2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bebe yağı yapabiliyor nedense. İlk çocuğa bebekken unibaby bebe yağı kullanmıştım kabardı. Bir daha sürmedim. Hipp marka alerji yapmıyordu mesela..
Gerçekten ben çok şaşırdım. Neden oldu diye düşünürken bebek yağı hiç aklıma gelmedi. Sonra bir araştırayım dedim şok oldum. En masum görünen şeyler bile kimyasal dolu demek ki.

İlk bebekte çocuk odası hevesi oluyor. O yüzden ben de beğenmezdim park yatak. Hatta tavsiye edene çingene çadırı gibi ya derdim 😂
İlk çocukta sallanan karyola almıştık oda yapacağımız için. Bizim zamanımızda büyüyen yatak alınıyordu. Bir de montessori yataklar çıkmıştı.
Baya süre yanımdaki ufak beşikte yattı sonra odasındaki karyolaya koymaya başladım. 3 yaşında da direk baza aldık. 180cm baya idare eder onu.

İkinci için park yatak bakıyorum valla. En kullanışlı o derlerdi kullananlar. Artık pratiklik arıyorum. Kademe ayarı da var. Bazı modeller de baya geniş döne döne yatıyor bebek 😁
Ben de oda yaptım buna da yapıcam çünkü herkes kullanmayacak boşuna yapıyosun dese de o kadar eşya nereye sığardı bilmiyorum. 9 aylıkken de ayırdım odasını. Ama montesori yatağa geçiceğim için arada en mantıklı seçenek park yatak oldu. Pişman olmazsın düz renkleri var benim kızınki 70*120. Ama onlar baya zamlanmış annemdeki 70*110. O da hayet yeterli 😊
Kızlar kafama takıldı böyle pipi olur mu sizce kordon olabilir mi oğlumun böyle değildi 😂😂 tövbeler tövbesi evhamlandım gece gece.
Canım bana pipi ama kaydığı için öyle görünüyo gibi geldi 🤭

Ben de oda yaptım buna da yapıcam çünkü herkes kullanmayacak boşuna yapıyosun dese de o kadar eşya nereye sığardı bilmiyorum. 9 aylıkken de ayırdım odasını. Ama montesori yatağa geçiceğim için arada en mantıklı seçenek park yatak oldu. Pişman olmazsın düz renkleri var benim kızınki 70*120. Ama onlar baya zamlanmış annemdeki 70*110. O da hayet yeterli 😊

Benim ikinciye oda yapacak yerim yok. Zaten pek hevesim de yok. Dediğim gibi pratik olsun evde aşırı kalabalık eşya olmasın..
Park yatakta fiyatlar 800 ile 1500 arasında değişiyor.
Geniş olsun uzun süre yatar dersem 1000 den başlıyor. 3 yaşında baza falan alırım buna da..

Benim oğlan da sürekli gum bir ses çocuk yerde🤣 Sizde ki kadar atraksiyon olmadıysa da parmaklik olmadan bizde yapamadık🤣
Normal yatağa yatmak istemedi çocuk düşerim diye. Uzunca süre sandalye koyduk önüne.
Ay bunu görmemişim ben🤣 o gümlemeleri iyi bilirim😄 bi de düşmese de yarısı yukarda yarısı aşağıda yatislari var bunların 😄 askıda cocuk uygulaması 😄

Eklentiler

• Screenshot_2022-01-16-01-05-18-004_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2022-01-16-01-05-18-004_com.instagram.android.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 62
Kızlar sabah göbeğimde kızarıklık olduğunu söylemiştim. Bebek yağındanmış. Hem de johnsons baby. Ben alerjik olmamama rağmen böyle olduysa, hassas ciltleri düşünemiyorum. 2-3 günde bir banyodan sonra sürdüm. En fazla 3 kere sürmüşümdür. Dikkatli olun. Foto da yüklüyorum, bunun 10 kat kırmızı halini düşünün, anca bu kadar çekebildim gece gece 😅
Keseledim demiştin ya, biraz da ondan olmuş olabilir. Insani alerjiden koruyan bi deri florası var, keseyi biraz kaçırınca bi de sıcak su falan bazen aşındırıyoruz. Ardından da yağı sürünce reaksiyon oluşmuştur. Ben keseyi hep biraz fazla kaçırıyorum da kızarık kızarık oluyo üst gövdem. Yağlı krem sürdüğümde böyle isilik gibi olmuştu bi iki kez. Ona benzettim.

Bence çocuk odası alınırken anneye göre alınmalı😄 yani hepimizin tee cocukluktan beri kafamızda şekillenen bir bebek odası var farkında olmasak bile, bakarken gözümüze onlar kullanışlı ve güzel geliyo.Degilse de kendimizi ikna ediyoruz😄 yoksa bebek yer yatağında da yatiyo, nereye koysan duruyo itiraz etmiyo bi yaşa kadar😄 O yüzden kızlar gözünüze en güzel hangisi geliyosa onu alın. Hemen büyüyüveriyorlar, elimizde o odada çekilmiş fotoları kaliyo😊 Hele babanne ananeye aldırabiliyorsanız ooooo😁

Benim ikinciye oda yapacak yerim yok. Zaten pek hevesim de yok. Dediğim gibi pratik olsun evde aşırı kalabalık eşya olmasın..
Park yatakta fiyatlar 800 ile 1500 arasında değişiyor.
Geniş olsun uzun süre yatar dersem 1000 den başlıyor. 3 yaşında baza falan alırım buna da..
Evet inanılmaz pahalanmışlar 🥺 benim annem de sunny la vita var. O 70*110 600₺ almıştık bir ay önce 🥺

X