2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
E c e E c e bozuk bir Türkçe ile olsada burada söyledim 🤭
Silinmeli kremler bence çünkü kimyasal sonuçta. Hep sildim. Merhem gibiler hemen çıkmıyorlar bazen yıkadım falan sıkıntı.
En iyisi koruyucu kapak ve ayca jeli bence.
Gümüş mü alsam normal bişi gidip geliyorum bende kararsızım
Ben gümüş alacağım. İyileştirme özelliği var diyorlar.

Aaaa ben duymadım hiç ama araştırım, benim bildiğim hamilelikde ayva yersen bebeğin gamzesi olurmuş diyolardı.

Ayva çekirdeğinide bebek emerken göğüsünde yara olduğunda sürücen geçiyormuş iyi geliyormuş, ben gümüş kapak alıcam, bide ayva çekirfeği yapıyorum , artık ne bulursam yapıcsm, inşaşlah yara olmaz tabi😀🙏🏻
Benimkini gümüş kapak geçirdi bir tek. Gereksiz masraf diye almamıştım ama fenalardaydım 🥺 tabü herkesin de kötü olmuyor beklenenilir.
Yonca ya tek jelini mi sürüyoruz? Yoksa çekirdeklerle mi beraber 😂 Ayrıca tecrübeli herkese şu sorum da var: mesela göğüs ucuna herhangi bir şey sürdük, krem, bu ayva jeli vs. Emzireceğimiz zaman göğsümüzü yıkıyor muyuz?
Ben lansinoh da kullandım silinmesine gerek yok deniyordu ama birk sefer emzirdim çocuğun ağzı burnu parlak yapış yapış oldu bir daha da kullanmadım, zaten bir işe de yaramadı.
Peki neden göğüs ucu yara oluyor 🙈 mesela bakıyorum 2 yıl emzirenler falan hiçbir şey kullanmıyor. Tükürükten mi yara oluyor? 😅
Hayır canım göğüsler alışık değil ve bebekler emmeye başlasalar da memeyi doğru kavrayamıyorlar. Ben 15 gün çektim sonra geçti ve bir daha da olmadı. Ama o 15 gün her memeyi tutuşunda ayaklarımı yere vururdum acıdan. Annem ve eşim çok üzülürdü. İşte annelik duygusunu ilk o an hissetmiştim. Deli gibi canın yanıyo ama emsin diye de gıkını çıkarmıyorsun.

Bir de ben ilkinde şimdiye kadar 8 kilo almıştım ama böyle göbek yoktu 🤭😂 çatlak deme ya kanayan yaram benim çatladı ilkinde 🥺 ilkinde biooil kullanmıştım da şimdi lierac deneyeyim diyorum çünkü ben çok yatkınım 🥺
30 kilo aldım karnımda hic çatlak olmadı.
İnşallah bunda da olmaz😀kreme başlamak gerek

Hayır canım göğüsler alışık değil ve bebekler emmeye başlasalar da memeyi doğru kavrayamıyorlar. Ben 15 gün çektim sonra geçti ve bir daha da olmadı. Ama o 15 gün her memeyi tutuşunda ayaklarımı yere vururdum acıdan. Annem ve eşim çok üzülürdü. İşte annelik duygusunu ilk o an hissetmiştim. Deli gibi canın yanıyo ama emsin diye de gıkını çıkarmıyorsun.
Ya kıyamam 🥲 Demek bu başlangıçta sorun olan bir şey. Zaten uzun sürse kimse aylarca emziremezdi heralde 😅

Benimkini gümüş kapak geçirdi bir tek. Gereksiz masraf diye almamıştım ama fenalardaydım 🥺 tabü herkesin de kötü olmuyor beklenenilir.

Ben lansinoh da kullandım silinmesine gerek yok deniyordu ama birk sefer emzirdim çocuğun ağzı burnu parlak yapış yapış oldu bir daha da kullanmadım, zaten bir işe de yaramadı.

Oyuzddn nolur ne olmaz gümüşü bende alcam

Yonca ya tek jelini mi sürüyoruz? Yoksa çekirdeklerle mi beraber 😂 Ayrıca tecrübeli herkese şu sorum da var: mesela göğüs ucuna herhangi bir şey sürdük, krem, bu ayva jeli vs. Emzireceğimiz zaman göğsümüzü yıkıyor muyuz?
Sevil baya güzel cvp vermez bencede organik bişi olmaz😍😍

Kızlar hamileligimin son haftalarında Bi teyze bana ayva verdi al bunu ye çocuğun gamzeli olsun dedi yedim gamzeli oldu. Göğüs ucuna ayva çekirdeğini suya koyuyorsun jell gibi oluyor onu sürüyorsunuz yikmiyordm ben

Aaaa ben duymadım hiç ama araştırım, benim bildiğim hamilelikde ayva yersen bebeğin gamzesi olurmuş diyolardı.

Ayva çekirdeğinide bebek emerken göğüsünde yara olduğunda sürücen geçiyormuş iyi geliyormuş, ben gümüş kapak alıcam, bide ayva çekirfeği yapıyorum , artık ne bulursam yapıcsm, inşaşlah yara olmaz tabi😀🙏🏻
Ay ilk defa duydum yara ya kullanıldığını bende yapaym bari yaralara 😊

Ama nasıl saklayacağız dolapta bi süre sonra kuflenmezmi🙈

30 kilo aldım karnımda hic çatlak olmadı.
İnşallah bunda da olmaz😀kreme başlamak gerek
Ay ne güzel ya ben de 23 aldım ama gayet çatladım🥺 zaten üç aylık olduğunda göğüslerim çatlamıştı bile🥺
Ya kıyamam 🥲 Demek bu başlangıçta sorun olan bir şey. Zaten uzun sürse kimse aylarca emziremezdi heralde 😅
Aynen öyle canım 🥺

Peki neden göğüs ucu yara oluyor 🙈 mesela bakıyorum 2 yıl emzirenler falan hiçbir şey kullanmıyor. Tükürükten mi yara oluyor? 😅
Bebek ilk zamanlar emmeyi bilmiyor, o ağzıyla diliyle zorladıkça henüz tam olarak çıkmamış meme ucu yara oluyor, memeden hemen süt gelmiyor, bebek bilmediğinden sinirlendiğinden daha da zorluyor. Hepsi bir araya gelince ilk günler yara kaçınılmaz.
Benim yaralarım hemen iyileşmez bide öyle bir durum var toparlanması iki ayı buldu ama arkadaşım 10gün sonra iyileşmişti.
Bi tek ben kapak almadım o inanılmaz konforlu olur çünkü yarayken çamaşıra sürtmesi falan tetikliyor. Çamaşıra deyince ucu kuruyor daha zor iyileşiyor. Taktik nemli kalmasında.
Şimdi tümbu bilgilerle ilk hafta da atlamayı planlıyorum o kısmı 💃💃

X