2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızımın anaokulunda corona çıktı temaslı cocuklar ve egitmenler bazı gruplarda yok. Oglumun okulunda da surekli corona haberi geliyor, şu sınıfta cıktı bu sınıfta cıktı diye vallahı bıktım artık :110: Basım catlıyor yeterince soylendigime gore ilac alıp yatıyım.:işsiz::kızgın:
Dikkat et canım sende

ssevilll ssevilll Şu cep cep olan bebek bakım çantasını annem diker sanırım. Bu kadar güzel olmayabilir ama içine krem, bez, islak mendil koyulacak derli toplu duracak cepli cepli bir sey yapar o da yeter🤔 ekonomik mode on😅

Kızlar buralarda da corona çok etrafımız doldu Allah korusun bizde çıkarsa napcaz ilaç verilmiyo dimi gebelikte süreç nasıl ilerliyo?
Ben infulenza mı ne grip var ya ondan oldum ateş falan çıktı gebe covid servisine gittim pozitif çıkma ihtimaline karşı verdikleri ilaç parol ve normal fizyolojik serum.. Pozitif çıkma durumunda da doktor kan sulandırıcı ve vitamin veriyoruz sadece demişti ben ngatif çıkınca evde her ateşim 37 buçuğu bulunca parol kullandım meyveler vs öyle atlattım canım. Dinlenmek ve bol su içmek gerekiyor.

Kızlar bu ayva çekirdeğini nasıl kullanıyorsunuz ve ne zaman kullanıyorsunuz

Benm bi arkadaşım vardı ayva çekirdeğiyle yüzüne dokunursan gamzemi olur falan diyodu doğru mu duyan oldu mu ben bu ara çok duyuyorm😊

Benm bi arkadaşım vardı ayva çekirdeğiyle yüzüne dokunursan gamzemi olur falan diyodu doğru mu duyan oldu mu ben bu ara çok duyuyorm😊
Aaaa ben duymadım hiç ama araştırım, benim bildiğim hamilelikde ayva yersen bebeğin gamzesi olurmuş diyolardı.

Ayva çekirdeğinide bebek emerken göğüsünde yara olduğunda sürücen geçiyormuş iyi geliyormuş, ben gümüş kapak alıcam, bide ayva çekirfeği yapıyorum , artık ne bulursam yapıcsm, inşaşlah yara olmaz tabi😀🙏🏻

Bende bunu almayındüşünüyorum evde hemde taşırım ev içinde
Buda süper👏🏻 arkadaşım kullanıyor çok çok kullanışlı. Benim sepetim var yine kızımdan kalma hala odasında takı toka için kullanıyorum birini boşaltıcam sonrasında ihtiyacım olmayacağı için almayacağım ama ilk bebekse kesin alınır bişi sonrasında odasında da kullanılır çünkü organizer olarak

Ya hamileyken ayva yiyeyin bebeği çok güzel oluyormuş 😍 Ayva ile ilgili tek bildiğim bu 😂

Buda süper👏🏻 arkadaşım kullanıyor çok çok kullanışlı. Benim sepetim var yine kızımdan kalma hala odasında takı toka için kullanıyorum birini boşaltıcam sonrasında ihtiyacım olmayacağı için almayacağım ama ilk bebekse kesin alınır bişi sonrasında odasında da kullanılır çünkü organizer olarak
Ucuzda geldi baya kullanışlı gibi zaman gelsim bakıcam artık almaya başlıcam herşeyi💪🏻

Aaaa ben duymadım hiç ama araştırım, benim bildiğim hamilelikde ayva yersen bebeğin gamzesi olurmuş diyolardı.

Ayva çekirdeğinide bebek emerken göğüsünde yara olduğunda sürücen geçiyormuş iyi geliyormuş, ben gümüş kapak alıcam, bide ayva çekirfeği yapıyorum , artık ne bulursam yapıcsm, inşaşlah yara olmaz tabi😀🙏🏻
Yonca ya tek jelini mi sürüyoruz? Yoksa çekirdeklerle mi beraber 😂 Ayrıca tecrübeli herkese şu sorum da var: mesela göğüs ucuna herhangi bir şey sürdük, krem, bu ayva jeli vs. Emzireceğimiz zaman göğsümüzü yıkıyor muyuz?

Ayva yiyince bebek güzel olur derler bizde de 🤭 çok tatlı bir hurafe bende bol bol yiyorum.

Ayva çekirdeklerini karanlıksa 24 saat minik bir kavanozda bekleyince jel gibi oluyor. O jel yaraları hızlı iyileştirir ve dezenfekte ediyormuş.
Bebekleri emzirirken cidden çok ilk zamanlar çok yara okuyor, bir sürü çeşit krem var ama çoğu silinmeden kullanılmamalı, silinmesede olur bi zararı yok dneilenlerde bile benim içime sinmedi hep sildim ama ayva jeli öyle değil %100organik. Ve cidden iyileştirmişti.
Bana Ka toron sür de dediler o zaman ama ben korktum onu sürmeye çünkü acı bir tadı var kızım hoşlanmaz memeden soğur falan diye.

Ayva yiyince bebek güzel olur derler bizde de 🤭 çok tatlı bir hurafe bende bol bol yiyorum.

Ayva çekirdeklerini karanlıksa 24 saat minik bir kavanozda bekleyince jel gibi oluyor. O jel yaraları hızlı iyileştirir ve dezenfekte ediyormuş.
Bebekleri emzirirken cidden çok ilk zamanlar çok yara okuyor, bir sürü çeşit krem var ama çoğu silinmeden kullanılmamalı, silinmesede olur bi zararı yok dneilenlerde bile benim içime sinmedi hep sildim ama ayva jeli öyle değil %100organik. Ve cidden iyileştirmişti.
Bana Ka toron sür de dediler o zaman ama ben korktum onu sürmeye çünkü acı bir tadı var kızım hoşlanmaz memeden soğur falan diye.
E c e E c e bozuk bir Türkçe ile olsada burada söyledim 🤭
Silinmeli kremler bence çünkü kimyasal sonuçta. Hep sildim. Merhem gibiler hemen çıkmıyorlar bazen yıkadım falan sıkıntı.
En iyisi koruyucu kapak ve ayca jeli bence.
Gümüş mü alsam normal bişi gidip geliyorum bende kararsızım

Peki neden göğüs ucu yara oluyor 🙈 mesela bakıyorum 2 yıl emzirenler falan hiçbir şey kullanmıyor. Tükürükten mi yara oluyor? 😅

X