Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar çıktım 16 mm yumurta varmış ve küçük küçük polikistik multikistik çıktı o ney bilmem regl 2 gün gelirsin bakarım dedi. Bır de polip tarzı birşey varmış ama emin değilim dedi bilmiyorum yaa regl ile sokulur belki kimyasaldan sonra oluşmuştur dedi. Bu ay da olmazsa rahim filmi ve sperm testi istedi.
İnşallah hiç bir şeye gerek kalmadan bu ay olur canım 😇

İnşallah canım ya zaten karar verdim MFK kullanıcam hazır ilacımda var femara onuda kullanıp kez daha iğneleme yaptırıcam ama mfk da hangi ilaçları kullanmam gerektiğini bilmiyorum kafam çok karıştı eşimde hiçbir problem yok zaten alsında bende de yok ama
Kuzum bizdede problem yok 1 senedir olmuyo ama eş paketini öneriyor doktora da yazdım ben

Kizlar ben bugun gittim doktora maalesef yumurtaliklarimda kitleler çıktı. Normal yolla Gebeliğe engelmis 6 ay deneriz dedi. bazıları çikolata kistiymis ama tam göremedikleri oldu. Renkli MR giricem dua edin benim icin 😭 6 ay dogal surece bakariz dedi olmazsa direk tüp bebek olur dedi cok moralim bozuldu 😭
Öncelikle geçmiş olsun canım çevremden de duyduğum kadarıyla çikolata kistleri olanların sakındıkları bazı yiyecekler var şeker, alkol, sigara kullanmadıklarını biliyorum. Endovita diye bir gıda takviyesi var doktorum kistten şüphe edince bana önermişti omega 3, resveratrol falan içeriyor onu da kullanabilirsin. Tabiki mutlaka doktoruna danış herkesin bünyesi farklı acil şifalar diliyorum.

Malesef öyle sanki derdimiz onları gerdi eee dedikodu yapacak malzeme lazım onlara kız boşver bak ben bosverdigim anda kızıma hamile olduğumu öğrendim kızım şuan 5 buçuk yaşında şimdi tutturdular niye uşak yapmiyon yoksa olmuyo mu felan yerde doktor var bende spiral var diyorum kız okula baslicak falan sussturuyorum
Ben atlatmıştım zaten sağlıksız gebelik olduğu için düşük olduğunu düşündüm. En azından hamile kalabildiğimi gördüm diye seviniyordum. Sevincimi baltaladılar 😄 şu an daha iyiyim ama sağlığımız yerinde olsun gerisi hallolur diyorum. Akrabalardan uzak kakıyorum çözümüm kökten 😄😄

Ben atlatmıştım zaten sağlıksız gebelik olduğu için düşük olduğunu düşündüm. En azından hamile kalabildiğimi gördüm diye seviniyordum. Sevincimi baltaladılar 😄 şu an daha iyiyim ama sağlığımız yerinde olsun gerisi hallolur diyorum. Akrabalardan uzak kakıyorum çözümüm kökten 😄😄
Süpersin kız en iyisi buuu akraba akbaba demişler🤣

Malesef öyle sanki derdimiz onları gerdi eee dedikodu yapacak malzeme lazım onlara kız boşver bak ben bosverdigim anda kızıma hamile olduğumu öğrendim kızım şuan 5 buçuk yaşında şimdi tutturdular niye uşak yapmiyon yoksa olmuyo mu felan yerde doktor var bende spiral var diyorum kız okula baslicak falan sussturuyorum
Aynısını ben yaşıyorum 🤦🏻‍♀️ memlekete gittiğimde sen ne bekliyorsun arayı çok uzattin dediler😂

Kizlar çıktım 16 mm yumurta varmış ve küçük küçük polikistik multikistik çıktı o ney bilmem regl 2 gün gelirsin bakarım dedi. Bır de polip tarzı birşey varmış ama emin değilim dedi bilmiyorum yaa regl ile sokulur belki kimyasaldan sonra oluşmuştur dedi. Bu ay da olmazsa rahim filmi ve sperm testi istedi.
Canım polikistikte ovulasyonlar koyu çıkabiliyor. Senin testlerin benimkilere benziyor. Bende de pko var. Yumurtan varmış bak ne güzel inşallah güzelce çatlar döllenir ve tutunur 🙏🏻

Probleminiz fln varmı canım eger doktora gitmek gibi planın yoksa bir ay dene istersen ben 4 aydır doktorlara gittim hep hormonlardan bıktım yoruldum tedavilerden o yüzden mfk aldım bu ay olmazsa tekrar sipariş edicem beklemedeyim
Doktorum hep her şey yolunda diyor dış gebelik için de sebebi yok piyangodan çıkmış demişti. Tüplerim mı tıkalı acaba diye çok korkmuştum kimyasal geçirince o konu da rahatladım hiç değilse bir işe yaradı 😅 olmadı son bi muayene olur duruma göre sipariş ederim.

üzülme canım herşey Allah'tan. Çok yakın bir arkadaşım içinde aynı şeyi söylemiştir doktoru, korunmayı bıraktığı ilk ay hamile kaldı :) Nasipten öte yol yok. Stres yapmadan dene bakalım
Oyle canim Allah isterse hersey olur 🙏 Sonuclarim ciksin bakalim ne dicekler. Baska doktorlarada gösteririm 6 ay dogal yolla denicez bakalım inşallah bugun çok moralim bozuldu 😭😭

Ya kuzummm sıkma canını kaç gündür doğru düzgün giremedim hep aklım sendeydi herşey çok güzel olucak kuzum benim ayakta durmaya çalış
Bugun gerçekten üzüldüm doktor adet zamani yada ilişki sirasinda agrilarin olmadimi diye sordu dedim hic yok nornal adet sancısı olsa gelirdim bir muayeneye valla suan cok moralim bozuldu basim agriyor 😭

Oyle canim Allah isterse hersey olur 🙏 Sonuclarim ciksin bakalim ne dicekler. Baska doktorlarada gösteririm 6 ay dogal yolla denicez bakalım inşallah bugun çok moralim bozuldu 😭😭
Rabbim saglicakla hayırlısıyla mujdelesin en kısa zamand ademi ve böyle uzin uzun ugrastirmasin rbabim ama bak tek tavsiyem ne olursa olsun stresi azalaya çalış 64 kilodaydim bana hiçbir sorunumuz yokken senin çocuğun olmaz dediler düşün saglikliydik neymiş 64 kilo fazlaymış bunuda duydum ben

Bugun gerçekten üzüldüm doktor adet zamani yada ilişki sirasinda agrilarin olmadimi diye sordu dedim hic yok nornal adet sancısı olsa gelirdim bir muayeneye valla suan cok moralim bozuldu basim agriyor 😭
sakin ol kuzum bak bana 4 sene boyunca hiçbir yolla çocuğun olmaz dediler şimdi ise herşey yoluna girdi biraz zamana bırak

Kızlar sanırsam galiba eleniyorum az evvel tuvalete gitmiştim normal akıntıyla karışık bir kırmızılık vardı. Normal adet olacağımda olur. Dış gebelikte de böyle başlamıştı kimyasalda da kafamda deli sorular inşallah hiç biri değil yerleşmedir 😐

Kızlar sanırsam galiba eleniyorum az evvel tuvalete gitmiştim normal akıntıyla karışık bir kırmızılık vardı. Normal adet olacağımda olur. Dış gebelikte de böyle başlamıştı kimyasalda da kafamda deli sorular inşallah hiç biri değil yerleşmedir 😐
Yerleşmede akıntıyla karışık az bir pembelik, kırmızılık yaşayıp hamile kalanları okudum baya inşallah öyledir canım 🐣

X