2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kizlar ya benim oğlan hala gel gel byby alkis yapmiyor ismine bakmaya basladi baba mama cici meme de demeye basladi ama hala digerlerinde degisiklik yok kafayi yicem vallahi korkumdan
A aaa baya baya konuşuyomuş bebe daha ne etsin? Bnm kızım da o dedigin harekeletler var ama Ba baa baaa disinda dedigi bi sey yok bazen tutturabilirse ba baa diyor o kadar seninki yakinda konusmayı sökecek nerdeyse. Ben hiç basit kelimeler kullanmıyorum gerçi böyle varsa yoksa köpek hav hav der. Kedi miyav der şeklinde takılıyorum. Bi kitap aldim bakalım şimdi gelince icerigini burdan da paylaşıcam.
Kuzum normalde 8. Ayda bilişsel gelisimde parmakla gosterme by by gel.gel alkis gbi hareketleri yapmaya baslamali yaziyor o yuzden cok taktim cunku hic bir hareketi asla yapmio okadarda ugrasioz
Parmakla gösterme bizde de yok bu arada. Tüm hareketlerin olması şartmıymış ki?

Şart degil kuzum 12 aya kadar hepsini yapabilmeli ama suan başlamasi lazimdi parmakla gosterme 12. Ayda oluyormus zaten genelde konusmaya baslicagi donemlerde benimki kelime olarak cok ilerledi ama dedigim gibi ısrarla gun icinde hepimiz gosterdigimiz halde yapmamaya israr edio

Kiz durun gitmeyin biyerlere, arada gelebildikce iki konusuyoruz ne guzel

Bnm bebik dursa ben de harcicam ama durmuyoki, hele son gunlerde delirdi
Ah ah atak kız. Zincirleme olaylar dünyası atağı var 46.hafta diyor ama 41 de başlıyormuş. Çok fenaydık biz sürekli ağlama mızmızlanma uyku gerilemesi

Benimki de mama falan demiyor hiç bi ara dededededeede diyordu durmadan onu da unuttu
Onlarda gerileme olmasi normalmis kuzum gecen ay babildamayida kesti dedim ya dede diyordu demiyor meme diyor simdi bide acikip uykusu gelince insan icinde burrr bummm meme ehhh diye yapisiyor bana tövne yarabbi bi gülme gelio zor tutuyorum kendimi.

Ahahahah parmakla gösteriyordu her istediğini onu da unuttu bak yapmıyor aklıma geldi şimdi

Kizlar ya benim oğlan hala gel gel byby alkis yapmiyor ismine bakmaya basladi baba mama cici meme de demeye basladi ama hala digerlerinde degisiklik yok kafayi yicem vallahi korkumdan

canım günaydın
benim kızda by by alkış yapmıyor sadece gel gel yapıyor oğlum hele hiç yapmamıştı
maşalllah mama cici diyorsa süper benimkide onları demiyor
içini ferhat tut

Ahahahah parmakla gösteriyordu her istediğini onu da unuttu bak yapmıyor aklıma geldi şimdi

evet dönem dönem bırakıyorlar benimkide gel gel çok yapıyordu şimdi yapmıyor
daha çok konuşmak istiyor gb farklı sesler çıkartıyor en çok ba ba ba bende anne diyemiyor ya ana da zorluyorum
ana ana ana 1mrw

Otizm belirtisi kuzu. Aslinda babildama ve göz temasi oldugu icin o ihtimalde yok gbi oluo kafam cokckarisik

canım seni çok iyi anlıyorum oğlum 5 aylıkken doktor elindeki listeyle bana sorular sordu
göz teması kuruyor mu dedi hayır dedim eğer 1 ay sonra devam etmezse araştırmaya gitmemiz lazım dedi
eve geldim internetten araştırıyorum herşeyi okuyorum okudukça daha çok daralıyorum otizm belirtisi çıkmıştı karşıma
kendime gelemedim bir süre sonra baktım çocuğuma herşey yolunda her çocuk farklı herşeyi aynı anda yapacaklar diye bişi yok
bak yakın çevremde 10 aylık yürüyen bebeklerde var ama benim kızım emeklemiyor bile
içini ferah tut yazdıklarını okuduğumda paşanın hiç bişi yok diyorum bu güzel günlerin tadını çıkar :):)

Oyuncak dolabıyla oyun matlarından da aldım indirimdeyken. Artık odasında oyun oynayacaz

güzel güzel oynasın Ahsencim minik prenses

ben kızçeme henüz oda yapamadım çınarın odası küçük kızçeye orayı oda yapayım diyorum 2.salon var koltuklar fln eşya dolu onu boşaltıp çınarın odasını taşıyacağım küçük odayıda güneşe yapacağım ama 1 yıl sonra fln yaparım
2. lerin kaderi bu ne yapalım

oğlumda her istediğini aldık ev oyuncak dolu karşı salonu oyuncak odası yaptım salonu boşalttım dedim yeter artık

neyse ilk zamanlar benim oyuncak odam var diye çok sevindi sonra yavaş yavaş salona sızdı oyuncaklarını taşıdı

Benimki de dededededeeededede diyo arka arkaya sanırım gel gel demek istiyor dede değil de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…