2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bugün cildiyeye gittik ahsenin kolundaki kuruluklar için verdiği krem işe yaramadı çünkü. Egzama değil atopik dermatit verdiğim krem işe yaramazsa kortizonlu vercez demişti. Bugünde bi ilaç yapılıp gelcek Bursadan kortizon değil onu kullan dedi. Eczaneden de bi ilaç hazırlattırdı bakalım işe yarar inşallah. Şampuan deterjandan olabilir dedi. Ben içeriklerine bakıp alıyorum dedim olur yine de dedi saçma geldi biraz🙊 sonra aklıma geldi ben saçı uzasın diye ecowell in şampuanı almıştım ondan sonra olmuş olabilir. Ama içeriği tertemiz doktorlarda öneriyor bilemedim. Deterjan da sabun tozu önerdi. Dedim o kalıntı bırakıyor iyi durulanmıyor diye sıvı aldım dedim yok ondan al dedi. Pek tatmin etmedi beni de🙊

Sana çekmiş cildi hassas dio. Bi bakışta nerden anladı çokta hassas değil cildim 😂 yediklerine dikkat et dedi. Bu da zor. Kolları geçmeden ben nasıl dikkat etcem hangi besin yapıyor. Ama sanki yumurta sarısı yapıyor gibi geldi bana onu da kremle birlikte tamamen bi çıkarcam listeden.

Aman kafam karman çorman oldu. Netleşmedi pek bir şey
Kuzum ins iyi gelir bulunur sebebi. Hatırlıyorsan sen ilk bahsettiğinde bizim de olduğunu söylemiştim bn bu tarz şeylerin ilaçtan çok yiyecek veya vücuda temas eden şeylerden old düşündüm niye bilmiyorum ama ben o yolla çözdüm belki o yüzden . Vücuduna yağ fln sürüyorsan değiştir ya da sürme şampuan lar içerik ne kadar temiz olsa da canım hassassa bişe den dokunabiliyor.

Kuzum ins iyi gelir bulunur sebebi. Hatırlıyorsan sen ilk bahsettiğinde bizim de olduğunu söylemiştim bn bu tarz şeylerin ilaçtan çok yiyecek veya vücuda temas eden şeylerden old düşündüm niye bilmiyorum ama ben o yolla çözdüm belki o yüzden . Vücuduna yağ fln sürüyorsan değiştir ya da sürme şampuan lar içerik ne kadar temiz olsa da canım hassassa bişe den dokunabiliyor.
Yağ sürmüyorum ama tek değişiklik şampuan. Ecowell almıştım ondan olabilir. Bakalım onu bırakcam. İnşallah yiyecek alerjisinden değildir

canim ben bayadir 1 yumurta sarisinin tamamini veriyorum. uyaninca emzirdiysem yemiyor, emzirmediysem hepsini yiyor. instagramda zeynepaydins var. onun tariflerinde yumurtayi irmik meyve ile karistirmis. yemiyosa bi de oyle dene istersen arada. ama bi kismini sadece yumurta olarak da vermek lazim bence alismasi icin. benim duzen oturdu gibi soyle:
07.30 uyaniyor
08.00-08.30 kahvalti, 1 yumurta sarisi, 1 tatli kasigi labne, 1 cay kasigi pekmez, 2 yemek kasigi irmikli meyve (hep yemiyor tabi hepsini). sonra meme teklif ediyorum emerse diye, emmiyo genelde.
10.00 emip uyuyor
uyanma saatine gore emzirip emzirmemeye karar veriyorum. cok degisken uyku saati.
01.00 ogle yemegi, kiymali sebze yemegi (3 yemek kasigi filan, 3 yemek kasigi da yogurt). sonra yine meme teklif ediyorum.
sonra emip uyuyor yine. 2. uykusundan uyaninca emziriyorum. aksam 18.30-19.00 yarim kase corba ve yarim elma armut vs veriyorum. 20.30 gibi de emip uyuyor.
evde tartiyorum ben. bu sekilde 20 gunde 400gr aldi. ama tabi her gun hepsini yemiyor. hele aksam corbasini ve sabah irmiki genelde hic yemiyor.
bide kiymayi az suda haslayip, blender yapiyorum. yoksa yutmuyor hic. biriktiriyor agzinda.
Daha ilk defa yarın başlayacağız yumurta sarısına ilk başta tadım zamanı ne kadar vermiştin bebişe.. İrmiği ilk verirken direkt mi verdin yoksa başka bir şeyin tadımı yaparken mi verdin? Bir oturtsam şu tadım ve birleştirme işlemlerini çok güzel olucak bazen o kadar çok gözümde büyüyor ki.. Uyku saatleri uyuma süreleri çok değişken, sebze ve kıymalı sebze yemiyor sıpa, yoğurt seviyor. Meyvede birkaç kaşık alıyor. Saoalsın bende çok soru soruyorum ama oturtamıyorum kafamda..

Ben iki gün de bir yediği kadar veriyorum yumurta sarısını. Siz biraz geç başladığınız için henüz tam düzene oturmaması çok normal. Bizim doktorumuz 7.ay kontrolünde şeker, paketli gıda ve bal hariç herseyi verebilirsiniz dedi. Ben de yavaş yavaş herseye başladım 🙈 tabi hala süt alerjimiz var yoğurt veremiyorum ancak pişmiş birseylerin içinde yiyebiliyor. Doktorum bana ekmek tarifi verdi onu yaptık ekmeği çok güzel yiyor artık ben yeter diye bırakıyorum. İçinde yoğurt yumurta sarısı da var besleyici hem de. Mesela tereyağında pişirdiğim yumurta sarısını ekmeğe banıp veriyorum. Tabi biz de sıvılarda sorun yaşıyoruz mesela çorbayı kaşıkla içirmek çok zor 🙈 meyve sadece muz yiyor. Çok zorlamıyorum ne yerse ne kadar yemek isterse. Sonuçta annelerimiz bizim kadar bilinçli bile değilken bizleri bir şekilde yetiştirip büyütmüşler. Çok da takılmamak lazım. İki ay önce tadimlara başladığımda kızımın yemek yiyeceğine dair ümidim bile yoktu 😄 şimdi elinden ekmeğini alınca kiyamet kopuyor. Ekmek kırmızı çizgimiz 😂😂
Hem geç başladık hem de uyku saatleri vs çok değişken ne zaman ek gıda olucak uyuyası geliyor sıpanın eee uyanınca emmek istiyor emince yemek yemek istemiyor kısır döngü içindeyiz. Ekmek bebe 😁 Takıntıyı bıraktığım gün rahatlayacağım 🙈

Kızlar bebeğime eğitici oyuncaklar almak istiyorum neler alabilirim aktivite masası falan iyi mi bunlar müzikli ışıklı bişeyler olsun istiyorum alıpta memnun kaldığınız bu tarz oyuncakları paylaşırmısınız ?
Aktivite masasını bende düşünüyorum.
Bondigo balık piyano diş kaşıyıcı (sesi biraz kısık, daha çok ilgisini diş kaşıyıcı kısmı ve alt kısmındaki şekilli çember gibi şeyler ilgisini çekiyor.)
Fisher price oyun halımız var onu baya seviyor şimdilerde piyano kısmınıda aralarda oynuyor bir süre.. (Bu aylardan sonra alınmaz)
Şimdilerde fisher price eğitici kumanda aldım geçen Bim e gelmişti. Tam tutamıyor çok kısa oynar gibi yapıyor.
Fisher price eğitici köpekçik aldım ama daha temizleyipte eline veremedim. Onu sever kesinlikle diye düşünüyorum.

Yumurta veremiyorum hiç pankekte edemiyorum diş yok nasıl çiğnicek o kafasındayım hala pekmezler lor veriyorum amaa bugün yulaflapası yapıp irmikle lor peynir koydum ve yoğurtla karıştırdım bayıldı yedi
Evet ya bende bunu düşünüyorum nasıl yiyorlar dişsizken 🙈

• Komik
Reactions: Jou
Iyiyim canim gidemedim sonuçlarindan korktum ortada cocuk olunca hersey daha zormuş keskin kararlar veremiyorsun suan ayni evin icinde iki yabaciyiz. Evet haklisin eş destegi cok önemli ve malesef ben bundan tamamen yoksunum.

9. Ay asisini neden yaptirmadin canim ?
Kuzum bu aralar düzenli bakamıyorum buraya çok zor anlayışsız birisi ile aynı evi aynı hayatı paylaşmak. Bu aralar bende gerim gerim geriliyorum. Gidememek ya da kalamamakta kötü insan içinden çıkamıyor durumun.. Allah ım çıkar bir yol gösterir inşallah 🙏
Kızlar açıklamışlardır ama yine de yazayım 9. Ay aşısı zaten rutin aşılama programında yol kuzum. 12. Ayda yapılıyor. 12. Ayda yapılan bir aşıyı neden 9. Ayda yaptırıp sonra tekrar yaptıralım. Osman Gönülalan diye bir doktor var oda 9. Ayda olan aşının bağışıklığa hiçbir etkisinin olmadığını söylemişti. Alerjikte bir aşı içinde yumurta var. Bu aşı olmadan önce yumurtanın denenmesi gerekiyor. Ona göre hastenede ya da sağlık ocağında yapılıyor veya sonraki zamana bırakılıyor diye biliyorum. 3 doktora sordum biri 9. Aysa yaptır diğer ikisi 12. Ayda yaptır dedi. Ben de 9. Ayda yaptırmayacağım.

Bugün cildiyeye gittik ahsenin kolundaki kuruluklar için verdiği krem işe yaramadı çünkü. Egzama değil atopik dermatit verdiğim krem işe yaramazsa kortizonlu vercez demişti. Bugünde bi ilaç yapılıp gelcek Bursadan kortizon değil onu kullan dedi. Eczaneden de bi ilaç hazırlattırdı bakalım işe yarar inşallah. Şampuan deterjandan olabilir dedi. Ben içeriklerine bakıp alıyorum dedim olur yine de dedi saçma geldi biraz🙊 sonra aklıma geldi ben saçı uzasın diye ecowell in şampuanı almıştım ondan sonra olmuş olabilir. Ama içeriği tertemiz doktorlarda öneriyor bilemedim. Deterjan da sabun tozu önerdi. Dedim o kalıntı bırakıyor iyi durulanmıyor diye sıvı aldım dedim yok ondan al dedi. Pek tatmin etmedi beni de🙊

Sana çekmiş cildi hassas dio. Bi bakışta nerden anladı çokta hassas değil cildim 😂 yediklerine dikkat et dedi. Bu da zor. Kolları geçmeden ben nasıl dikkat etcem hangi besin yapıyor. Ama sanki yumurta sarısı yapıyor gibi geldi bana onu da kremle birlikte tamamen bi çıkarcam listeden.

Aman kafam karman çorman oldu. Netleşmedi pek bir şey
Ecowell de bazı ürünlerin içeriği temiz değildi kuzum şuan hatırlamıyorum. Prema incelemişti sanırım bir boşluk bulursam o gönderiyle bir bakayım.
Bizim Ankaradaki doktor cildine kafasına vs bakıp bana ne kullanıyorsun diye sormuştu. Onla devam et değişme demişti.
Geçenlerde de bir şey fark ettim. Biberon emzik temizleyici olarak siveno baby almıştım 4 ay önce.. İçeriği temiz ama ellerimi yakıyor çatlatıyor benim.. Normalde frosh hariç kullanamıyorum bulaşıkta.. İlk etapta sivenonun etki ettiğini anlamadım taki annemde kullanana kadar.

X