2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Hem geç başladık hem de uyku saatleri vs çok değişken ne zaman ek gıda olucak uyuyası geliyor sıpanın eee uyanınca emmek istiyor emince yemek yemek istemiyor kısır döngü içindeyiz. Ekmek bebe 😁 Takıntıyı bıraktığım gün rahatlayacağım 🙈
İlk günler ben de aynıydım. Tam ek gıda vereceğim uykusu geliyor. Zamanla zamanla hersey kendiliğinden rayına oturuyor.
Ben de bu sabah bal kabağı ve elmayı haşlayıp karıştırıp verdim 4.kaşıkta gözlerini kaşımaya başladı. Hiç uğraşmadım bıraktım yedirmeyi uyuttum uyudu hemen. Öğlen irmik ve tereyağında karıştırır çorba olarak veririm aç olsa ağlar bunlar çok fena 😂

Alışınca rahatlıyorsun başlarda bende bocaladım. Yemiyor sonra ne yapsam nasıl yapsam derdi. Şimdi saldım çayıra ne bulursam yapıp veriyorum 😂 ya son zamanlar bende fenayım saatlerce uyusam uykumu alamıyorum hep yorgun uykusuz gibiyim. Ben karıştırmadım suyla zaten tadımda bit kadar yediği elimle ağzına vermiştim
Düzen otursa mükemmel olucak bir şey de bulamıyorum dön dolaş aynı.. Yapıyorum ya yanıyor ya da bebe yemiyor tüm uğraş boşa gidiyor. Huni takıp gezeceğim evde 🙆‍♀️ Çok sık uyanıyor bebe 2-3 haftadır böyle Atak dedim atak bitti ama aynı devam ediyor 🤣 Uykusuzluk ve yorgunluktan her şeye eriniyorum.

Ecowell i sanırım osman gönülalan da öneriyordu. Şampuanı bizdeki de. Bende eski şampuanına dönecem. Aa bende dün siveno gördüm alıyım diyordum biberon temizleyicisini
Bazen önerdikleri ürünlerde göz ardı mı ediliyor bazı şeyler bilmiyorum.

Story de paylaştı sanırım şimdilik bu içeriği gördüm. Siveno temiz içerikli ama benim elimi acıttı belki içindeki yağdan hatta ben lavantalı sıvı sabununu da aldım. Ellerim yıkayınca çok kötü çatlayıp yarılıyor açıyor baya, yorumları çok iyisi egzamalara bile iyi geldiği, elleri kurutmadığı yazıyordu. Çatlak elle yıkayınca acıttı.

Kendin duzene sokmaya başlayabilirsin nedense dun güzel uyudu banyo ettim sampuansız bide dogalgazı kapatmıştım dün sıcak var diye gece 11 re kadarda açmadım zaten 22 dereceydi oda biuyudu anlatamam gece açtım sabah 3ten sonra bi nefessiz kalmış gibi yaptı emerkende anladım hırlıyodu sıcakken burnu tıksnıyo bunların mesela bide kaloriferdende uyumayabilirler biz bide kıstık ama gene 22 derece ama havasız kalıyo bildigin benim bile tıkaniyo
Şimdi Ankaradayız sandalyeleri birleştirerek annem yatak yaptı. Kaloriferli ev anneme zor kıstırıyorum o kadar kıstırttım derece 24 😐 annemi ikna edemiyorum sıcaklıkta.. bizimkide dün çişleyince her yeri banyoda ilk duşunu aldı pek hoşuna gitti uykusunda güldü ama yinede kalktı 🙈

• Beğen
Reactions: Jou
İlk günler ben de aynıydım. Tam ek gıda vereceğim uykusu geliyor. Zamanla zamanla hersey kendiliğinden rayına oturuyor.
Ben de bu sabah bal kabağı ve elmayı haşlayıp karıştırıp verdim 4.kaşıkta gözlerini kaşımaya başladı. Hiç uğraşmadım bıraktım yedirmeyi uyuttum uyudu hemen. Öğlen irmik ve tereyağında karıştırır çorba olarak veririm aç olsa ağlar bunlar çok fena 😂
Güzel yöntemler bulmuşsun. Çok bir seçenekte olmayınca yemeyince alternatif kalmıyor. Öyle sabah yemezse öğlene alabiliyorsak ilerleyen zamanlar için iyi aslında aklımda olsun 😁

Şu bel desteklilerden aldım sıfır ağrı 😂
Ya onu ben beceremedim pek onuz kısmı boynuma geliyo bi garip oluyor
Aktivite masasını bende düşünüyorum.
Bondigo balık piyano diş kaşıyıcı (sesi biraz kısık, daha çok ilgisini diş kaşıyıcı kısmı ve alt kısmındaki şekilli çember gibi şeyler ilgisini çekiyor.)
Fisher price oyun halımız var onu baya seviyor şimdilerde piyano kısmınıda aralarda oynuyor bir süre.. (Bu aylardan sonra alınmaz)
Şimdilerde fisher price eğitici kumanda aldım geçen Bim e gelmişti. Tam tutamıyor çok kısa oynar gibi yapıyor.
Fisher price eğitici köpekçik aldım ama daha temizleyipte eline veremedim. Onu sever kesinlikle diye düşünüyorum.
Aktivite masasını evet bende düşünüyorum dün top atan fil sipariş ettim oda müzikli falan dikkat çeker diye düşündüm birde davul var ondan almayı düşünüyorum 😄

Şimdi Ankaradayız sandalyeleri birleştirerek annem yatak yaptı. Kaloriferli ev anneme zor kıstırıyorum o kadar kıstırttım derece 24 😐 annemi ikna edemiyorum sıcaklıkta.. bizimkide dün çişleyince her yeri banyoda ilk duşunu aldı pek hoşuna gitti uykusunda güldü ama yinede kalktı 🙈
Aynııı annemde öylee oda çok soğuk diyorr yaa beni çıldırttı doktorun dediğine bakma bebekler üşür bilmem nee eee niye hastalanıyo ozaman bütün gün evdeyiz dedim ince giydiriyomuşum buseferr yav kalın giymek istemiyo daralıyo diyorum inanmıyo haaa bide bana

biliyomusun sıcağa gelemiyo benimkii babasına çekmiş ben sıcağı çok severim ama şu ikisi sevmiyo😆😆😆

Daha ilk defa yarın başlayacağız yumurta sarısına ilk başta tadım zamanı ne kadar vermiştin bebişe.. İrmiği ilk verirken direkt mi verdin yoksa başka bir şeyin tadımı yaparken mi verdin? Bir oturtsam şu tadım ve birleştirme işlemlerini çok güzel olucak bazen o kadar çok gözümde büyüyor ki.. Uyku saatleri uyuma süreleri çok değişken, sebze ve kıymalı sebze yemiyor sıpa, yoğurt seviyor. Meyvede birkaç kaşık alıyor. Saoalsın bende çok soru soruyorum ama oturtamıyorum kafamda..
canım yumurtaya 1 çay kaşığı başladım. yavaş yavaş arttırarak 1 haftada 1 yumurta sarısına çıktım. irmiği de daha önce denediğim bi meyve ile verdim ilk.
artık büyüdüler baya, alerjik bi bebek değilse çok da korkmana gerek yok canım irmik gibi çok alerjik olmayan besinler için.
sebzeyi yemezse ben birazını yoğurtla karıştırıp veriyorum, arada yoğurtsuz da ittiriyorum 😅

Ya onu ben beceremedim pek onuz kısmı boynuma geliyo bi garip oluyor

Aktivite masasını evet bende düşünüyorum dün top atan fil sipariş ettim oda müzikli falan dikkat çeker diye düşündüm birde davul var ondan almayı düşünüyorum 😄
Davul bende düşündüm ama kalitesi nasıl bilemedim şu ebebekte olandan

Aynııı annemde öylee oda çok soğuk diyorr yaa beni çıldırttı doktorun dediğine bakma bebekler üşür bilmem nee eee niye hastalanıyo ozaman bütün gün evdeyiz dedim ince giydiriyomuşum buseferr yav kalın giymek istemiyo daralıyo diyorum inanmıyo haaa bide bana

biliyomusun sıcağa gelemiyo benimkii babasına çekmiş ben sıcağı çok severim ama şu ikisi sevmiyo😆😆😆
Ananeler ikna olmaz. Şimdi birde benim ananemde evde öyle tutmayın şöyle yapmayın oturduğu yerden müdahale ediyor hep 🤣 Benimkide sevmiyor sıcak erkek çocuğu pek sevmez diyor annemler 🤣 Güneşi hiç sevmiyor azcık gözüne gelsin yıkıyor ortalığı.. Bende oğlum sen fethiyedesin güneşsiz nasıl olcak 😆

• Komik
Reactions: Jou
canım yumurtaya 1 çay kaşığı başladım. yavaş yavaş arttırarak 1 haftada 1 yumurta sarısına çıktım. irmiği de daha önce denediğim bi meyve ile verdim ilk.
artık büyüdüler baya, alerjik bi bebek değilse çok da korkmana gerek yok canım irmik gibi çok alerjik olmayan besinler için.
sebzeyi yemezse ben birazını yoğurtla karıştırıp veriyorum, arada yoğurtsuz da ittiriyorum 😅
Geçen yoğurtla verdik sebzeyi 🤣 yoğurt bitti dün mayaladık. Bugün yedirem dedim yemedi 😆 sarıyı ben daha az vermişim ya çay kaşığının yarısından biraz az vermişimdir 🙈 Yumurtadan sonra irmik vereyim olmadı ya da muz.. saolasın kuzum ☺️

X