sözler verildi ama hiç biri ödenmedi komik zamlar yapıldı 5 dk. ara ile muayene zorunluluğu getirildi artık çoğu ülkemizde hizmet etmek istemiyor birde sağlıkçılara yapılan dayak hakaret de yapan kişinin yanına kar kalıyor hemen serbest bırakılıyor falan .. çoğu almanca öğrenip yurtdışına kaçma derdinde daha iyi şartlar ve maaşlara empati kurunca onlrda kendilerince haklı

Ben 11 haftalikken ruyamda dogum yapiyordum mavi giydirmis annemler kixiyorum benim bebegim kix niye mavi giydirdiniz diye annemde yok erkek diyordu bende inanmayip altini degistirince ben gorurum diyordum cinsiyetimiz erkek bence duz cikiyor 😂😂
Ay süpermiş bu 🤭 ozaman benim kız 😂😂

Ben propolis sürüyorum uçuk ve aft yarasına tekrarlamıyor..

Bir ara ağzımda ardı ardına aft çıkıyordu. Bağışıklık düşüklüğü veya vitamin eksikliğinden derler. Propolis sürmeye başladım. Eczanedeki antiseptiklerin pek faydası olmuyor. Propolis acısını durduruyor ve bir daha çıkmıyor..
Sıvı propolis değil mi? Alıp süreyim o zaman. Teşekkürler

Cem Yılmaz’ın yeni stand-up gösterisinde dediği gibi daha doğmadan folikasit basıyolar en pahalılarından çocuk bir çıkıyor direk tut elinden koleje yazdır 🤣🤣 ünlülerinkide o hesap okadar pahalı vitaminlere ne olacaktı çocuk içerde 😂😂
bende daha yeni izledim netfixde gerçekten çok güldüm süper tespit valla 🤣🤣

Aaaa nekadar saçma bide Ankara’da 3 büyük ilden birinin sağlıkcağı üç beş tahlille mi geçiştiriyor senin büyük şanssızlık olmuş bazı sağlık ocakları tam kan bakıp 5 sayfa detaylı veriyor. E devlette ilgilenmiyorlar zaten randevu bulmak zor sağlıkocağı bile bakmıyor napalım illa özele mi gitmek zorundayız zaten fiyatlar tavan valla sinirim bozuldu şimdi 🤦🏻‍♀️
Yaaa anla işte halimden bahtım yok bacım bahtım ya devlette dr a minnet rica ağız eyiyorum ya da özelde dünya para ama o da bu şartlarda çok zorluyor
aslında şımarmak değilde hak ettikleri bazı değerler verilmedi pandemide zam ek ücret gibi sözler verildi ama hiç biri ödenmedi komik zamlar yapıldı 5 dk. ara ile muayene zorunluluğu getirildi artık çoğu ülkemizde hizmet etmek istemiyor birde sağlıkçılara yapılan dayak hakaret de yapan kişinin yanına kar kalıyor hemen serbest bırakılıyor falan .. çoğu almanca öğrenip yurtdışına kaçma derdinde daha iyi şartlar ve maaşlara empati kurunca onlrda kendilerince haklı
Ya onlara lafım yok haklısın da bazısı da cidden çok ukala cok empatisiz be canım ben onları diyorum hele ki şikayet edilemiyor diye daha dokunulmaz hissettiler kendilerini darp olarak değil sağlık bakanlığı olarak.. o kadar duygusuz o kadar kabalar ki karşısında insan yok sanki o tür dr lar çok var ve ben bu insanlardan bıktım inan..

Aaaa nekadar saçma bide Ankara’da 3 büyük ilden birinin sağlıkcağı üç beş tahlille mi geçiştiriyor senin büyük şanssızlık olmuş bazı sağlık ocakları tam kan bakıp 5 sayfa detaylı veriyor. E devlette ilgilenmiyorlar zaten randevu bulmak zor sağlıkocağı bile bakmıyor napalım illa özele mi gitmek zorundayız zaten fiyatlar tavan valla sinirim bozuldu şimdi 🤦🏻‍♀️
Öyle evet ama bıktı doktorlar ne yazık ki. O kadar yoğunlar ki. 5 dk hasta bakma süreleri ve kafalarında milyon tane soru her an hastalık riski. Tabi acısını hastalardan çıkarmasınlar ama pandemi çok yıprattı. 2 arkadaşım istifa etti o kadar yıllık emekleri var.

selam kızlar aranızda nifty test yaptıran oldu mu acaba nerde yaptırdınız yardımcı olursanız sevinirim her yerde ücretler 2 katına çıkmış :KK43:

Yaaa anla işte halimden bahtım yok bacım bahtım ya devlette dr a minnet rica ağız eyiyorum ya da özelde dünya para ama o da bu şartlarda çok zorluyor

Ya onlara lafım yok haklısın da bazısı da cidden çok ukala cok empatisiz be canım ben onları diyorum hele ki şikayet edilemiyor diye daha dokunulmaz hissettiler kendilerini darp olarak değil sağlık bakanlığı olarak.. o kadar duygusuz o kadar kabalar ki karşısında insan yok sanki o tür dr lar çok var ve ben bu insanlardan bıktım inan..
Yine en mantıklısı senin söylediğin şu durumda. Devlette yaptırabilirsen testleri ordan alıp özel doktoruna göstermek. Özelde tahlillerde çok pahalı🤦🏻‍♀️

X