Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben regl sancıları içinde tatile gidiyorum canım 🤪🤪🤪
Bu arada da hummalı bir araştırma içerisindeyim 3 ay ne takviyeler yesem içsem diye kk sayfalarını hatim ediyorum 😎 sen nasılsın? Bebiş napıyor?
Bende iyiyim çok şükür canım mide bulantıları ile uğraşmaya devam 🙂 tatil çok isabetli bir karar olmuş hem kafanız rahatlar bu süreçte. Acaba şu mfk varya onun takviyelerini mi deneseniz. Biraz pahalı diyorlar ama bilemiyorum

Güzel anne benim reglime var 7-8 gün 3 tane ovulasyon vardı elimde 12 pikti 13-14 silikti 12. Ve 13. Günü değerlendirdim sonrası nasip olmadı bilmiyorum kuzum olur mu olmaz mı ama ihtimal de var tabi ki 🤗
Olur canım inşallah olur benim umudum var bu ay senden. Sessiz sedasız güzel değerlendirmeler yaptın 🙂🙂

Daha var canim senin yeni yerlesiyodur 12 13te yap erken yapmak istiyosan
O zaman daha kan da vermeyeyim di mi 19. Gün de yumurtlama pikti şimdi 26 günde bir olduğum in gecikmenin 2. Günü belki de gecikmede değil geçen ay 21. Günde regl olduydum off ya kafam karıştı 6 ayda 3 defa 26 günde 1 defa 24 1 defa 21 bir defada 29. Günde olmuşum 🙄🙄🙄🤣🙈🙈

O zaman daha kan da vermeyeyim di mi 19. Gün de yumurtlama pikti şimdi 26 günde bir olduğum in gecikmenin 2. Günü belki de gecikmede değil geçen ay 21. Günde regl olduydum off ya kafam karıştı 6 ayda 3 defa 26 günde 1 defa 24 1 defa 21 bir defada 29. Günde olmuşum 🙄🙄🙄🤣🙈🙈
Ahahahah karman corman olmus bu yuzden regl 1 hafta 10 gun gecince test yapin diyolar galiba 😁 bence 8ine kadar bekle ama test yaparsam kafam rahatlar diyosan yapiver nedir bi test

Gördüğün gibi amh 1 olması kötü bir durum değil. Diğer değerlerinde normal ise bebiş olması için bir sorun yok canım. Tabi eşinde mutlaka bir test yaptırsın
Benim açımdan biraz kötü canım. Eşimde bir sıkıntı yok ama ben 2 kez çikolata kisti ameliyatı oldum amh değerim hızla düşüyor yaşımda küçük olunca baya bir sıkıntı. Aslında doktorlar tüp bebek diyor ama ben ısrarla 3 yıldır çabalamaya devam ediyorum 🤷🏻‍♀️

Ay test yaptım da sabah şöyle bir olay yaşadım. Ben testi elimde tuttum bekledim bir dakika falan sonra baktım çizgi çıkmadı yere koydum. Sonra elimi falan yıkadım neyse aldık bir bakayım dedim böyle tam ikinci çizgi belirir gibi olmuş kırmızımsı. Ya sen şaka yapıyorsun dedim elime aldım baktım sonra belirmedi geçti ya. Acaba şey düşündüm. Ben testi elimde tuttum hep düz zeminde beklemedim diye mi böyle oldu ya da idrardaki HCG mi yetersiz geldi böyle belirir gibi olup kayboldu anlamadım
Yok canim ya olsa cikardi mutlaka istersen testi birkaç gün sonra tekrarla

Yaa benimde böyle karmakarışık reglim niye böyle ki 🙄

Bende iyiyim çok şükür canım mide bulantıları ile uğraşmaya devam 🙂 tatil çok isabetli bir karar olmuş hem kafanız rahatlar bu süreçte. Acaba şu mfk varya onun takviyelerini mi deneseniz. Biraz pahalı diyorlar ama bilemiyorum
Ben gluteni tamamen kestim ve ekstra sağlıklı besleneceğim. Vitamin mineral takviyeleri de yazdı doktorum istediğimiz için. Sadece arı sütü ve keçiboynuzunu sabahları yiyebilirsin dedi, asla özel diyet yapma ve beslenme ürünleri tozlar çaylar karışımlar macunlar kullanma diye özellikle bir kaç kez uyardı. Bişeyleri yapayım derken iyice bozmak istemiyorum 🧐

Kızlar normalde döngüm düzensiz 33-35 gün arası sürüyor. Bugün ovülasyon testi pik olup silikleşmeye başladığı günden sonra 10. Gün. Şimdi adet yumurtlamadan sonra 14-16. Günde kesin gelir mi yoksa benim normal döngüme göre daha uzun sürede mi gelir? Ovülasyonla ilgili bir başlığın altına da sordum bu soruyu ama bu konu kadar güncel konuşmalar olmuyor o yüzden burada da sormak istedim, yardımcı olur musunuz?

X