2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Nissan juke alabilirsin bagaj hacmide yeterli olabilir. Ama o paralara sıfırını alamayabilirsin sıfır araç takıntın varsa biraz araştırma şart fiyatlar çok uçtu
Benşm degil de eşimşn var yarın sıfır hyundai i10 var ötv indirimi ile onu alabiliriz belki eger cok küçük gelirse 2 el bakalım diyoruz ama 1 subata iş başı yapacagım ve araba mı sattıgı için istiyorum hamile kalmasam daha üst sınıra cıkabilirdim bebegim dogunca ücretsize ayrılacağım tekrar

Benimk
İnsan çok merak ediyor ya.. bizimki göstermedi doktorum kontrol sürecinde birdaha gel mutlaka bakalım dedi inşallah gösterir
Yok canim boyle soylese iyi niyetini anlarim ama benimki direk 12 18 hafta arasi cinsiyet soyleyen doktorlari cahillikle itam etti :) randevu tarihimi kesti ve ozmn belli olur dedi ben cok gicik oldum bilmiyorum kontrol suresi sirasinda baska doktora gozukme sansm varmi acaba hem denemis olurdum ama arayip soracagim pazartesi gunu

Biz de öyle yılda 1 kere hatay a gidiyoruz .gitmeyeceğiz iyiki bu yıl çok sıcak oluyor ben çocuğumu goturemem oraya .
Her gittigimde görümce ile kavga ediyoruz kızımla itisiyor 6 aylık bebeyle düşünebiliyor musun klimalı oda da ben yatacağım diye 35 yaşında birde valla bana kalsa gitmeyiz de eşim cok ısrarcı sonra benimkilere sarıyor sen gelmezsen bende sizinkilere gitmem diyor 2 bina ötemde anam oturuyor el mecbur gidiyorum sayılı gün cabuk ngeçer diye sayıyorum günleri

Annesi zaten kuaför. Kız da kapmıştı yani hep ful bakımlı asla makyajsız görmedim
Bi de 3 kız kardeşler. Aslında tüm malzemeler evde var ama şehir dışına gideceği için yenileri lazım tabi
Benn kızımı üniversiteyi kazanınca yanında gidecegim bırakamam uzaklara uçakları cok seviyor eşim pilot olsun diyor yok ben oralara da göndermem gözümün önünde dizimin dibinde olsun istiyorum asosyalde olsun istemiyorum ama devirede güvenemiyorum annemi cok iyi anlıyorum cocuk yetiştirmek cok zor be yaa

Ben de eşitlikten yanayım. Okuyup meslek sahibi olmalarını sağladıktan sonra hiç birine zırnık vermeyeceğim. Kendim gezip yaşayacağım diyormuşum
Valla benim adamda öyle gezeriz diyor bebeler yapar herseylerini diyor ama ben cok yapısıgım evini arabasını alalım diyorum asla almam kendime alırım binerse biner kalırsa kalır dah iyisini kendi yapsın diyor

İlk bebekte çocuk odası hevesi oluyor. O yüzden ben de beğenmezdim park yatak. Hatta tavsiye edene çingene çadırı gibi ya derdim
İlk çocukta sallanan karyola almıştık oda yapacağımız için. Bizim zamanımızda büyüyen yatak alınıyordu. Bir de montessori yataklar çıkmıştı.
Baya süre yanımdaki ufak beşikte yattı sonra odasındaki karyolaya koymaya başladım. 3 yaşında da direk baza aldık. 180cm baya idare eder onu.

İkinci için park yatak bakıyorum valla. En kullanışlı o derlerdi kullananlar. Artık pratiklik arıyorum. Kademe ayarı da var. Bazı modeller de baya geniş döne döne yatıyor bebek

Valla diyorum kaynanayı gömer de bi cici anne getirir mi başımıza malum sonradan gelenler kıymetli oluyorlar götürüyolar malı
Dedem aynen böyle yaptı dedem baya varlıklı idi bize kalır dedik br bk kalmayacak cici babaannemi harcıyor birde genc aldı kadın iyide bakıyor yazık babaanneme dısarıdan bir kere yemek ısmarlama ıs insan yeni karısını lokanta lokanta gezdiriyor valla hiç acımayacan aldır can herseyi babaanneme cok üzülüyorum cok çekti cok

Benim oğlan da sürekli gum bir ses çocuk yerde Sizde ki kadar atraksiyon olmadıysa da parmaklik olmadan bizde yapamadık
Normal yatağa yatmak istemedi çocuk düşerim diye. Uzunca süre sandalye koyduk önüne.

3 yaşında bazada korumasız yatmaya başladı. 2 3 defa gece düştü. İnsanoğlu böyle böyle alışıyor temkinli olmaya

Arkadaşlar hep yanlara koruyucu taktırdı. Eşim de taktıracaktı dedim gerek yok alışır. Yere yastık koyuyorduk. Hala vardır yerde baş tarafında
Hala deli yatıyor bazen kafayı ters tarafta buluyorum ama yatağın nerede bittiğini biliyor galiba

Hep öyle oluyor zaten o yüzden önce dedeler gitmeli nineler gidince dedeler kuduruyorlar böyle çok tanıdığım var

Kızlar sabah göbeğimde kızarıklık olduğunu söylemiştim. Bebek yağındanmış. Hem de johnsons baby. Ben alerjik olmamama rağmen böyle olduysa, hassas ciltleri düşünemiyorum. 2-3 günde bir banyodan sonra sürdüm. En fazla 3 kere sürmüşümdür. Dikkatli olun. Foto da yüklüyorum, bunun 10 kat kırmızı halini düşünün, anca bu kadar çekebildim gece gece

Eklentiler

• 770F675B-8EE9-4CEC-A051-52E9FFC7B173.jpeg
    79,9 KB · Görüntüleme: 69
Baya ayva çekirdeği jeli muhabbeti olmuştu biraz önce ebebek insta sayfasında jel tarifi paylaştılar.
Ticari bir sayfanın evde yapılacak doğal bir tarif paylaşması çok tuhaf geldi
Şimdiden çekirdekleri dondurmak lazım. Ben lansinoh kullanmıştım. Bebekte ağız içinde pamukçuk oluşmasını da önlüyor..

Bebe yağı yapabiliyor nedense. İlk çocuğa bebekken unibaby bebe yağı kullanmıştım kabardı. Bir daha sürmedim. Hipp marka alerji yapmıyordu mesela..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…