2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ahh Çınar benim de başın ağrıyor be çocuğum🥹😅

Benim sol el bileğim iptal. Bayadır ağrıyordu ama artık kırt kırt ses gelip kilitleniyor. Yarın doktora gidicem 😔

aaa bizim de son kontrolde 200 gr almış çıktı. Ay hocam çok az dedim, iyi o iyi normal sınırlarda ek gıdada yavaş yavaş toparlar dedi geçti. Bak sinir oldum yine, ya bizim de enfeksiyonsaaa 😳😳😳
200 gramsa iyi sanki kuzum tam değer ne bilmiyorum da yani ne kadar almaları lazım benimki 70g almış gözüküyor. Biraz üzüldüm. Çünkü şimdiye kadar fena değildi alışı..

Sabanci caminin yanindaydi optimumdu heralde.bikere daha gittim hasannusta miydi neydi orda fena degildi ama yine yagliydi cok
Aynen optimum canım bende orada yemiştim hiç beğenmemiştim.
Armutu rendeledim ama gene pütür pütürr oldu buharda haşlasam olurmu acep daha güzel olmazmı
Haşlayabilirsin tabi kuzum öyle de çok yapılıyor
Ucu görünüp mu kayboldu😱
Ya ne ilginç.
Bizim de şuan ucu var.
Peki başka diş çıktı mı sizde?
Ucu dediğim sivilce gibi oldu aha çıkıyor dedim sonra bir baktım bişi yok :) dişi daha hiç çıkmadı canım
Çok şanslısın ya sıkmanın içine ne peyniri sürülüyor çocuk aklı hatırlamıyorum onu 🙈 Tam ne vardı onun içinde çok net hatırlamıyorum. 🙈 Gerçi annem soğan, peynir, maydonoz dedi. O kadar Adana lafı ettim ki birgün yapayım dedi annem 🤣 Diğer elinede alacaksın taze sarımsak öfff. Ben açıktım kız 🙈
Annem peynir ve maydanoz koyar sadece beyaz peynir ve kaşar karışık oluyor genelde. Ve bol pul biberi eheheh. Valla benimde canım çekti kız yine hamur yaptıracaksın bana :))

Havası ve suyuda etkiliyor yemekleri.. Mesela Antalya Korkutelinde şişçi ibo var baya biliniyor müşterisi dolup taşar. Fethiye de bir yer onun tarifiyle ürününü yapmak istiyor. Oradaki gibi olmamış bir türlü.. Adana kebabıda öyle..

Kesinlikle etkiliyor. Düşün yani adanadan etinden şalgamına kadar getiriyorlardı yine olmamıştı herşeyi yerinde yiyeceksin 😍

yok yormaz tabiki, ilk gun buharda yesil kabak hasladim, suan mevsimi degil ama ben organik aldim internetten, haslaninca ezdim catalla onlari, azcik bi zeytinyag ekleyip bir bebek kasigi kadar verdim, cok yemedi ilk, hep cikardi agzindan, 2 gun oyle denedim artirarak, yani ertesi gun 2 bebek kasigi verdim aynisindan yapip, 3. Gun ben daha once havuc suyu verdigim icin havucu tattirmadan kabaklari haslarken yanina ekledim, baktim buharda pek istedigim gibi olmuyo cezvede azcik suyla hasladim bu sefer, ezdim ikisini yine, biraz da suyu oluyo ya iyi kivam oldu bu sekilde, zeytinyag da koydum yine azcik, onu verdim, sonraki gun aynisina patates ekledim, yine patatesi tek vermedim, daha once tatmamisti ama patates iste ne alerjisi olucak diye verdim gitti, kabak havuc patatesi cezvede hasladm az suyla, ezdim yine, patatesten dolayi kivamli oluyo cikarip duruyo agzindan, anne sutu ya da suyla acabilirsin kivamini, hep 1. Gun 1 bebek kasigi 2. gun 2 bebek kasigi 3. Gun 3 bebek kasigi seklinde artiriyorum, en son bal kabagi verdm yine ayni sekil suda haslamayla ezip, bugun 2. Gundu 2 bebek kasigi yedi, yarin 3 yedirmicem elmaya gecmeyi dusunuyorum, ben biraz atlaya ziplaya gittim ama temel mantik buymus
Saoalsın kuzum uzunca yazmışsın. Genelde hep 2li 3lü olarak vermişsin sanırım. Peki zyağı ne kullanıyorsun? Su olayını nasıl yaptın?

Canim kabizlik icin istiyosan kesin yedirebilecegin şekilde olsun.armut,kayisi,erik(kurulari varsa) suyu içir.suyunu da içse ishal eder zaten.
Suyunu içiyorr aslında en olmadı onları bi aldırayim masaj olmazsa ama kabız değil bu ekgıdadan önceden beri yapmiyo kabız olsa ikınmaya çalışırdı

Saoalsın kuzum uzunca yazmışsın. Genelde hep 2li 3lü olarak vermişsin sanırım. Peki zyağı ne kullanıyorsun? Su olayını nasıl yaptın?
evet kabagi ve balkabagini tek verdim, havucu onceden suyunu verdigim icin tek vermedim, patates de alerji yapmaz ztn diye dusunup onu da tek vermedm, bundan sonra deniceklerimi tek vericm ama en az iki gun yine, zeytinyag da bzm evde kullandigimiz balikesirden aldigim bi zeytinyag vardi, markasini hatirlamiyorum simdi, tadi kokusu guzeldi ondan damlattim, ozel yag almadim
Su icin de alistirma bardagi mi deniyo ne deniyo su biberona benzeyen ama agzi degisik olan suluklardan aldim, purelerden sonra verdim icsin diye baktim icmiyo dislerini kasiyo ustu başı sirilsiklam olmus 🤣 aldim onu siringayla verdim mecbur, emzigi veriyorum, arada cekip kenarindan siringayla su gonderiyorum sonra emzigi emmeye devam ettiriyorum ole iciyo, yoksa sevmiyo suyun tadini henüz, hatta püreleri yuttururken de emzikten faydalandim mecburen ara ara, yutmayi bilmiyo yavrum daha 😍 baktm cok agzina dolaniyo gibi emzigi verdm emerken yuttu, aklinda bulunsun

Ucu dediğim sivilce gibi oldu aha çıkıyor dedim sonra bir baktım bişi yok :) dişi daha hiç çıkmadı canım

Annem peynir ve maydanoz koyar sadece beyaz peynir ve kaşar karışık oluyor genelde. Ve bol pul biberi eheheh. Valla benimde canım çekti kız yine hamur yaptıracaksın bana :))
Daha tatlı olur 😁 tatlıcı benim kız

Merhaba, gaita yani kaka testi. Biz hiç lagman yaptırmadık. Damla tamamen kesti diyemem ama ağlama surelerini kısalttı baya. Zaten zamanla azalıyor. Kaç aylıksınız bilmiyorum ama 3.ay bitince bitiyor gaz sancısı. Acil şifalar dilerim 🤲
2 aylığız ama ağlamaktan uyuyamıyor. Ağlama süresi kısalsa da razıyım. Bir ay daha böyle geçeceğini düşünmek çok korkutuyor beni. Sağolun inşallah etki eder bize de

Kızlar selam.ben bu hafta işe başladım da bebeğime sagdigim süt biberonla veriliyor.biberon da ilk yenidoğan döneminde aldigimiz philips'in Avent olan.simdi bu biberonu almıyor diliyle itiyor falan acaba akış hızı düşük olduğu için olabilir mi
Simdi gordum yazdigini, benim bebegim 6 aylik olmak uzere ben hala 2 numara baslik kullaniyorum ayni biberonda, aventin 2 nunara ucunu kullaniyorum, ikinci deligini deldim ama, 3numara aldim denedim cok akiyo sanirim memeyi istememeye baslamisti hemen 2ye geri dondum, dis cikarma doneminde de meme reddi oluyo suan yine istemiyo memeyi ara ara, gecenlerde de biberonu reddetmisti sadece memeyi aliyodu, neyi neden yaptiklari belli olmuyo bu bebislerin, bende deneyip duruyorum, ama hizli akisa gecmicem sanirim, memeden icebiliyosa yavas akan biberondan da icer diye dusunuyorum dogru mu yanlis mi bilmiyorum

Yakın olsaydık iyi yerdik 😁 İlk fırsatta yap ye bacım birazcıkkkk 🙈

X