Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar merhaba ben bu ay ilk denememi yaptım. Bugün ovülasyon testi aldım ve yumurtlamamı takip etmek istedim. Takvime göre yarın en verimli gün olarak gösteriyor. Testimi atıyorum buraya anlayan varsa ne anlama geliyor söyleyebilir mi?

Eklentiler

• B8D21839-F9B2-420B-A9A4-E8A5F3170140.jpeg
    B8D21839-F9B2-420B-A9A4-E8A5F3170140.jpeg
    58,4 KB · Görüntüleme: 77
Kendime de bir çizik atayım. Kırmızılar çok sinsice geldiler bu ay. Onları affetmeyecegim 😭
Hayır hiiiç üzülmüyorsun. Yeni bir ay yeni bir başlangıç 🌼 benim tavsiyem ovulasyon ile takip et hem yumurtlama gününden emin olmuş olursun, ama tabi sende stres yapıyorsa akışına bırak. Gerçi her iki türlü de stres yapıyoruz ama bu ay kendime söz verdim stres yok belirti aramak yok. Hemen Mayıs topiğine gel ordan da Ocak anneleri topiğine gecicez Allah'ın izniyle 🥰

Kızlar merhaba ben bu ay ilk denememi yaptım. Bugün ovülasyon testi aldım ve yumurtlamamı takip etmek istedim. Takvime göre yarın en verimli gün olarak gösteriyor. Testimi atıyorum buraya anlayan varsa ne anlama geliyor söyleyebilir mi?
Henüz bir yumurtlama olmamış. T çizgisi C kadar koyu ya da daha koyu olursa pik demek. yani yumurta olgunlaşmış ve lh hormonu artmış demek oluyor. Bu değerlendirmek için en uygun gün. Ertesi gün devam edip T çizgisinin silikleştiğini görmen lazım bu da olgunlaşan yumurtanın çatladığını gösterir. Genelde ertesi gün çatlama olur ama olmayada bilir devam etmek gerekir o durumda.

Kuzummm ins mayıs ayı Uğur getirsin sana 💓💓 morel bozmak yok doktora gitmemiştin sanırım regliyken doktora gitmeni tavsiye ederim değerlerin hormonların muayeneni ol belki bu ay yumurta geliştirici ilaçlar çatlatma iğnesiyle başlarsın
Allah razı olsun canım. Gideceğim inşallah bakalım ne var ne yok artık hayırlısı diyip bekleyeceğiz 💙🤲❤️

Hayır hiiiç üzülmüyorsun. Yeni bir ay yeni bir başlangıç 🌼 benim tavsiyem ovulasyon ile takip et hem yumurtlama gününden emin olmuş olursun, ama tabi sende stres yapıyorsa akışına bırak. Gerçi her iki türlü de stres yapıyoruz ama bu ay kendime söz verdim stres yok belirti aramak yok. Hemen Mayıs topiğine gel ordan da Ocak anneleri topiğine gecicez Allah'ın izniyle 🥰
Kuzum ovulasyon denedim bu ay rahat olmak istiyorum. Bende hiç belirti aramicam. Bat öncesi testi de yasaklıyorum kendime. Geliyorum Mayıs'a 💙 gazamiz mübarek ola 🤣

Kızlar Bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Yumurtlama günlerini üst üste ilişki ile mi degerlendirdiniz yoksa gün aşırı mi? Ben üst üste yapıyorum eşimin sperm sayısı normal olduğu için ama tutturamadik 😐

Kızlar ben hala regl olmadım teste de gitmedim. Aza evvel biraz ağır bi kutu kaldırdım bir iki saniye kadar sol kasigima sancı saplandi nefes aldıkça batıyor insallah kötü bişey yoktur.

Kızlar Bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Yumurtlama günlerini üst üste ilişki ile mi degerlendirdiniz yoksa gün aşırı mi? Ben üst üste yapıyorum eşimin sperm sayısı normal olduğu için ama tutturamadik 😐
Canım gün aşırı her zaman daha iyidir benimde eşimin spermleri iyi ama boşuna kaliteyi düşürme ztn spermler 36-72 saat arası canlı kalabiliyor o yüzden dert etme bir gün boslukta ztn canlı spermlerin devam ediyor hem daha kaliteli sperm elde etmiş olursun

X